Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki dadog, vagy szaggatottan...

Aki dadog, vagy szaggatottan beszél, és ki akar mondani egy szót, de a felénél már rájövök, hogy mit mond, akkor kimondjam a szót, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Tehát aki dadog, és akar mondani valamit, a szó közepén megakad, nehezen megy neki, akkor mondjuk ki helyette a szót, vagy hagyjuk, hogy végigmondja?

Egy példamondat: Levitte a szél a te-te-te-tőt.

Akkor a sok te-te-te után már rájövök, hogy a szél a tetőd vitte le, nem pedig temető vagy terem, vagy hasonlók.


2018. júl. 31. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, én ha dadogok nyelek egyet és kimondom a szót. Általában a hadarásom miatt akad össze a nyelvem, van ez így . De ha nyugodtam beszélek akkor no problem.

Ha akarod mondd ki ha nem akarod ne mond. Ki hogy veszi fel vagy magára mind1.

2018. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én raccsolok és a sok "r" betűt tartalmazó szavakba gyakran beletörik a nyelvem, így van, hogy 2-3x is nekikezdek. Sose volt ebből fennakadás, ha valaki kimondta helyettem az adott szót, bólintottam és folytattam a beszédet :)
2018. júl. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én hadarok és dadogok, ezért ha baráti társaságban vagyok, akkor ránézek valamelyikükre, és mondom, hogy: légyszi. Ekkor kimondják helyettem azt az egyetlen szót ahol beakadtam és fojtatom tovább a mondandóm.

Volt olyan, hogy feleléskor, illetve egyszer ételrendeléskor beragadtam, akkor az egyik barátomra néztem aki kimondta amit szerettem volna. (A tanárok ezt nem szeretik.)

Én örülnék neki, ha elmondanád helyettem, de leginkább csak akkor, ha tényleg nem sikerül kimondanom a szót. (Mondjuk a negyedik "te" után már nyugodtan kimondhatod.) Persze, ha a "szavamba vágnál" mert segíteni szeretnél, akkor jobban venné ki magát, ha bólintanál közben, mintegy a tudomásomra adva, hogy nem siettetsz, hanem segítesz.


Köszönöm, hogy vannak hozzád hasonló segítőkész emberek.

2018. júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!