Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért küld néha a Facebook...

Miért küld néha a Facebook ismerősre javaslatokat az értesítésekben, olyanokat akikkel 1 közös ismerősöm van, más suliba járunk, nem is tudom ki, stb?

Figyelt kérdés
2018. aug. 17. 21:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lenne a logikus talán, hogy olyanokat sorolgat, akikkel minél több közös ismerősünk van és egy suliba járunk, rajta van az emaillistámon vagy ilyesmi, lehet hogy lakóhely szerint válogat, hogy akiket javasol azok két utcányira laknak tőlem? Meg akkor miért két-három embert javasolt csak az elmúlt évben?
2018. aug. 17. 21:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal de sokkal bonyolultabb az algoritmus: kedvelt oldalak, érdeklődés, bejegyzések típusai amire reagáltoo, geolokáció, stb. És ezzel is csak a felszínt kapargatom.
2018. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
reagáltok*
2018. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én nem likolgatok oldalakat, nem töltöttem ki az érdeklődési körömet, postokra sem szoktam reagálni, és úgy néz ki akit legutóbb javasolt, mint egy általános iskolás, amikor én egyetemista vagyok és 4600 ismerőse van, ebből 1 van közös.
2018. aug. 18. 10:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont ezert kuld keves javaslatot, keves az aktivitasod. Minel tobb aktivitast, engagementet vegzel, annal jobban tud javasolni az algoritmus.
2018. aug. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha mondjuk 1 óra alatt lájkolom Bp-n az összes Zumbát, Justin Beiber Fan Clubot, kozmetikai bemutatót és az összes egyetemet és főiskolát, akkor csajok tízezreinek fog a Facebook beajánlani?
2018. aug. 18. 10:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennél azért sokkal bonyolultabb:D Ajánlom kezdésnek ezt a cikket: [link]
2018. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!