Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pesti ember képes megszokni a...

Pesti ember képes megszokni a vidéki életet?

Figyelt kérdés

Mármint, nyilván képes, ha a szükség úgy hozza, de mennyire nehéz egy fővárosi embernek alkalmazkodnia a vidéki körülményekhez?


Ha a szükség úgy hozza, hogy elég messzire kell költöznie az eddigi életétől, nem pedig csak egy szomszéd településre. Mennyire lehet megszokni azt, hogy csak két óránként járnak a buszok, hétvégente nem lehet boltot találni, nem akkor rendel az ember otthonra ebédet/vacsorát, amikor akar? Nincs helyben szinte semmi, orvoshoz, fodrászhoz egy másik településre kell menni, ugyanúgy, ha az ember nagybevásárlást szeretne, akkor is.

Ráadásul, az itteni mezőgazdasági munka... Kúszni-mászni a földön, hogy megéljen az ember.. A szórakozási lehetőségekről nem is beszélve.

Egyszóval: mennyire nehéz belerázkódnia valakinek a vidéki életbe, akinek egyáltalán nem ez a beállítottsága?



2018. aug. 20. 13:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem képes, bár ez attól függ, hogy a 'vidék' alatt mit értünk: egy Istenhátamögötti tanyát, vagy egy százezres megyei jogú várost.
2018. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
Te valami kis faluról vagy tanyáról beszélsz, a vidék ennél többet jelent. Már afalusiak is elég ritkán kúsznak-másznak a földön.
2018. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
32 voltam, mikor egy hatvanezres kisvárosba költöztünk át. Az első évet élveztem, a másodikban kicsit nyűgösködtem “itt nincs semmi” ezért a közeli nagyvárosokba átjártunk gyakran, aztán a harmadik év után már kifejezetten jobban szeretek így élni, csendben, nyugiban, tisztaságban. Már nem szeretnék nagyobb, nyüzsgőbb helyen lakni. Igaz nem a földeken “kúszok-mászok” azt nem tudom, hogyan viselném.
2018. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
2000-ben léptem le a fővárosból, pedig ott születtem, ott éltem 45 évig. Ha nagy ritkán fel kell menjek, gyomoridegem lesz. Ma már ha fizetnének se költöznék vissza. Annyira más itt az élet és az emberek.
2018. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Egy 2000 lelket számláló települést.

Van bolt, kocsma, dohánybolt, posta, takarék heti 3 alkalommal. Bankautomata nincs. Minden van, ami kell egy vidéki embernek. Én itt nőttem fel, megszoktam, hogy ha lekések egy adott járatot, akkor nem tudok másikkal hazajönni, hanem meg kell várnom a következőt, ami egy-két óra múlva indul. Hétvégente akár 3 óra is lehet ez az idő. Megszoktam, hogy munka után még másfél óra mire hazajutok és hogy nehéz munkát találni. Azt is megszoktam már, hogy ha rossz az idő, nincs internet és ha hétvégén romlik el esetleg, akkor csak hét közben néznek rá. Mert itt nincs konkurencia, nincs Julika néninél más bekötve, ahonnan a szerelőt azonnal küldik helyrehozni a hibát.

Jó, de itt vannak a vidéki élet előnyei: csend és nyugalom. Bár, akadnak, akik már annyira hozzászoktak a város zajához, hogy számukra kifejezetten kellemetlen a nagy csend.

2018. aug. 20. 13:31
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem kis faluba kell menni.

Egy közepes városban az ingatlan árak stabilak, emelkednek, így a kertes ház értéke nem csökken, mint egy elvándorlással kűzdő faluban. Kisvárosban általában van széles sávú net, ha valakinek otthon végezhető munkája van, vagy távmunkában dolgozik, akkor nem kell a földet túrnia a megélhetéshez.

Az emberek nagy része pedig nem helyben dolgozik, hanem eljár mondjuk megyeszékhelyre, vagy a fővárosba.

Van éjjel-nappali is, spar, 20 km-en belül két nagyobb város, Tesco-val. Vidéken ezért szinte mindenkinek van autója, kismotorja, vagy legalább biciklije.

Fodrász, doki, egészségház szintén van, mozi csak megyeszékhelyen. A kulturális programok elég egysíkúak, de kit érdekel, amikor neten lehet nézni a filmeket.

Nagyon fontos még városon belül is a megfelelő hely kiválasztása, szomszédok, kisebbség megfelelő távolsága.

2018. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nekünk van földünk, mi még műveljük munka mellett hétvégente és felénk sokan mások is. Megvisel még engem is, pedig már jó ideje benne vagyok :( Főleg a nyári időszak... hajnali 4-10-ig kinn, a nagy melegben haza, majd délután 5-re ismét ki és este 8-kor haza. Ez mondjuk csak egy hét, de akkor is elég nehéz.
2018. aug. 20. 13:34
 8/29 A kérdező kommentje:
Ez amolyan szükség szülte döntés egyelőre, egy év lesz maximum, nem több. Utána irány a város, de addig ehhez kell alkalmazkodni. Itt az albérlet sokkal olcsóbb, tudunk félretenni.
2018. aug. 20. 13:36
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Egy 2000 lelket számláló települést."


Nem. SOha. A gondolatától is kiráz a hideg.

2018. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%

"nem akkor rendel az ember otthonra ebédet/vacsorát, amikor akar"


Hanem mikor? Egy közeli városból oda is kiviszik, nem?

2018. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!