Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nőnek a konyhában van a helye?

A nőnek a konyhában van a helye?

Figyelt kérdés
20 éves leszek, de valahogy sose voltam az a háziasszonytípus. van még 3 lánytestvérem, ők szeretnek sütni-főzni, meg takarítani is, de én valahogy nem... az a fajta ember vagyok, aki inkább verseket, novellákat ír, vagy most például egy saját regényen dolgozok. művészlélek vagyok, és sose ragaszkodtam a tipikus modellhez, amit egy nőnek "kell" képviselni, mert az nem én lennék... anya mindig mondja, hogy legyek háziasabb, de miért akkora baj, ha én nem tudok megfelelni a társadalmi elvárásoknak, és a saját utamat járom? miért van az, hogyha valaki nőnek születik, muszáj már tizen akárhány évesen 50 receptet oda-vissza fújnia?

2018. aug. 15. 19:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%

MINDENKINEK a konyhában a helye, így valamilyen szinten jogos ez a konyhás megjegyzés, ugyanakkora egyáltalán nem az. Egy nőnek nem kell egy egész receptes könyvet kívülről fújnia 20 éves korára, és nem kell úgy elképzelnie a jövőjét, hogy egyedül az ő feladata lesz a családja szolgálata, de ettől még tudnia kell ellátnia magát.

És a férfiaknak is. Nem értem, hogy a huszonéves férfiak hogy nem érzik, hogy mekkora szégyen, ha nem tudják a lehető legalapvetőbb módon sem ellátni magukat, és úgy képzelik, hogy róluk majd egész életükben gondoskodik majd egy nő.


Szóval nyugi, te gondolod jól. Nem kell konyhatündérnek lenni, de azért annyira vedd rá magad a főzésre, hogy ne kelljen egy életen át félkész bolti mocskot enned.

2018. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Csak a fő kérdésre válaszolva: nem, neki is van lehetősége tanulni, fejlődni, kibontakoztatni önmagát.
2018. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%
dehogy is..bent "alszik" nálam a szobában..XXD
2018. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

Ebben a világban mindkét félnek dolgoznia kell és megélni hogy ne haljanak éhen.

Sose lény olyan ostoba hogy eltarttatod magadat :D

Anyám a belét kidolgozza én is 16 éves korom óta dolgozok suli mellett. azt a görény faterunkat kellett elatartani

Sose szorulj senkire!

2018. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3%

20 éves lány egy kibontakozó gyerek,aki még a gyerekkora végét éli,hisztiskedik,elképzelt álomvilágai vannak,kényelmesen szeretne éldegélni,mit sem sejt az élet megpróbáltatásaiból.

Lehet bárhogy élni,ha van rá toleráns társ,vagy lehet egyedül is élni.

Mindenféle utat lehet választani bárkinek,csak ehhez kell majd kapcsolni az elvárásokat is.

Ha egy nő egyéni művészlélek,nem konyhatündér,nem takarít,akkor ne várja el a párjától,hogy az tolja haza a nagy pénzeket,jó kocsit,stb,de egy link piás lusta pasi se várja el a jó kajákat,meg a tiszta lakást.

Szóval így is lehet,úgy is lehet,csak az igényeket is ehhez kell párosítani.

2018. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%
Lényeg az, hogy ne hazudtold meg önmagad, és ne verj át senkit úgy, hogy azt mondod, te is szeretsz főzni, házitündérkedni.
2018. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13%
"művészlélek vagyok" :D imádom amikor valaki ezt mondja, mert ebből tudom hogy nem az, csak az akar lenni :D
2018. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
jaj, már viccelni is minek?
2018. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kedves okoskodó! Azzal nem értem mi bajod van,hogy megbeszeli a két ember,hogy mit hogyan,és megegyeznek valamiben,hogy akkor ki mit csinál. Teljesen normális megoldás. Nem azt mondom,hogy néha az egyik nem vehet le a másik vallarol egy kis terhet,ez rendes,normális,és szép dolog amit az ember tehet a másikkal. Pls buy a brain and use it...
2018. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
20%
Lepontozó/okoskodó király:D pontozd már le ezt is xd
2018. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!