Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le azt, aki...

Miért nézik le azt, aki futószalag mellett (pl. : autógyárban) dolgozik?

Figyelt kérdés

Az is munkahely.

Mi van, ha szereti csinálni?

Ha jól érzi magát?

Miért kell lenézni?

Lehet, hogy iskolát végzett, mégis ott dolgozik, mert azt szeretné csinálni.


Ez is olyan szitokszó lett, mint a "migráns".


Maradva az autógyárnál:

Lenézi, mert ott dolgozik, szalag mellett, de abba már nem gondol bele, hogy ha nem dolgozna a szalag mellett az illető, akkor az ő saját sejhaja alatt sem lenne kocsi...., mert azt a kocsit a lenézett gyári munkás rakta össze (illetve egy részét).

például


Szóval, miért kell lenézni, semmibe venni a gyári munkásokat?



2018. aug. 10. 11:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

még mielőtt....


Irodában dolgozom...

2018. aug. 10. 11:54
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert szalagmunkásnak általában az jelentkezik, akinek még a 8 általánosa sincs meg, és mondjuk úgy, viselkedési problémái vannak.

Én személy szerint nem nézem le őket, de ez az általánosítás, az átlagos ott dolgozókra vonatkozik, ritka, hogy "normális", figyelmes ember kerül mellé, aki viszonylag még művelt is, alap szinten.

Nem kell nagy észlénynek lenni, értelmiségi diplomával, de az a stílus, amit ezek az emberek megengednek maguknak, számomra taszító. Ez valószínűleg a nagyjuknál az iskolázatlanságból is fakad.

Egyébként senki nem szereti. Én diákként dolgoztam ott, mindegyik ottani "normál" teljes munkaidős dolgozó kiégett, megkeseredett úr/hölgy volt. Kicsit sajnálom, hogy ez jutott nekik. Abban a monoton, ingerszegény környezetben valószínűleg én is olyanná váltam volna.

A kivételektől meg elnézést az általánosításért, de ez a helyzet.

Egy dicséret éri a rosszabbik felét: legalább dolgozik.

2018. aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nagyon kevés az olyan ember, aki ezért végzi ezt, mert ezt szereti csinálni. Sokan azért nézik le őket, mert az emberek hajlamosak lenézni azt, aki náluk szegényebb, ügyetlenebb, gyengébb, stb.
2018. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Azért mert egyesek diplomája anyuci/apuci pénzéből van, a sejehaja alá volt téve az egyetem végéig minden, és nem tudja értékelni a küzdést és a munkát. Az olyan csak azt látja, hogy van körülötte négy fal, ház, gurul a kocsi a segge alatt, de hogy az mekkora munka és szaktudás hogy össze van rakva és egyáltalán az anyag ki van termelve amiből van, semmibe nézi az egészet. Az ilyeneket kellene pár évre a kőfejtőben dolgoztatni.
2018. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kettessel, nem írom le még egyszer.
2018. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én gyárban dolgozom és elég sok buta naiv ember vesz körül, de vannak jó indulatú emberek is. Illetve én érettségivel rendelkezem és van egy felsőfokú végzettségem is. Folyamatosan van lehetőség feljebb jutni gyáron belül, akár laborba, akár irodára. A fizetésemmel meg vagyok elégedve és egyáltalán nem vagyok szegény. Millióim vannak, pedig csak 3 éve dolgozom. Viszont vannak elég szemét emberek is, általában idősebbek. Ők nem hiába vannak leragadva ott ahol.
2018. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Dolgoztam segédmunkásként is,most félig meddig irodai munkát csinálok.Azért a primitívség relatív fogalom;vannak itt olyan nők középfokú végzettséggel,akik annyit káromkodnak,hogy egy kocsis belepirulna.És ha normálisan kér tőlük valamit az ember,majdnem csak az anyámat nem szidják,hogy merem őket zavarni.De fordítva nyugodtan lehet bármit,kopogás nélkül benyitnak az ajtón,követelőznek, a "kérek" szót úgy kerülik,mint a tüzet.Pedig nem főnökeim.

Lényeg,hogy lehet 8 általánosa van valakinek,nem tanult és szalagmunkát végez,de önmagában ezért nem szabadna lenézni senkit.

https://www.youtube.com/watch?v=cUpXKWBLoMQ

2018. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó: ő a szalagmunkásokról beszélt, nem pedig valamilyen munkára szakosodott emberről, alias szakmunkás.

Nyilván ezeket a feladatokat is el kell látni, de ne tegyünk úgy, mintha akkora szakértelem kéne egy futószalagon végzett munkához, mint pl egy szakácséhoz, asztaloséhoz, stb...

2018. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert az olyan ember nem érti a munka fogalmát annak emberi mivoltában.
2018. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a videóra gondolsz,annak lényegét tekintve nincs sok különbség szalagmunkás és szakmunkás között.
2018. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!