Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cigány kérdés 2018 Magyarorszá...

PotHeadSnappy kérdése:

Cigány kérdés 2018 Magyarországában?

Figyelt kérdés

Szeretném,ha pár kérdésemre értelmesen választ kapnék,illetve,ha pár velem(tudom,rengetegen vagyunk) hasonló látásmódú ember kifejtené a véleményét a témáról.

Nos,a fenti címből kiderült,hogy egy olyan taburól szeretnék véleményt nyilvánítani(igyekszem visszafogni magam,de 23 év együtt élés után,igencsak nehéz indulatok nélkül beszélni róluk.)ami igenis rohadt nagy gondot okoz a hazánkban.

Most leszögezném,hogy szó sincs arról,hogy fasiszta vagy szélső jobbos vagyok.Sőt,nyíltan vállalom,hogy a liberalizmus fogott meg leginkább,fáj a szívem azért,amiért külföldön jó pár helyen működik(a migrációt kívéve.)

Na de,23 éves BAZ megyei falu lakosa vagyok.Itt nőttem fel,itt van az a ház ahol nevelkedtem,minden ide köt.A helyzet mostanra,sőt már jó pár éve,mert nem csak egy kósza gondolat pattant ki a fejemből,odáig fajult,hogy tervezem a kiköltözést.

Hogy miért is? Falukban,de már városokban is adódnak,olyasfajta problémák,hogy egy adott népcsoport miatt a másik nem tud normális teljes életet élni..Ki is fejteném mire gondolok.

-Gyermekkoromban (gondolok itt 10-12 éves gyerekre,tehát nem egy totyogó 6 évesre) csak úgy engedtek ki,hogy jött velem minimum! 3-4 barát,vagy egy családtag aki már idősebb.

-Mai napig rettegve,nyögvenyelősen kell kilépnem a SAJÁT hazámban,a házamból,mert az adott népcsoport (természetesen csak ha többen vannak,egyedül fülüket,farkukat behúzzák) meglát egy magyar embert,és inzultálni kezdik,ott ahol tudják.Legyen az fizikai,vagy verbális inzultálás.Ha tehetem a közeli városban lévő áruházokba autózok,buszozok(igaz a buszmegállóig is félve megyünk ki) egy kiló kenyérért és egy kóláért.Nincs ezzel máshogy a falunk 80%-a sem.

-Az említett buszozás is úgy zajlik,hogy a magyarok leülnek előre,fülest be,könyvet elő,telefonálás stb,csak hogy nehogy hozzájuk szóljanak(amivel még nem is lenne gond,a stílussal van a baj..csak egy mindennapos példa "büdös parasztok") a cigányok.

-A falu idősebb lakosai,akiknek köszönhetik a cigányok,hogy van hely,ahol lakjanak,mert ők építették fel a falu közösségét,és turizmusát(már ami maradt) fényes nappal félnek kimenni a házuk elé beszélgetni,ücsörögni MERT: -valós példa-3-4 tagú cigány banda(5-20éves korig) kint egyedül,csendben üldögélő nénikét verbálisan inzultálni kezdték(k***a,nyanya,dögölj meg és még sorolhatnám),majd fizikálisan is bántalmazták.A néni kórházba került,szerencsére felépült.

-A közösségi! helyekre egyedül gyerekek,sőt gyakran még felnőttek be se mehetnek.Pár napja kint sétáltattam a kutyámat,egy olyan pontról,ahol rálátok a focipályánkra,sőt hallani is lehet ahogy ezek a majmok ordítoznak.2 kb 10-12 éves kislányt üldözött el egy 5-6 évesekből álló csoport,hasonló r*****c,k****a és más jelzőkkel kísérve.

-Csendháborítás:

Rasszizmust kizárva,nyugodt lélekkel írom,hogy miután megkapják a segélyt,családit 1 hétig mulatozás van,ami arról szól,hogy hajnali 3-4 ig megy a kis grofó meg ezek.Mondanom sem kell,az az ember aki nap mint nap 10-12 órákat dolgozik(mert magyarnak nem jár a segély a semmire) éjszaka aludni szeretne.Persze a cigányságnak ez mindegy,ők nem dolgoznak(tisztelet a kivételnek),ráérnek.A közeli utcában egy hölgynek volt mersze őket feljelenteni több napos buli után,és az lett a vége,hogy még aznap éjszaka betörték az ablakait,a palatetőjét,és az orrát is eltörték.


Ez tényleg csak pár minimális példa a rengetegből.

Pár kérdés felétek:

-Miért van az,hogy MAGYARORSZÁGON a cigány szül 6 gyereket(általános iskolát ha elvégzi akkor tisztelet,de néha azt sem),a büdös életbe egy órát nem dolgozott és több segélyt kap,mint egy tisztességes magyar ember?Unokaöcsém félárva,egyetlen egy kedvezménye volt az eddigi 19 éve alatt,nem más,hogy a buszon lévő utazásánál 90%os engedélye van.(Megjegyzem,soha a rohadt életbe egy tankönyv,egy étkeztetési kedvezménye nem volt,semmi.)Míg azok a "szegény" cigányok,akik BMW-vel szaladoznak,több száz ezres hangfalakkal zenélnek,6 éves kisgyereknek okostelefont vesznek,ők kapnak ingyen étkeztetést,suliztatást,ilyen olyan segélyeket...Édesanyám,már levan százalékoltatva.17 éves kora óta kőkeményen dolgozott,szarrá dolgozta a két kezét,minimálbérérért(2 szakmával).Egyik nap,az ő nyugdíját vettem fel,mikor tanuja voltam,hogy a 21 éves cigány asszony szintén 4-5 gyerekkel 230ezer forintos segélyt kap.Kérdem én,mire fel?

Nem mellesleg azért írtam oda,hogy nem vagyok rasszista,mert ha már egy magyar lecigányoz egy cigányt az már büdös rasszista,de ha cigány magyaroz/parasztoz le egy magyar embert az úgy a helyes.Ja,és még egy picit ebbe a témában is szeretném kifejteni pár gondolatomat.Ha én tegyük fel,rárontok egy cigányra,úgy mint ahogy ők szokták általában,én miért kapok többet?Sőt..Ők semmit.Miért van az,hogyha már egy cigányra csúnyán néz a magyar,akkor eljárás,rasszista gy****r és még sorolhatnám...

Mégegyszer leszögezem,tisztelet a kivételnek,ismerek rendes,dolgozó cigányt!

Gondolom rengetegen vagytok velem egy véleményen(már aki tudja milyen köztük élni).

Szerintetek fog javulni a hazánkban ez a helyzet?

Elgondolkozzak a családommal azon,hogy kiköltözzek(más okom nem lenne,imádom a falut,imádom az országomat,a hely különlegességét,a tradíciókat)

De kicsit szánalmasnak érzem,hogy a "kisebbség" meg az "elnyomottak" miatt kell a magyarok 70%ának ezen gondolkodni...



2018. aug. 9. 00:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
700-800 éve próbálja a fehér ember beilleszteni őket, érdekes módon nem sikerült (talán 1 ezreléket, vagy annyit sem). És ez nem a magyarok hibája. Aki a fővárost írta, az is téved, mert ott is sok van ezekből (főleg Józsefvárosban, de máshol is). Lassan nem akad olyan falu, ahol nincsenek ezek az élősködők. Szörnyű népség, a Kárpát-medence rákfenéje. Pedig tudtommal még Magyarországnak hívják az országunkat, vagy mi a csoda. De mit is várhatunk, ha a miniszterelnök is cigány, ha az agymosottak újabb 4 évre megválasztották? Erdély, Felvidék, Kárpátalja is tele van ezekkel, sajnos a magyarok végképp kisebbségben lesznek. Aggódom miattuk is.
2018. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A miniszterelnök is cigány, és a kisebbség a legfőbb szavazóbázisa a tolvaj pártjának, így ne is várj semmi megoldást a kérdésre. Na nem mintha nekem kollektíve bajom lenne a cigányokkal, ismerek olyan cigányt akinél tisztességesebb, kedvesebb, dolgosabb embert keveset hordott a hátán a föld, de azzal a részével nekem is gondom van amiről te beszélsz. De sajnos ki kell mondani, a Fidesz annyira tönkretette az országot, hogy 2018-ban már nem is ez a kérdés a legégetőbb itthon, mikor egészségügy, oktatás sincs már.
2018. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
100 %-ig egyetértek 13:55.
2018. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Azzal pedig nem értek egyet amit a 11-es ír, mert Bp-en (de máshol is) rengeteg olyan hely van, ahol rendesen, normálisan élhető az ország, a város. Nem kell a Józsefvárosba menni. Ennyi. De olyan sorsa nem lesz, mint ott, ahol most lakik, hogy nem tud gyomorgörcs nélkül kimenni az utcára, közlekedni, és beszólogat neki az összes ilyen. Azért ne túlozzunk már....


A problémájára keresett választ, és megoldást, én ebben próbáltam neki segíteni. Ha akar, kimegy külföldre, ha ez az álma (miért is ne tenné?), ha akar, akkor pedig itthon marad. Itthon is vannak élhető, rendesebb helyek. Közel, s távol nincs olyan rossz állapot, mint ott... Nagyon nem. De, ha valaki nem hiszi, akkor vagy költözz le oda 11-es és akkor lesz összehasonlítási alapod, vagy pedig te laksz a Józsefvárosban, ami szintén nem a legklasszabb hely....

2018. aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen mas kultura, siman hasonlosagot lehet vonni koztuk es a migransok kozt. Amugy kb intelligenciaban is egy szinten vannak, nem csoda h allatkent viselkednek mert azok! A rendorsegnek ugy is kene kezelni oket. Mindenkit ugy, ahogy viselkedik es amit erdemel. Nem is ertem, azokat a reszeket ahova nem mernek bemenni a rendorok, egy olyan orszagban ahol rendorallam van. Szegyen ranjuk nezve. Helyukben az eroszaktevoknek, biztos h szilankosra tornem a kezet labat, mindkettot. Akik csoportosan igy lealjasulnak, annak a fejbeloves lenne a megfelelo buntetes, vagy meg az is tul jo lenne. Amugy nem voltam rasszista, de most mar az vagyok! Igy nyugodtszivvel kijelentem, h a magyarorszagi ciganyok letszamat lerdukalnam ko kemenyen. A problemas helyekre kene bekuldeni a rohamkocsikat, birsagolas helyett inkabb tenyleg a nepet szolgaljak, egyszer csinalhatnak vmi hasznosat is, es letarolni a falukban elo problemas cigokat. Tul nagy az ellenalas, es veszelyesek. Semmi gond. Ott van a pisztoly. Tuti fejbeloves utan mar nem fog eroszakoskodna a fattya. As amilyik megussza golyot, ott lehet inditani a keszenletiseket h rommaverjek oket. Aztan boriben ha felepultek, kivinni oket betonozni, utakat epiteni,meg a kofejtobe. Es en is igy latom. Egyedul egy senkihazi kis csicska a 90%-uk. Csak csoportosan kemenyek ezek a fergek. Es persze csoportosan sem egy Fradi kemenymagnak allnak fel, disznotap is lenne beloluk egybol.. hanem aki egyedul van es lehetoleg ne legyen tobb 50 kg-nal. Mert ettol rajoknak erzik magukat. De dubos koszos, kis senkihazi csicska az osszes..

Akikben kihivast latnak, es ok is elcsuszhatnak, azt kikerulik es keresnek inkabb egy not. Szval osszefoglalva a lenyeget, nem emberek koze valok a 80%-uk, mivel nem tudnak emberkent viselkedni. Sterilizaltatni kene oket, v rendelettel szabalyozni a szaporodasukat. A vegen nagyon a fejunkre fognak noni.

2018. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen egyetértek a kérdezővel, és sok válaszolóval is.

De egyik válaszoló elmondta a lényeget:

A felsőbb vezetők direkt ezt akarják, hisz a cigányok miatt lehetnek ők a vezetők.


" annak a fejbeloves lenne a megfelelo buntetes,"

Az előttem lévő válaszolót pedig tisztelem.

2018. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 11-es. Igenis van összehasonlítási alapom, mert a Keleti pályaudvarnál laktam. Az a Való világ, nem pedig ami a tévében megy!

Elköltöztem egy faluba, itt is van belőlük (ugyan, hol nincsenek?), de szerencsére nem azon a részen, ahol én lakom. Én egy nyugodt, csendesebb utcában élek.

Egyetértek azzal az emberrel, aki leírta, mit kéne tennie ezekkel a rendőrségnek. Töredékére esne vissza a bűnözés, és mi magyarok végre nyugodtabban élhetnénk.

2018. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Keleti pu. rossz környék. Én a nem rossz környékekről írtam.
2018. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
93%
Egy kalasnyikovval mindet megölni egytö egyig
2018. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt Somogy megyében is felemésztik a legtöbb falut (meg hát várost is). Ezeknek a faluknak 50%-a cigány a maradék meg öreg, ezenfelül még a fiatalok is elmennek, mert teljes kilátástalanság van. Meg ki akar ilyen falukban élni? Baranyában még rosszabb a helyzet. Ha valamivel itt tartanák a fiatalokat, és a cigányokat is visszafognák, akkor még lehetne menteni a menthetőt. Amelyik falut teljesen belakták, annak meg vége!
2018. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!