Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pesti ember képes megszokni a...

Pesti ember képes megszokni a vidéki életet?

Figyelt kérdés

Mármint, nyilván képes, ha a szükség úgy hozza, de mennyire nehéz egy fővárosi embernek alkalmazkodnia a vidéki körülményekhez?


Ha a szükség úgy hozza, hogy elég messzire kell költöznie az eddigi életétől, nem pedig csak egy szomszéd településre. Mennyire lehet megszokni azt, hogy csak két óránként járnak a buszok, hétvégente nem lehet boltot találni, nem akkor rendel az ember otthonra ebédet/vacsorát, amikor akar? Nincs helyben szinte semmi, orvoshoz, fodrászhoz egy másik településre kell menni, ugyanúgy, ha az ember nagybevásárlást szeretne, akkor is.

Ráadásul, az itteni mezőgazdasági munka... Kúszni-mászni a földön, hogy megéljen az ember.. A szórakozási lehetőségekről nem is beszélve.

Egyszóval: mennyire nehéz belerázkódnia valakinek a vidéki életbe, akinek egyáltalán nem ez a beállítottsága?



2018. aug. 20. 13:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

"A probléma az, hogy a pesti ember valami külön kasztnak gondolja magát"


A másik probléma meg az, hogy a vidéki emberek többségének kisebbrendűségi komplexusa van.

Mert titkolni kell ha tájszólása van, ha nem megy olyan jól neki mint a városi embernek, nem olyan művelt, stb....

30 évig laktam Budapesten, és nem 1x futottam bele ebbe a mentalitásba, hogy a: "bunkó pesti"

Soha életemben nem néztem le senkit, de itt vidéken, rendszeresen megkapom a "nagyképű" megjegyzést.

25 éves szakadt autóval járok, egy vacak putriban lakok, csak hogy próbáljak beilleszkedni.

De így sem megy.

Utálnak, és kész.

Egy városi ember sose költözzön vidékre, mert csak komplexusokat szül másoknak...

2018. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

300 fős településről költöztem Pestre.

Írsz egy pár olyan dolgot, amiken mosolyogtam (pl. nem muszáj mezőgazdasági munkát végezni, vannak felénk is más szakmák), de pont emiatt jöttem el: mert nem lehet elviselni, hogy nem lehet nyitva lévő boltot találni, hogy nem jár semmi tömegközlekedés, és ha a földijeid primitív idióták, akkor társaságod sincs. Az utcák pedig konganak az ürességtől, borzasztó.

Valahányszor hazalátogatok, van egy lélektani határ, mikor lehajtok az autópályáról és átmegyek az első településen, összeszorul a gyomrom a kis kocka alakú házak, a vaskapuk meg a szabadidőben babakocsit toló magányos anyukák látványától.

És én vidéki születésű vagyok, nem is Pesti. Borzasztó ott élni, ember nem tudja megszokni.

2018. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Azt, hogy állandóan zárt helyen vagy, minden szürke, négyzetméterenként 3 ember van csak az utcán, a járművön 7, bolt pedig ugyanúgy nincs nyitva (tegnap 2 kilométert gyalogoltam koraeste a nyitva levő méregdrága éjjelnappaliért), ezt ember meg tudja szokni? Nem!!!
2018. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Budapesti család vagyunk, 20 éve vettünk egy kis házat vidéken és azóta is rendszeresen eltöltünk hosszabb-rövidebb időt ott. Az első években, hogy milyen beszólásokat kaptunk, inkább nem is írom le, pedig senkivel nem éreztettük, hogy mi különbek lennénk bárkinél! Az utóbbi években ezek kezdenek megszűnni valamiért, mondjuk a hátunk mögött biztos kibeszélnek minket, de az meg nem érdekel! Mindezek annak ellenére történnek, hogy tényleg nem bántunk senkit, nem játsszuk a felsőbbrendűt stb. Amúgy a kertet/házat ugyanúgy rendben tartjuk (igen, megfogjuk a kapát/vasvillát, dolgozunk fűkaszával/rotakapával bármennyire is hihetetlen) mint az ott élők, ha meg valamiért nincs rá időnk/lehetőségünk, akkor megkérünk egy helyit és becsülettel kifizetjük, ha segít (amúgy ezt helyiek is csinálják egymás között, szóval ebben semmi extra nincs). Én lehet meg tudnám szokni, csak idő kéne hozzá. Egyébként nem egy elhagyatott településről beszélünk, posta, bolt, patika stb. van, ha valaki rosszul van, mentő kb. 15 perc alatt kint van, tehát nem a világ vége. Egyedül télen lenne sz.r, azt tényleg nehéz lenne megszokni, de azért azt is meg lehetne valahogy oldani. Szóval, én lehet bevállalnám, főleg, hogy több rokonunk is ott lakik és szerencsére a közvetlen szomszédaink is rendesek.
2018. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Azert a "vidék" is lehet sokfele. Én is egy 2000- es faluban elek, de a Dunantúlon. 4 kisbolt(az egyik het minden napján nyitva tart estig) van a faluban, buszok 30- 40 perce nkent jarnak a 12 km- re levő, 60 000- es varosba és orvos, fodrász is helyben van, de meg fogorvos is. Netet sem csak egy szolgaltatónal lehet előfizetni es soha nem "kúsztam- masztam" a földeken. Mondjuk, szórakozasi lehetőseg, valóban nem nagyon van, de 15- 20 perc bemenni a varosba.
2018. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
És hat, szert valóban sokksl nyugisabb itt, mint Pesten.
2018. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Mi az internettel mindig megjárjuk, már mind a 3 szolgáltatót kipróbáltam, ami itt van, de egyik se felelt meg :( Mindenesetre, most a kevésbé rosszat használom.

Az tény és való, hogy a vidéki emberek elítélik a pestieket, de ezt felénk csak az idősebb korosztálynál tapasztaltam eddig. A fiatalabbak már nem igazán tesznek különbséget, őket sohasem érdekli, ki honnan jött :)

Én személy szerint szeretem a falusi életet, nekem pont Budapest nem jött be annak idején. Az állandó zaj, a tömeg, maga a környezet (szép, csak sok). Természetesen a fővárosnak is megvannak a maga előnyei, de számomra itt sokkal jobb. És igen, az is igaz, hogy vidéken szokás másnak kiadni a fűnyírást, ha valakinek nincs rá ideje. Tesóm pl. annak idején ezzel keresett magának egy kis zsebpénzt, mert sok volt az utcában a nyugdíjas, akik már nem igazán bírták a dolgot.

2018. aug. 20. 18:41
 28/29 anonim ***** válasza:

"Mert titkolni kell ha tájszólása van"


Pedig ez mekkora baromság. Sokkal gazdagabb lenne a nyelvünk, ha nálunk is élő lenne egy csomó nyelvjárás, mint az oly sokat majmolt angolszászoknál például.

2018. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nyilván emberfüggő.


6000 lelkes kisvárosban lakom (hivatalosan már város, de falu igazából)

Fősuli alatt pár évig Bpn éltem. Bp-t utáltam, itt jobb, de egy külföldi pár százezres városba akarok költözni.


-itt nem igaz, h csak 2 óránként járnak a buszok, bár ha bőven vannak problémák a borzalmas menetrenddel és az összevissza járó buszokkal, éjjel vagy hétvégén tényleg van, h 1-2 óráig nem jön norm. busz

-egy embert sem ismerek, aki mezőgazdasággal foglalkozna

-orvos, fodrász azért akad :D

-hát igen, vasárnap tényleg marad a tesco 8 km-re vagy spar 7 km-re, ez mondjuk engem is idegesít


igazából itt nem csak a szórakozási lehetőség hiánya a legnagyobb gond, hanem h a 40 alatti értelmesebb kulturáltabb emberek többsége elment külföldre vagy a fővárosba. nekem itt folyamatosan olyan érzésem van, h lemaradok vmiről.

2018. okt. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!