Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Kodolányi...

Mi a véleményetek a Kodolányi János Főiskoláról?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoknak a véleménye érdeklne akik oda járnak/jártak. El lehet helyezkedni az ott kapott diplomával? Igaz, hogy az egész iskola egy lehúzás? Milyen a közösség? Milyenek a tanárok? Tényleg mindenkit átengednek? Nagyjából ezekre lennék kíváncsi. Pályaválasztás előtt állok, az iskola honlapja nagyon szimpatikus volt, de sok negatívumot olvastam róla az interneten régi kommentekben. Arra lennék kíváncsi változott-e azóta.

2018. aug. 6. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Most már Kodolányi János Egyetem. Én az alapképzést végeztem el ott, majd mesterre már az ELTÉ-re jártam. Van összehasonlítási alapom és nekem a Kodolányi sokkal jobban tetszett. Nagyon gyakorlatias a képzés, elég sok hasznos, üzleti tárgyam volt, remek tanárok voltak. A tanárok nem voltak kiégve, a legtöbbet kifejezetten kedveltem, szívük ügye volt, hogy megértsd az anyagot. Ezzel szemben az ELTÉ-n sok tanár el volt telve magától és kb. elvárta, hogy kívülről tudd az önéletrajzát.


A Kodolányi tiszta, modern, rendezett, a mosdók tiszták, van papír, folyékony szappan, a technológia modern, míg az ELTÉ-n sajnos sokszor pont az ellentetjét tapasztaltam.


Én olyan hasznos és gyakorlatias tudást kaptam ott, hogy a mai napig sokszor "abból élek" a munkahelyemen. Azt nem tudom, hogy ki és miért mondja, hogy lehúzás, mivel ott is van állami támogatott és önköltséges képzés is, csak mondjuk az önköltséges szerintem sok más egyetemhez képest jóval olcsóbb.

2018. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Ja, és hogy mindenkit átengednének? Engem egyszer megbuktattak, plusz a szaktársaimat is többször. Nem is jutott el mindenki időben a záróvizsgáig, és ahogy láttam, igazságosan történt az osztályozás, mert a gyengébb képességű és a lustábbak buktak meg. Annyi, hogy nem szivatnak feleslegesen, plusz én nem tapasztaltam személyeskedést az oktatóktól.


Még annyi, hogy a legtöbb tanárom az ELTÉ-n vagy a Károlin is tanított párhuzamosan, nagyjából ugyanazok a tanárok vannak ott is.

Én pár éve végeztem ott és az összes szaktársam elhelyzkedett. Én nem tudok rosszat mondani róla, pedig én is negatívan álltam hozzá, de nagyon jó volt a légkör és a képzés is.

2018. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
83%
Azért ennyire nem szépek az én tapasztalataim mint az előző poszteré; én a Corvinusról mentem át 1 év után. A géppark nagyon csoffadt volt, mire lediplomáztam addigra felújították, de egy katasztrófa volt, alapvető szoftverek nem mentek rajtuk. Az itt kapott diplomával pont ugyanúgy nem lehet elhelyezkedni ahogy bármely más egyetemével sem, ezért a legolcsóbbat és a legkönnyebben teljesíthetőt kell választani szerintem, ebben a Kodo elég jól teljesít. Fontos szerintem hogy év elején minden kínált órára menj be nézd meg, ne a név vagy a tárgyleírás alapján ítélj és akkor tudsz hasznos dolgokat összeválogatni, amik nem érdekelnek de kötelező felvenni ott kérd meg a tanárt vagy a tanszéket hogy valahogy oldjuk meg hogy ne kelljen bejárni és valami otthoni munkával ki lehessen váltani, ez néha működik és azzal is spórolsz időt. Ja amit nem szoktak tudni: ha nem vagy sík hülye NEM LEHET MEGBUKNI, így vagy úgy átmész mindenen a végén.
2018. aug. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

# 1/3


Úgy tudom, pár éve megszüntették az államilag finanszírozott helyeket, így már csak költségterítésesen lehet ott tanulni.


Nekem sem túl jók a tapasztalataim, 2014-ben végeztem andragógia szakon.


-nem, nem lehet, illetve annyira lehet elhelyezkedni a kodós diplomával, mint a legtöbb diplomával, ha jól bezsélsz angolul, talpraesett vagy, akkor igazából oly mindegy, ebben az országban csak néhány egyetemet vesznek komolyan a munkáltatók


-a tanárok többsége nemtörődöm és nem tud tanítani, sokszor még az ímélekre is lusták válaszolni


-nem engednek át mindenkit, bár a legtöbb tárgyból viszonylag könnyen át lehet menni, de nekünk volt pár háklis tanárunk, akik állandóan buktattak


-hát az évfolyamtársaim zömében elkényeztetett hülye gyerekek voltak, de akadt normális is


ami viszont borzalmas a suliban, az a tájékoztatás. ha nem állsz össze olyan évfolyamtársakkal, akik képben vannak, akkor egyedül baromi nehéz lesz kinyomozni a követelményeket


na mindegy, összességében nem annyira rossz, mint mondják, de őszintén szólva nem igazán látom értelmét a Kodolányi létezésének

2018. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsész karát kerülje mindenki jó messziről! Tele fásult előadókkal, akik javarészt szarnak a hallgatókra és az utolsó kanyarban nyögik be, hogy ja, maga nem alkalmas erre a szakra...

Könyörgöm, a Gattyán György lett a tulajdonosa, meg ennyi tandíjért ne szívassanak már így...

2021. jún. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!