Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha borzasztóan...

Mit csináljak, ha borzasztóan bűntudatom van a lányom miatt?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 7 hónapos.


Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, másfél napig ültem a lakásomban és zokogtam, hogy mi lesz velem, igazából az öngyilkosság is megfordult a fejemben.

Úgy éreztem, hogy tönkrement az egész életem, hiszen akkor is örökké emlékezni fogok rá, hogyha elvetetem, de ha pedig megtartom, akkor lehet sokkal rosszabb lesz. Ezt nem tudja senki...


Szerencsére minden jól alakult, születése óta egy kis tündér a lányunk. Nem voltak átordított éjszakáink, 11 napos kora óta este leteszi apa aludni és csak reggel 9 körül ébred fel.

Bárhova mehetünk/mehetek vele nyugodtan, azonnal belopja magát az emberek szívébe.

És mióta otthagytam az egyetemet, sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, nem vagyok ideges, éjszakánként nem 3-4 órát alszok. Ezt a lányomnak köszönhetem, mert évek óta most érzem magam igazán boldognak. De ha ez eszembe jut, akkor arra is gondolok, hogy mennyire lesújtott a hír, mikor az orvosom közölte, hogy terhes vagyok és ettől bűntudatom lesz.


Elmúlik ez valaha szerintetek?


2016. nov. 23. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

minden gyermek valamit megtanítani jön a világra, hogy segítsen, boldogságot hozzon.

ezt sokan nem tudják, ezért kár lelkifurdalni

2016. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
ez is tanítás volt, hogy úgy élj, hogy ne legyen több hasonló kérdésed :)
2016. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért nem akartad az elején? Túl fiatal voltál, még egyetemista vagy mi?

Különben nagy mázlid van a lányoddal. Lehet, hogy tudta, hogy neki jól "KELL" viselkednie, különben ki tudja mi lesz, ha már az elején így állt hozzá az anyja. Persze nem tudom, hogy a terhesség hogyan alakult, lehet, hogy az is hányás és fáradságmentes rózsaszín felhő volt és volt időd megszokni a gyerek gondolatát.


Nem kötözködni akarok, csak érdekel, hogy szerinted hogyan élted/élnéd meg, ha nem ilyen nyugodt baba, hanem hasfájós, fogzást nehezen viselős, nagyon anyás, rossz alvó, emiatt sokat síró gyerek lenne?


Ha erre az a válaszod saját magadnak, hogy "igaz nehéz időszak, van, hogy kiborulok, de nem bántam meg, hogy megszültem", akkor szerintem ne rágódj azon, hogy az elején miket gondoltál.

De ha az a válaszod, hogy "nem ezt vártam, nem akarom, megbántam, hogy megszültem", akkor legalább ne vállalj több gyereket, mert lehet, hogy a 2. baba pont az ellenkezője lenne a lányodnak, és az a babának nagyon-nagyon nem lenne jó.

2016. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Több dolog közrejátszott, hogy nem akartam az első 2 napban.

1. Mióta az eszemet tudom, orvos akartam lenni. De tényleg, általános iskolás korom óta azért tanultam és szenvedtem, hogy egyszer a "dr" ott legyen a nevem előtt.

2. Akkor lettem 20 éves és sosem akartam gyereket. Ez nálam nem átmeneti állapot volt, hanem nem szerettem őket. Ki nem állhattam, ha nyilvános helyen sírt egy baba, vagy egy kisgyerek rohangált fel-alá, az ismeretségi körömben is próbáltam kerülni a babás családokat.

3. Nem volt stabil kapcsolatom. A barátommal hol együtt voltunk, hol nem. Néha 24/7 egymás mellett voltunk, ki sem léptünk a házból, máskor a legkisebb dolgon összevesztünk és napokig nem szóltam hozzá. Mára ez szerencsére normalizálódott, együtt élünk több, mint egy éve és nincsenek ordítozások (az általában én voltam), sem sértődések, sem szakítások.

4. Sosem gondoskodtam még semmiről. De tényleg, nem kellett felelősséget vállaljak, semmi és senki nem függött tőlem soha. Megrémített az, hogy nekem kell majd felnevelni, hogy rajtam múlik az, hogy milyen élete lesz, boldog lesz-e.


Tudom, hogy hatalmas szerencsénk van vele, ezt minden anyukától megkapom. :)

A terhességem sem volt problémás, kb. a 9. hétig volt hányingerem és párszor hánytam csak. Amit rosszul viseltem annyi volt, hogy este 7 után nem igazán ettem soha, de a terhességem alatt folyton éhes voltam és mindig megálljt kellett parancsoljak magamnak, mert nem akartam a pici születése után is egy terhes anyuka méreteivel rendelkezni.


Igazából fogalmam nincs, hogy mit csináltam volna, ha nem ilyen habitusú a lányunk már a születése óta. Pedig ijeszthettek, hogy évekig nem alszom majd át az éjszakákat, felejtsem el a magamra fordított időt és hogy nem ezek lesznek életem legszebb évei... De szerencsére nem lett igazuk, mert imádom az anyaságot.

Bevallom, mikor hallom 1-1 anyukától, hogy összesen 2-3 órát alszik egy éjszaka, vagy hogy nem mehet el a mosdóba sem a pici mellől, mert azonnal sír, akkor titokban hálálkodok azért, hogy nekem nincsenek ilyen problémáim. Egyszerűen nem tudom, hogy mit csinálnék egy problémás babával. Biztosan megoldanánk, mert segít a párom, a szüleink és a nagyszüleink is rengeteget vannak velünk és a babával, szóval ezért nem adnánk árvaházba. De valószínű, hogy akkor nem élném meg ennyire pozitív dologként a lányunk első éveit.

2016. nov. 23. 15:25
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ne legyen bűntudatod.

Én akartam ezt a babát, nagyon is. Vetélésem is volt előtte, mindent megtettünk, hogy megfoganjon. Mégis, amikor pozitív lett a teszt, kicsit megrémültem.

Más álmodozni, és más a valóság.

Főleg, ha úgy változik meg az életed, mint derült égből a villámcsapás.

A lényeg, hogy most mit érzel. Anyává is válni kell, nem mindenki születik eleve annak.

2016. nov. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Nekem nem múlt el. Mikor ránézek a már nagykorú fiamra, akkor eszembe jut, hogy őt akartam kikapartatni magamból és ez nagy teher nekem még mindig.
2016. nov. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Terhesség alatt hormonális okból nem voltál egészen önmagad. Erre gondolj, és ne vádold magad! Az a lényeg , amit tettél: vállaltad őt és szépen neveled. Próbálj előre nézni, tervezni, boldognak lenni! Sok sikert! :)
2016. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem kar volt lepontozni a 6-ősz. A kérdésre valaszolt es terhet cipel.

Lehet beszélned kellene a fiaddal, hogy akkor mi miatt volt es mennyire örülsz, hogy veled van



Lehet kérdező, sosem mulik el, bar szerintem tul kell ezen lepned.


Mi nem terveztük a lanyunkat, ráadásul azt hittem fiú lesz. Csalódott voltam de elmúlt, azota meg egy lanyunk van es ma mar nem is tudom mit tudnek kezdeni egy fiúval....


Ezeket felkell dolgozni ettől jo anya jo ember vagy, de terveink elvárásaink mindig vannak, amik ha nem ugy sikerul el fel kell tudnunk dolgozni

2016. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Köszönöm kedves nyolcas :)

Minden nap elmondom neki, már 18 éve.

2016. nov. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Ne szégyelld! Töltsön el erővel és büszkeséggel, hogy bár féltél, együtt boldog családi életet éltek. A baba fogadása nem mindig és nem mindenkinél felhőtlen öröm, csak az számít, hogy szeretetben nevelitek. És ez áldás.
2016. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!