Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez nem beteges mar? Mar engem...

Ez nem beteges mar? Mar engem zavar?

Figyelt kérdés

Egy ismerosom allandoan a sporolasrol beszel. Van egy baratnoje es teljesen behalozta az agyat a pasinak a sporolassal.

Kezdodott azzal,hogy a visszajarot mindig megvarta a boltban,akkor is ha 5 ft volt.

Mindenbol a legolcsobb dolgokat vasarolja es ha mi a baratommal nem azt vesszuk akkor elkezdi a hitteritest,hogy a masik mennyivel olcsobb.

Multkor tescoban vasaroltak es a parkoloban rakellett volna fizetniuk 200Ft-ot mert tovabb maradtak de leallt veszekedni a portas ferfival,hogy ok itt vasarolnak es nem fog fizetni 200Ft-ot. Mikor kinyilt a masik kocsinak a sorompo akkor attuszkolta a kocsit es kiszokott.

Azota nem mernek a tescoban vasarolni emiatt.

Allandoan a kedvezmenyekrol mef akciokrol beszelnek a baratnojevel.

Multkor egyutt vasaroltunk,ket ugyanolyan termeket fogok a kezemben csak az egyik 10Ft-al olcsobb..es mondja a csaj,hogy ez 10Ft-al olcsobb. Hat en duhomben beraktam a dragabbat mert mar nagyon felidegesitettek.

Folyamatosan errol van tema.

A legujabb mutatvany,hogy nagy orommel meselik,hogy a tescoban azzal az instantlehuzoval letudtak huzni a felkilos csirket az egy kilos helyett es igy sporoltak ezer forintot.

Konkretan ez mar lopas.

Miert megy ez szerintetek? A csaj kezdte ezt szerintem es mostmar a baratja is ilyen. Annyira idegesit..oke csinaljak de miert kell bejelenteni ezt? Folyamatosan errol van szo...Egyebkent a pasi 300.000Ft-ot a csaj170.000Ft-ot keres..

Szerintetek?


2018. aug. 13. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A spórolàs stb jó dolog. Amit ők csinâlnak az már szarrágás.
2018. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
MONDD NEKI HOGY NEKED TELLIK A DRÁGÁBBRA IS ÉS KÉSZ. NEM KELL VELE FOGLALKOZNI!
2018. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A spórolás egyáltalán nem probléma, de ez már betges rögeszme. Sőt, több: ez már egyfajta viselkedési addikcióhoz hasonló tüneteket mutat. Konkrétan bűncselekményektől sem riadnak vissza, csak hogy a nagy fene elvük ne csorbuljon.

És nem csak maga a beteges fukarság a probléma, hanem hogy beleszólnak abba is, amihez semmi közük.

2018. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a helyzet, hogy elhatalmasodott rajtuk ez a viselkedési függőség...

Bármi el tud hatalmasodni, ha az ember nem szab gátat neki...


Következőt tudod tenni:

- nem mentek együtt vásárolni, elkerülöd.

- ha témát felhozzák mikor valahol együtt vagytok, elmondod, hogy beszéljetek másról, mint a spórolás-témáról

- ha nagyon zavar és nem beszélnek másról, elkerülöd őket/megszakítod a kapcsolatot...

2018. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Te a benzinen spórolsz betegesen, hogy mindig együtt jártok a tacskóba?

Egyáltalán felnőtt dolgozó ember miért nem önállóan intézi az ilyeneket?

2018. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ügyesen leépíteni a kapcsolatot velük. Azt írtad, hogy ismerős (nem rokon, nem barát!), szerintem így könnyebb.

Ha megkérdezik, mi az oka a pálfordulásnak, nyugodtan mondd meg az igazat!

2018. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"ez 10Ft-al olcsobb" XDD
2018. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valakinek ez rögeszméje. Nekem is van egy barátnőm, aki inkább sétál 1 km-t, minthogy kifizessen 500 Ft parkolási díjat. Én elfogadtam így, ő is elfogadta, hogy én meg inkább kifizetem. Ha ő vezet sétálunk, ha én, akkor inkább kifizetem. :D

Tiszteletben tartjuk egymást, ő is tudja, hogy "szarrágó", mindenből az olcsóbbat keresi, de csak nevetünk ezen. Veszi az ugratásokat is ezzel kapcsolatban.


Biztosan irritálna, ha együtt kéne élnem vele, de barátok vagyunk, nem élettársak, hogy ez rám idegesítő szinten hatással legyen.

Szerintem nem kéne ezzel foglalkoznod, ahogy neki sem kéne azzal foglalkozni te mire költöd a pénzedet. Ha megtanultok így, békében együtt élni, akkor nem lesz baj.

2018. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!