Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerencsésnek születni kell?

Szerencsésnek születni kell?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy valaki annak születik és egész életében az lesz. Vagy aki nem az akkor egész életében ratyi lesz?
2018. aug. 7. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A szerencse valami olyasmi, amit külső tényezőként élünk meg, az életünk lefolyásában, pedig sok esetben mi magunk tehetnénk a "szerencsénk kovácsaként" érte.


Pl az, hogy milyen genetikával születünk, az szerencse, de az, hogy mennyit teszek a jó közérzetű testemért, már az én reszortom.


Valaki alapból jobb genetikával alig mozog, mégis izmos, helyes, szép, szőke, stb, míg én kopaszodom, és kerek a fejem, lassú a felfogásom.


De emiatt nem hagyhatom el magam, állandó verseny van a munkahelyen is, hogy szinten tartsam az amúgy rossz agyam.


A szerencse egy "random generátor", de az utána lévő képletet mi magunk formáljuk.


Ha ratyi akar maradni valaki, az is marad. :)

2018. aug. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :D
2018. aug. 7. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Van születés dolog is benne. Hiszen valaki úgy születik, hogy egéshséges, és milliárdos vagyont örököl majd.

Valaki pedig kezek és lábak nélkül...


Nem szeretem őt és a munkáját, de Nick Vujicic tényleg az az ember, aki saját szerencséjének a kovácsa. És én úgy is gondolom, hogy ez utóbbi a fontosabb, nagyobb horderejű.


Tehát szerintem mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Nincs eleve elrendeltetés.

2018. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Így igaz. Ellenem még az égiek is összeesküdtek, egészség, párkapcsolat, emberi kapcsolatok, külső, kézügyesség mind nullához konvergál, és még csak gazdag vagyok. Ez van. Más korombeli pasi meg jóképű, milliomos családból való, izmos, kicsattan az egészségtől, jó csajokat kefél minden nap, sorolhatnám. Sajnos a sorsok nem egyformák.
2018. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*gazdag sem vagyok
2018. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy szerencse. Matematika van.
2018. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nevezhetjük szerencsének, sorsnak, Istennek, ki miben hisz, de szerintem igen.


Ismerek olyat, akinek aránylag könnyű, szép az élete és olyat, aki kb. csoda, hogy nem lett öngyilkos, annyira veri a sors.


Nagyon sok körülményt nem befolyásolhatunk: szüleinket, mentális betegségek is előfordulhatnak trauma vagy genetika miatt, genetikai eredetű testi betegségek, szüleink anyagi helyzete gyermekkorunkban/fiatalkorunkban, minket körülvevő emberek...

Mennyire érzünk rá, miben vagyunk jók, hogyan és miben kell fejlődnünk, milyen tehetségünket kell kiaknáznunk, sikerül-e jókor lennünk jó helyen...

A nehézségeinken nemcsak hogy tudunk dolgozni, hanem esetleg hogyan tudunk előnyt kovácsolni belőlük.



Stb-stb...

2018. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. aug. 13. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!