Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » OK, küzdjünk a jobb életért,...

OK, küzdjünk a jobb életért, a céljainkért, sikerekért, végsősoron boldogságért - de meddig?

Figyelt kérdés

Piacképtelen, vagy ha ez a szó túl erős: nem túl kelendő végzettségeket sikerült szereznem. A jelenlegi munkám halálunalmas, monoton, a fizetés közepes, a munkakörülmények közepesek - ha az ember nem hal bele az unalomba.


Jelenleg otthon képzem magam - elvileg e percben is ezt csinálom, ez a kis "filozofálgatás" a pihenés.


Jobban örülnék egy biztonságosabb fizetésnek, ahol félre tudok rakni. Jelenleg van, amit nem engedhetek meg magamnak, pedig fontos lenne (nem élelmiszer vagy számlák, ott még nem tartunk)!

Ugyanakkor a fizetés mégiscsak sokadik szempont.



Olyan munkát szeretnék, ami - ha nem is szenvedélyem -, de aránylag élvezek.

Elvileg a munka van értünk, hogy tudjunk élni: enni, szórakozni, egyebek. Az ébren töltött idő jelentős részét mégis a munkahelyen kell töltenünk.

Olyan munkát szeretnék, amiért úgy érzem, megéri felkelni.

Ahol néha halad az idő és ahol a sok negatív gondolatról elterelődik a figyelem.


Tudjátok, hányszor fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy megéri-e?

Meddig normális ez?

Ez lenne a boldogság keresése?

Közben elszalad mellettem az élet?

Másik nem "keresésére" alig van időm; barátokra és családra se, más kérdés, hogy nekik se rám illetve erre azért megpróbálok odafigyelni, kontroll alatt tartani. ;)

Megéri a sok áldozat a kétes kimenetelű célokért?


Fentit lehet érteni sportra, bármire... ez most az én jelenlegi példám.


Mikor, meddig van értelme feladni dolgokat egy esetleges későbbi jobbért? Hol ismerjük fel, mikor jött el az elég?


2018. aug. 7. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ember fiatalon irreálisan nagyra akar vágyni, sokan öltönyben képzelik el az életüket kezükben egy max 2kg-s irattáskával, a parkolóban meg ott várja a 10 milliós kocsija ami ráadásul céges.

De sokan elfelejtik mennyit kell ebbe bele tenni már gyerekként a tanulással, én is nagyra vágyó voltam 17 éves koromig, én sem gondoltam hogy meg kell elégednem a fizikai munkával, de arányaiban tekintve van belőle annyi pénzem hogy jusson a hülyeségeimre, és később is megtudjak élni, ilyen életvitellel.


Nekem a motorozás volt álmaim vágya, gyerekként, mindenki azt hitte majd kinövöm ahogy a többiek is a forma1-es kocsik imádatát, csak össze is szedtem nem is olyan régen 3 milliót egy jó motorra, tehát az álomból életérzés és hobbi lett. Nekem ezért megéri dolgozni melegben, néha olajosan is, de tudom hogy munkának van értelme mert a pénznek is van helye.

Nekem így lett baráti köröm, és a márka társak is gyarapítják ezt a létszámot, továbbá szeretem az állatokat is, tehát amíg rájuk is jut időm, minőségi törődést kapnak, addig nem foglalkozok azzal hogy milyen munka kéne ettől feljebb.

2018. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyra (mostmár?) feltétlenül nem vágyok, nekem nettó 200 ezer az elérhetetlen álomfizetés. Az Excelezésből szeretnék kiszakadni, illetve ha Excelben a táblázatot nekem kellene összeállítanom, importálnom, függvényeznem kellene, az már változatos és érdekes lenne számomra a mostanihoz képest.
2018. aug. 7. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a szükségleteket veszem alapul mindig. Ha ki tudom elégíteni a szükségleteimet a mostani munkámmal is, akkor nincs értelme továbbmenni. Ha a szükségleteim-céljaim elérésének egyártelműen akadálya a munkám, akkor váltani kell. Addig kell menni előre, amíg nem találom meg azt az utat, ami mindig örömet okoz, nem szívja le az energiáimat.
2018. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor elfogadnom kellene a jelenlegi munkámat?

Úgy érzem, rámegyek, de próbáljam meg elfogadni valahogy?

2018. aug. 8. 10:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt bő 10 évet végigküzdöttem, nem egyszer álltam talpra, amikor muszáj volt, nagyon stresszes időszakaim voltak, nem csak munkában, magánéletben is, gyakorlatilag voltak évek, amikor otthon lenni sem a pihenésről szólt, hanem a feszültségről, több fronton kellett egyszerre talpon lenni, kitartani, most úgy érzem, belefáradtam, nem akarok küzdeni, versenyezni, csak dolgozni nyugodtan, egy darabig legalábbis mindenképp. Motivációmat vesztettem, pedig még vannak céljaim, csak energiám és erőm nincs hozzá. Mást akarok csinálni, másban feltöltődni, ami nem munka, a magánéletemre összpontosítani. Én úgy érzem, kissé ki vagyok égve.

Mit tudok tanácsolni? Kitartást, nem tudom, te éppen hol tartasz.

2018. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A jellemem, a mentális "nem-egészségem" miatt tinikorom eleje óta küzdök, itt mostmár nem egyedül kellene folytatni, de ehhez is erő kell... A szakember nincs ingyen, ez is gond és az is, hogy fájni fog. :/


Azért 2 éve küzdök, hogy ne "irodai szalagmunkám" legyen, pici agymunka, változatoság, kreatvitás is legyen benne - nem kell sok.

Már ott tartok, mindegy mit, csak legyen.


A testi egészségem miatt is küzdök valamilyen szinten, de pl sportra se kedvem sincs mindig, se pedig időm, alvásidőből megy.



Szóval nem csúcsfizetés, öltöny, vezető pozíció a cél.



Beilleszkedés és megérje felkelni

2018. aug. 8. 11:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor én még mennék tovább. Ezek a kívánalmak létező dolgok, találhatsz ilyen munkát 🙂
2018. aug. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!