Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj, ha valaki lebecsüli...

Miért baj, ha valaki lebecsüli magát és tudja, hol a helye?

Figyelt kérdés
Én egy nagyon-nagyon ronda lány vagyok és ezt tudom is magamról. Sokan azt kérdezik, hogy miért becsülöm le magam, ne tegyem, mert mit várok akkor másoktól stb. De ha egyszer tudom magamról, hogy bűn ronda vagyok, akkor miért mondjam, hogy szép vagyok, okos és menő? Akkor rögtön azzal jönnének az emberek, hogy nézd má' a kis ronda dög mit képzel magáról, mire ilyen nagy az arca...

2015. ápr. 7. 22:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Van valami olyasmi, amit úgy hívnak: kisugárzás. Nagyon sok mindent kompenzál ám! Ha viszont lehorgasztott fejjel jársz-kelsz, akkor ebből semennyit sem árasztasz a külvilág felé.

Nem kell persze átesni a ló túloldalára, ripacskodni sem. Érdemes belőni az arany középutat itt is.

2015. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Ha valaki bűn ronda ott nincs aranyközépút.
2015. ápr. 7. 23:04
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ronda vagy, de ettől okos még lehetsz.
2015. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Viselkedésre, önbecsülésre gondoltam. Ezt te döntöd el, nem a kinézeted, nem más.


"miért mondjam, hogy szép vagyok, okos és menő?"


Nem kell mondanod semmit, add magadat, éld az életedet. Azért, mert szerinted előnytelen a külsőd, még nem kell a sarokba állni falat nézni. Továbbá hadd ne soroljam, hány "bűn ronda" lányismerősöm él boldog párkapcsolatban évek óta.

2015. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Ha ronda vagy és tudod ezt magadról az nem lebecsülés, hanem reális önkép. Lányként rondának lenni sajnos igen nagy szívás. Nekem amúgy szimpatikus, hogy ezt kijelented így magadról. De az sem jó ha nagyon rápörögsz a témára és folyton csak ezen gondolkozol, csak erről beszélsz. Nem azért mondom mert azt gondolom, hogy ilyen vagy csak úgy megemlítem. De aztán ha tényleg olyan sokan mondják lehet, hogy tényleg valami önképzavarról van szó és nem is vagy annyira ronda mint ahogy hiszed magadról. Amúgy a szépség eléggé relatív. Lehet, hogy valakinek tetszel. Szurkolok, hogy szép életed legyen.
2015. ápr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Az emberek képtelenek feldolgozni, hogy valakinek reménytelenül tragikus az élete, úgyhogy mindig enyhíteni igyekeznek, legalább szóban, az ilyen helyzeteket.


Mindenesetre teljesen nem kellene lebecsülnöd magad, mert attól még, hogy nagyon csúnya vagy, még simán lehetsz okos vagy jó fej. Nemcsak párválasztásból áll a világ. Ezzel az önostorozással viszont a potenciális haverokat meg barátnőket is elriasztod magadtól.

2015. ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Hiába adom önmagamat, sajnos senki nem akar még csak megismerni sem. Mindenhonnan ki vagyok közösítve.
2015. ápr. 7. 23:11
 8/28 A kérdező kommentje:
Én meg pont azt látom, hogy még inkább belerúgnak az emberbe. Nekem pl úton-útfélen megjegyzik, hogy nagyon ronda vagyok, ilyen ronda lányt még nem láttak stb.
2015. ápr. 7. 23:13
 9/28 anonim ***** válasza:
Hát minden esetre helyesen tudsz írni és fogalmazni, ez már egy jó pont. Akkor már csúnya nem lehetsz! :) Az, hogy azt állítod magadról, hogy te egy nagyon - nagyon ronda lány vagy, az tényleg nem helyes gondolkodás! A legszebb lányok is azt szokták magukról mondai, hogy nem tetszik itt, nem tetszik ott, ezt itt leszedetném, azt ott felvarratnám, itt lóg, ott meg túl feszes, és különben is elég ronda vagyok. Bármilyen vagy, bárhogyan nézel ki, el kell magadat fogadni olyannak, amilyen vagy. Egy jobb hajfrizurával, egy kis arcfestéssel, tornázással lehet változtatni, de nem mindent. Ha örökké durcás arcot vágsz mindenki felé, az többet ront az összhangon, mint egy görbe orr. Egyébként manapság még a görbe orron is lehet egy kis plasztikával segíteni. Az, ha belül, a bensődben jól érzed magadat, az a külsődön is meglátszik. Ha jól érzed magadat, van tartásod, ez a kisugárzásod azt mutatja, hogy te egy boldog, szeretetre méltó ember vagy, akihez jó odamenni és beszélgetni vele. És igaz az a mondás, ha te önmagadat nem tartod semmire, ha önmagadat csúnyának tartod, akkor hogyan várod el mástól, hogy mások becsüljenek téged és szépnek lássanak? Ha azt mondod másoknak, hogy csúnya vagyok, akkor az a másik elgondolkodik: tényleg. Ahogy így elnézlek, tényleg csúnya vagy. De ha azt sugárzod magadról, hogy szép vagyok, jó vagyok, boldog vagyok, mert vannak nálam sokkal csúnyábbak, rosszabbak és boldogtalanabbak, akkor mások is azt mondják majd: tényleg, igazad van! Reggel, amikor felkelsz, és este, amikor lefekszel, mondogasd magadban néhányszor: szép vagyok, jó vagyok, boldog vagyok, és mások is így látnak engem! Garantálom, 3 hét múlva teljesen megváltozik az életed, pozitív irányba! Próbáld ki! :)
2015. ápr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én hat évig éltem úgy, hogy egyetlen barátom, sőt a szűk családomon kívül ismerősöm sem volt, úgyhogy hidd el nekem, ha az akkori tapasztalataim alapján azt mondom, KIZÁRT DOLOG, hogy senki ne akarna megismerni téged. Boldogtalanságában az ember félremagyarázza vagy nem érti meg a jeleket, és mivel nincs gyakorlata, képtelen kommunikálni a többi emberrel. Ha belül magadban sikerül valahogyan rendezned a dolgokat, akkor észre fogod venni azokat az embereket, akikkel lehet is és érdemes is ismerkedni.


Megkérdezhetem, hány éves vagy?

2015. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!