Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak az tudja megérteni az...

Csak az tudja megérteni az elmebetegeket, aki maga is elmebeteg?

Figyelt kérdés
A pszichológusoknál ez előnyt jelent?

2018. aug. 13. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Ez hülyeség, megfelelö beleérzéssel bárki lehet pszichológus, söt egyes lelki problémák kizárják ezt a pályalehetöséget.

De természetesen egy pszichológusnak is lehetnek lelki gondjai, mert ö is emberböl van.

Viszont kifejezetten elmebeteg nem lehet az, szerintem teljesen érthetö okokból.

2018. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hannibal Lecter is pszichológus volt. A film igaz történet alapján készült.
2018. aug. 13. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van benne igazság: nem feltétlen kell elmebetegnek lenni, de hogy valami gond megjelenik, az tuti.
2018. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne a Hannibal alapján akarj tudományos tényeket megállapítani.

Természetesen nem csak elmebetegek értik meg az elmebetegeket, már csak azért sem, mert igen sok féle mentális betegség létezik, elég durva lenne, ha valaki mindegyikben szenvedne...

2018. aug. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy rakat mentális betegségem van, és így akarok pszichológusnak menni. Egyrészt ezért is, mert jobban megértem az olyan betegeket, mint a "normális" pszichológusok. Pszichózisom is volt már.
2018. aug. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az anyjuk is megérti őket. Jó esetben.
2018. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minimális intelligenciával és egy cseppnyi empátiával bárki megérti őket. Lásd, csak a nagyon bunkó és/vagy tudatlan emberek hülyéznek le egy autistát.


Az már más dolog, hogy át is tudjuk-e érezni a lelkiállapotukat.

Én például melankólikusabb alkat vagyok, ezért valamelyest át tudom érezni a depresszióban szenvedők problémáit.


Az intelligencia és az empátia szükséges ahhoz, hogy jó pszichológus légy, a lelki érintettség biztos nem.


(Amúgy meg az elmebetegekkel inkább pszichiáterek foglalkoznak, nem pszichológusok.)

2018. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne keverjük össze a pszichológusokat a pszichiáterekkel, Hannibal Lecter is pszichiáter volt, azaz orvos. Egy (jó) orvos meg tudja érteni az elmebetegeket, mert ismeri a betegségük tüneteit, tudja, hogy mi okozza őket és hogy hogyan lehet segíteni rajtuk. Nem feltétlenül kell mentális betegnek lenni ahhoz, hogy együttérezz az elmebetegekkel, ahogy pl rákosnak sem kell lenni ahhoz, hogy onkológus legyél.
2018. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hetedik!


"Minimális intelligenciával és egy cseppnyi empátiával bárki megérti őket. "



Egyáltalán nem, sőt: mire egy pszichopata manipulációira rájössz, illetve kénytelen van szembesülni azzal, hogy minden racionális érv ellenére ő követte el azokat, évek telhetnek el, és akkor is csak úgy döbbensz rá, amikor már durvább cselekedeteket követ el.


Egy normális ember először önmagában keresi a hibát, mit csinált rosszul, hátha a másiknak van igaza mégis, és keresi a megoldást, a közös nevezőt.


A pszichopata - szociopata - egyáltalán nem a megoldást keresi, hanem élvezetét leli a háborgatásban, zaklatásban, kinzásban.


A pszichológusna nem kell "megértenie" a pácienség, csak ráismer a tanultak alapján és alkalmazni próbálja a tanult fogásokat.


Engem egyébként érdekelne, hogy egy civil, aki ilyen elmebeteggel kénytelen naponta érintkezni, milyen módon tudja elkerülni az irracionális, öncélú kötekedést, károkozást, élete pokollá tételét.


Évek óta nem sikerült erre választ kapnom, még pszichológustól sem - ő a bv-től várja a gyógyirt.

2018. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!