Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cigány kérdés 2018 Magyarorszá...

PotHeadSnappy kérdése:

Cigány kérdés 2018 Magyarországában?

Figyelt kérdés

Szeretném,ha pár kérdésemre értelmesen választ kapnék,illetve,ha pár velem(tudom,rengetegen vagyunk) hasonló látásmódú ember kifejtené a véleményét a témáról.

Nos,a fenti címből kiderült,hogy egy olyan taburól szeretnék véleményt nyilvánítani(igyekszem visszafogni magam,de 23 év együtt élés után,igencsak nehéz indulatok nélkül beszélni róluk.)ami igenis rohadt nagy gondot okoz a hazánkban.

Most leszögezném,hogy szó sincs arról,hogy fasiszta vagy szélső jobbos vagyok.Sőt,nyíltan vállalom,hogy a liberalizmus fogott meg leginkább,fáj a szívem azért,amiért külföldön jó pár helyen működik(a migrációt kívéve.)

Na de,23 éves BAZ megyei falu lakosa vagyok.Itt nőttem fel,itt van az a ház ahol nevelkedtem,minden ide köt.A helyzet mostanra,sőt már jó pár éve,mert nem csak egy kósza gondolat pattant ki a fejemből,odáig fajult,hogy tervezem a kiköltözést.

Hogy miért is? Falukban,de már városokban is adódnak,olyasfajta problémák,hogy egy adott népcsoport miatt a másik nem tud normális teljes életet élni..Ki is fejteném mire gondolok.

-Gyermekkoromban (gondolok itt 10-12 éves gyerekre,tehát nem egy totyogó 6 évesre) csak úgy engedtek ki,hogy jött velem minimum! 3-4 barát,vagy egy családtag aki már idősebb.

-Mai napig rettegve,nyögvenyelősen kell kilépnem a SAJÁT hazámban,a házamból,mert az adott népcsoport (természetesen csak ha többen vannak,egyedül fülüket,farkukat behúzzák) meglát egy magyar embert,és inzultálni kezdik,ott ahol tudják.Legyen az fizikai,vagy verbális inzultálás.Ha tehetem a közeli városban lévő áruházokba autózok,buszozok(igaz a buszmegállóig is félve megyünk ki) egy kiló kenyérért és egy kóláért.Nincs ezzel máshogy a falunk 80%-a sem.

-Az említett buszozás is úgy zajlik,hogy a magyarok leülnek előre,fülest be,könyvet elő,telefonálás stb,csak hogy nehogy hozzájuk szóljanak(amivel még nem is lenne gond,a stílussal van a baj..csak egy mindennapos példa "büdös parasztok") a cigányok.

-A falu idősebb lakosai,akiknek köszönhetik a cigányok,hogy van hely,ahol lakjanak,mert ők építették fel a falu közösségét,és turizmusát(már ami maradt) fényes nappal félnek kimenni a házuk elé beszélgetni,ücsörögni MERT: -valós példa-3-4 tagú cigány banda(5-20éves korig) kint egyedül,csendben üldögélő nénikét verbálisan inzultálni kezdték(k***a,nyanya,dögölj meg és még sorolhatnám),majd fizikálisan is bántalmazták.A néni kórházba került,szerencsére felépült.

-A közösségi! helyekre egyedül gyerekek,sőt gyakran még felnőttek be se mehetnek.Pár napja kint sétáltattam a kutyámat,egy olyan pontról,ahol rálátok a focipályánkra,sőt hallani is lehet ahogy ezek a majmok ordítoznak.2 kb 10-12 éves kislányt üldözött el egy 5-6 évesekből álló csoport,hasonló r*****c,k****a és más jelzőkkel kísérve.

-Csendháborítás:

Rasszizmust kizárva,nyugodt lélekkel írom,hogy miután megkapják a segélyt,családit 1 hétig mulatozás van,ami arról szól,hogy hajnali 3-4 ig megy a kis grofó meg ezek.Mondanom sem kell,az az ember aki nap mint nap 10-12 órákat dolgozik(mert magyarnak nem jár a segély a semmire) éjszaka aludni szeretne.Persze a cigányságnak ez mindegy,ők nem dolgoznak(tisztelet a kivételnek),ráérnek.A közeli utcában egy hölgynek volt mersze őket feljelenteni több napos buli után,és az lett a vége,hogy még aznap éjszaka betörték az ablakait,a palatetőjét,és az orrát is eltörték.


Ez tényleg csak pár minimális példa a rengetegből.

Pár kérdés felétek:

-Miért van az,hogy MAGYARORSZÁGON a cigány szül 6 gyereket(általános iskolát ha elvégzi akkor tisztelet,de néha azt sem),a büdös életbe egy órát nem dolgozott és több segélyt kap,mint egy tisztességes magyar ember?Unokaöcsém félárva,egyetlen egy kedvezménye volt az eddigi 19 éve alatt,nem más,hogy a buszon lévő utazásánál 90%os engedélye van.(Megjegyzem,soha a rohadt életbe egy tankönyv,egy étkeztetési kedvezménye nem volt,semmi.)Míg azok a "szegény" cigányok,akik BMW-vel szaladoznak,több száz ezres hangfalakkal zenélnek,6 éves kisgyereknek okostelefont vesznek,ők kapnak ingyen étkeztetést,suliztatást,ilyen olyan segélyeket...Édesanyám,már levan százalékoltatva.17 éves kora óta kőkeményen dolgozott,szarrá dolgozta a két kezét,minimálbérérért(2 szakmával).Egyik nap,az ő nyugdíját vettem fel,mikor tanuja voltam,hogy a 21 éves cigány asszony szintén 4-5 gyerekkel 230ezer forintos segélyt kap.Kérdem én,mire fel?

Nem mellesleg azért írtam oda,hogy nem vagyok rasszista,mert ha már egy magyar lecigányoz egy cigányt az már büdös rasszista,de ha cigány magyaroz/parasztoz le egy magyar embert az úgy a helyes.Ja,és még egy picit ebbe a témában is szeretném kifejteni pár gondolatomat.Ha én tegyük fel,rárontok egy cigányra,úgy mint ahogy ők szokták általában,én miért kapok többet?Sőt..Ők semmit.Miért van az,hogyha már egy cigányra csúnyán néz a magyar,akkor eljárás,rasszista gy****r és még sorolhatnám...

Mégegyszer leszögezem,tisztelet a kivételnek,ismerek rendes,dolgozó cigányt!

Gondolom rengetegen vagytok velem egy véleményen(már aki tudja milyen köztük élni).

Szerintetek fog javulni a hazánkban ez a helyzet?

Elgondolkozzak a családommal azon,hogy kiköltözzek(más okom nem lenne,imádom a falut,imádom az országomat,a hely különlegességét,a tradíciókat)

De kicsit szánalmasnak érzem,hogy a "kisebbség" meg az "elnyomottak" miatt kell a magyarok 70%ának ezen gondolkodni...



2018. aug. 9. 00:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%

"Nincs ezzel máshogy a falunk 80%-a sem."


Tehát akkor "csak" a fennmaradó 20 % a cigány (megjegyzem vannak normálisak is), a többi meg nem. Ez azért nem is olyan rossz arány, ennél azért vannak rosszabbak is.


Az én tanácsom: nem kell ahhoz külföldre menni. Elég, ha Mo.-on belül találsz egy rendes helyet, pl. Bp-re simán jöhetsz. Akkora ez a város, hogy ha akarod, simán nem találkozol itt évekig egy, és ugyanazon személlyel :) Megéri.

2018. aug. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam,köszi,hogy szólsz!Sajnos javítani nem tudom,arra akartam célozni,hogy a magyarok 80%a.

Sajnos nem 20%-unk cigány a faluban,20-30évvel ezelőtt így volt,azóta kb a 40-50% cigány.

Gondolkoztam rajta nem is egyszer,de a városi élettől picit félek azért,külföldön ugyanígy egy csendes nyugis kis környékre gondoltam,ahol az ember nem fél elindulni egy reggeli kocogásra,vagy kivinni egy esti sétára a kutyusát.

2018. aug. 9. 01:06
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Nincs ott rendőrség??? Yard? Aki rendet rakna?


Sajnos ezek így vannak szocializálódva, már a szüleik is frusztráltak és mindenféle mentális betegségben szenvednek, és ezt adják tovább. Nincs kultúra, tisztelet a másik felé, semmi.

Én ezt részben annak tudom be, hogy el vannak hanyagolva, nincs senki aki felkarolná őket és megmutatná nekik a normális utat... Ezek a dolgok már évtizedekkel előtte beléjük van kódolva.. Nincsenek lefoglalva.

De aki felemelkedne, azt is visszahúzzák a saját szintjükre. Nagyon nehéz lehet kitörni onnan :) Cigányokról beszélek most, bár hál' Isten, nincsen velük semmilyen tapasztalatom :))

2018. aug. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell félni itt sem kutyasétáltatás közben, vagy reggeli kávét is ihatsz, és gond nélkül sétálhatsz az utcán, csupán a megfelelő helyet kell itt megtalálni :) Ezek, amikről te beszélsz, itthon is megvannak.


Én még nem mentem ki gyomorgörccsel az utcára :) Vannak kertvárosi környezetek is, akár vidéken is, ahol kevesebb a már említett...

2018. aug. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ha nem akarnak változtatni a vezetők akkor nem fog változni. Gondolok itt elsősorban a falu polgármesterére. Ő simán tudna tenni a csendháborítás, erőszak ellen. Ismerek olyan kelet MOi falut ahova pl a polgármester nem enged cigányokat költözni.

A segélyt meg a gyerek után kapják, azért van többet terhesek mint nem, mert mindíg kell legyen 3-4 olyan korú akik után segélyt kapnak.

2018. aug. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%

Nehéz erre mit mondani, mert tényleg létezik a probléma.

Másrészt viszont az egyik ok az pont az, hogy a magyar emberek, a magyar állam fenntartja a problémát, képtelen integrálni magába más kultúrájú embereket. Mintha szükség lenne rá, vagy én nem értem...

2018. aug. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

hajjaj. Belementél olyan sok mindenbe,hogy nem is tudok válaszolni. 99%ban egyet értek veled.

Igazságtalanág... Ahogy éri bőven a cigányságot is. Nem minden cigány olyan amit mi ketten láttunk,te borsodban én somogyban.

Sok negatív dolog éri a cigányságot, ami a magyar rasszista gondolkodás miatt van

DE! mégegyszer végigolvasva ugyanezt tapasztaltam én is.kísértetiesen hasonló erre nyugaton is, jó tanácsom menj. Menj onnan, a jövőd nem a magyarországi vidéken van. Távol leszel ettől a problémádtól.

"Elgondolkozzak a családommal azon,hogy kiköltözzek "

nincs mit gondolkozni

2018. aug. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Azért vannak ezek támogatva és pénzelve, mert Orbán Vidor (igen, ez az eredeti neve) is cigány, és ezeket pénzeli nem is kicsit, meg a román talpasparasztokat.
2018. aug. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

"a magyar állam fenntartja a problémát, képtelen integrálni magába más kultúrájú embereket."


Ez egy jó nagy baromság. A cigányon kívül még egy rakás etnikum, a svábtól a horvátig él teljes békességben az országban.

2018. aug. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz erre a kérdésre választ adni. Nagyjából átérzem amiket leirtál. Én is kb ilyen helyzetben vagyok meg mondjuk közel is lakom hozzád csak a másik oldalon. Itt Szlovakia ezen részén is rengeteg a cigány lehet valamivel több is mind nálatok. A mi falunkban csak a fél falu cigány szomszéd falvakban ennél is több ilyen 70-80%. Annyi talán a különbség, hogy itt nem olyan nagy az arcuk vagyis nem mindegyiknek, minél többen vannak egy faluban annál kevésbé integrálódtak. A 90% ban c. által lakott falvakban már nehéz az élet ott már csak az öregek maradtak akik pedig ha kihalnak már teljesen cigány falut hagynak maguk után ilyenre is van már pelda itt ahol 100%ban c élnek. Én ha elköltöznék akkor már oda mennék ahol tényleg jó, de én pl munka miatt mennék, hogy ne kelljen itthon éhbérért dolgoznom. Ez is nehéz dolog ugye otthagyni a szülőföldet csak miattuk... Az emberek gyakran nem tudatositják, hogy egy dolog biztos az pedig a változás, azé az ország aki teleszüli, mi adtuk el nekik a házainkat mi nem szülünk elég gyereket mi hagyjuk el a hazánkat. Most eljött az ő idejük, gyorsan szaporodnak mi meg méggyorsabban fogyunk, ez tény ezen nem tudsz változtatni fogadd el hogy a világ ilyen úton változik az ő javukra. 80 év alatt a számuk megduplazodik tehat Magyarországon lessz mondjuk 2,5 millo cigany és 8 millió magyar (vagy kevesebb) később pedig még roszzabb lessz a helyzet. Egy fontos dolog van az integráció, rá kell őket venni, hogy beilleszkedjenek nem csak ott ez a helyzet hanem az egész Kárpát-medencében. Úgyhogy a válasz a kérdésedre - megszoksz vagy megszöksz.
2018. aug. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!