Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nőnek a konyhában van a helye?

A nőnek a konyhában van a helye?

Figyelt kérdés
20 éves leszek, de valahogy sose voltam az a háziasszonytípus. van még 3 lánytestvérem, ők szeretnek sütni-főzni, meg takarítani is, de én valahogy nem... az a fajta ember vagyok, aki inkább verseket, novellákat ír, vagy most például egy saját regényen dolgozok. művészlélek vagyok, és sose ragaszkodtam a tipikus modellhez, amit egy nőnek "kell" képviselni, mert az nem én lennék... anya mindig mondja, hogy legyek háziasabb, de miért akkora baj, ha én nem tudok megfelelni a társadalmi elvárásoknak, és a saját utamat járom? miért van az, hogyha valaki nőnek születik, muszáj már tizen akárhány évesen 50 receptet oda-vissza fújnia?

2018. aug. 15. 19:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak azok "játsszák" a háziasszonyt akik szeretnek főzni. Minden normális ember aki nem anyucival él, és nem az anyja tol alá mindent, annak bizony kell főzni meg takarítani is, bármilyen művészlélek.

Az hogy te művésznek érzed magad, az nem zárja ki azt hogy házias legyél. Ez csak hiszti, kimagyarázás.

Én sem szeretek főzni, sem takarítani, de valakinek meg kell csinálni. Vagy szólnom kéne anyámnak hogy munka után ugyan jöjjön már el, és vágja rendbe a lakást?


Szerintem te még nem nőttél fel, ez a baj.

2018. aug. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
42%
Én is ugyanennyi idős vagyok és egyet értek anyuddal. Szerintem nem azért mondja, hogy legyél háziasabb, mert lány vagy és a konyhában a helyed, hanem mert ha különköltözöl, már nem lesz, aki főzzön rád, szóval legalább alap recepteket meg kéne tanulnod a saját érdekedben. Én csak nemrég kezdtem tanulni főzni itthon és örülök, hogy ha elköltözök a szüleimtől, legalább egy brokkoli krémlevest meg egy rántott húst meg tudok csinálni finomra, nem akkor kell elkezdenem megtanulni ezeket.
2018. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!