Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Miért akar váltani? " Erre...

"Miért akar váltani? " Erre már nem tudok mit mondani.

Figyelt kérdés

Első munkahelyéről mikor eljöttem azt mondtam közelebbit keresek.

A második helyről mikor eljöttem őszintén megmondtam, hogy nem azt kaptam ami az interjún megígértek. De innen próbaidő alatt el is jöttem.

Most ismét váltanék, az az igazság rám van szállva a csoportvezetőm, nyomja rám a munkát, reggel 7-től, du 6-ig bent vagyok, de nem ritka, hogy fél 8-ig. Családom van, óvodás gyermekem, a szívem szorul el mikor megkérdezi, miért vagyok bent ilyen sokáig.

Mit mondhatnék ha behívnak esetleg interjúra, miért akarok váltani? Még csak fél éve vagyok itt, nem akarok rossz színben feltűnni.


2017. dec. 25. 01:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Folyton hibázok, mert annyi feladatot kapok, hogy nem tudok mindent fejben tartani, ettől pedig stresszelek és szorongok, ami még több hibát generál.

Állandóan agyalok. Vajon mit felejtettem el?

2017. dec. 25. 01:37
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor HR-bullshitet kell nyomni, például:

- "Úgy éreztem, hogy a korábbi cégnél betöltött pozíciómban nem kapom meg azt a szakmai fejlődést, amire vágyom."

- "Úgy hiszem, hogy az Önök által meghirdetett pozíció nagyobb mértékben járul hozzá a fejlődésemhez, ezáltal nagyobb fokú pontossággal és precizitással végezhetem a munkámat."

- "Úgy érzem, ez az a munkakör, amiben igazán ki tudok teljesedni, mert..., és így a rám bízott feladatokat szívvel-lélekkel oldhatom meg."

- "Szeretném az idegennyelv-tudásomat fejleszteni, és úgy érzem, hogy az Önök által meghirdetett pozícióban ehhez nagyobb teret kaphatok, mivel..., és ezáltal hatékonyabban kommunikálhassak a cég ügyfeleivel."


Tehát a lényeg az, hogy:

1) Nem szabad a korábbi munkahelyeidet és kollégáidat rossz színben feltüntetni. Jobb, ha meg sem említed azokat.

2) Nem szabad hangsúlyozni azt, hogy a nagyobb pénzért mész hozzájuk.

3) Nem szabad felhozni azt, hogy változatosságot szeretnél, mivel ez utalhat arra, hogy tőlük is hamar lelépsz.

4) Hangsúlyozni kell azt, hogy a cég ebből mit profitál, hogy ez a váltás milyen pozitív változást hoz a munkavégzésedbe, és ez hogyan van kapcsolatban a cég érdekeivel.

5) Szintén hangsúlyozni kell azt, hogy ez a változás hogyan befolyásolja a szakmai fejlődésedet, a munkamorálodat.

2017. dec. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Basszamög, az első kötőjeles mondatot elfelejtettem kitörölni. Vegyétek úgy, mintha ott sem lenne.
2017. dec. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sz@rd mar le hogy ki mit gondol. Rossz szinbenfeltunni? Mi van? Megis ki jonne oda pampogni hozzad? Ha meg egy par csipos megjegyzes elszall akkor se tortenik semmi. Valoszinuleg azert nyom a csoportvezeto mert megszokta hogy mindent megcsinalsz. Tudod az ilyen helyeken van egy jo trukk. Bolintasz hogy csinalod es latvanyosan igyekszel is, de azert az eddigi erofeszitesedet a felere csokkented. Ha radszolnak hogy ejnye bejnye akkor vard meg amig a fonok vagy csoportvezeto elmpmdja a magaet, kicsit szineszkedj ra : hogy igen te mar bevetettel mindent de nem adod fel megjobban kuzdesz aztan egyel egy szendvicset es tervezd meg a bevasarlo listadat. Ugy is lesz valaki akit majd kipeceznek es szivatnak, ne te legyel az foleg ha meg gyerekre is kell figyelned. Masik: ha megkerdezik miert, a valasz azert mert te neked gyerekkori almod hogy oda jarhass. Talalj ki valami gagyi ocska szoveget. Nem tudom hol dolgozol, de ha valami multi cegnel ahol sokan vagytok akkor alapveto hogy nem azt kapod amit igernek es persze te sem azt fogod majd adni amit igersz. Kitalalod mit szeretnel, aztan haladsz. Neked most a gyerekre kell figyelned fokent, nehogy mar a csaladon kivuli huly, esegek miatt stresszelj. Tehat belul lazulj, kivul meg kapkodj. Ha kerdezi a fonok miert lepsz le 4 kor akkor egyenesen megmondod hogy mesz a gyerekert ovodaba es lejart a munkaido. Hidd el lesz mas akit majd cseszeget, meg aki majd este 8 ig bent marad. Remelem segitettem ;)
2017. dec. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy ha nem csinálom meg akkor a dolgozókat sz.vatom meg. Munkaügyi osztályon dolgozom. Már a vállalati szocho kedvezményeket nem rögzítettem, mert nem volt rá időm. De a családi kedvezményeket, letiltásokat, utazási költségtérítést, táppénz, betegszabadságot, kilépőket számfejteni ezek határidős melók.


Kedves Hozzászóló!

Nem gondolod komolyan, hogy magunkat kell adnunk egy állásinterjún?!

Egy jó állás az felbecsülhetetlen. A napunk nagy részét ott töltjük. Nem akarom hogy hamis következtetést vonjanak le rólam.

2017. dec. 25. 02:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves Első, köszönöm.
2017. dec. 25. 02:25
 7/15 anonim ***** válasza:

2 es vagyok.

Ertheto az aggodalmad de szerintem kicsit mas szemszogbol nezzuk a dolgokat. En azt szurtem le hogy stresszes vagy nehezen mennek a dolgok, plusz terhek vannak. Termeszetesen magadat kell adnod de azert ne te legyel a szamar aki cipel. Hogy is mondjam...kicsit nekem az ilyen munkak mindig ugy tunnek minha a hataridok hozzad igazodnanak. Mivel mindig betartod ezert a csokkentettet is betartod. Ha azt latjak hogy rad rakhatnak 2 kovel teli zsakot es te vigyorogsz akkor persze hogy rad rakjak a harmadikat es a negyediket is. Ha azt mondod koszonom eleg ez az egy zsakis es megfezitve izmaidat a negyzsakos maratonfutas helyett beersz a celba setalva akkor mindenki elegedett lesz a munkaddal es a ceg is elorebb megy mintha feldolnel feluton aztan meg meg is ostoroznanak hogy nem cipeled azokat a zsakokat.

2017. dec. 25. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocsanas nem 2 hanem 4 es vagyok...masszoval a masodik valaszolo. ;) take it easy take it easy.... :)
2017. dec. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát ha 3-6 havonta váltogatsz ennyire abból már jól nem jöhetsz ki. Mindenhol a HR-esek a legnagyobb naplopók, lehet, hogy meg kellene próbálni inkább beilleszkedni, beszélni a közvetlen felettessel. A leírásodból az jön, ki, hogy annyi a feladatod amit nem lehet elvégezni. Az elődöd hogyan tudta megcsinálni? Én ilyenkor odaülnék a beosztott mellé két napra, és kiderülni miért úszik el a munkával, kérd meg a felettesed, hogy legyen veled pár napig folyamatosan, hogy lássa mennyi a munkád. Csak az lehet ciki, ha kiderül ,hogy a morálod a gyenge... Napi 4-5 kávé? Telefon a gyerekkel, chat a parájával stb stb.? Van ilyen kollégám, pontosan tudom, hogy azért sír és túlórázik, mert fél napokat chatel. De csak egyszer merje kiejteni a száján, hogy több fizetést akar, sok a munkája...

Beszélni kellene a főnököddel a problémáidról, nem elmenekülni mindenhonnan.

Ha mégis váltasz akkor arra lehet hivatkozni max, hogy nem azt kaptad amit ígértek, nem volt jó a légkör, stb stb. lehet meríteni feljebbről

2017. dec. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Egy viszonylag új cégnél vagyok, ahol nem álltak be még a folyamatok.

Az elődöm hogy bírta? Felmondott! A főnököm tudja, látja, hogy belefulladok. Annyit mondott rá, hogy mikor ő jött ide a céghez ő is rengeteg szívott, most rajtam a sor.

Telefonálni csak ha nagyon fontos akkor szoktam. Internet nincs a mobilomon.

2017. dec. 25. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!