Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pesti ember képes megszokni a...

Pesti ember képes megszokni a vidéki életet?

Figyelt kérdés

Mármint, nyilván képes, ha a szükség úgy hozza, de mennyire nehéz egy fővárosi embernek alkalmazkodnia a vidéki körülményekhez?


Ha a szükség úgy hozza, hogy elég messzire kell költöznie az eddigi életétől, nem pedig csak egy szomszéd településre. Mennyire lehet megszokni azt, hogy csak két óránként járnak a buszok, hétvégente nem lehet boltot találni, nem akkor rendel az ember otthonra ebédet/vacsorát, amikor akar? Nincs helyben szinte semmi, orvoshoz, fodrászhoz egy másik településre kell menni, ugyanúgy, ha az ember nagybevásárlást szeretne, akkor is.

Ráadásul, az itteni mezőgazdasági munka... Kúszni-mászni a földön, hogy megéljen az ember.. A szórakozási lehetőségekről nem is beszélve.

Egyszóval: mennyire nehéz belerázkódnia valakinek a vidéki életbe, akinek egyáltalán nem ez a beállítottsága?



2018. aug. 20. 13:10
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
2000-es településre nem mennék, minél kisebb egy település, annál jobban dominál a helyi uram-bátyám rendszer, a beköltöző "gyüttment"-et igyekeznek lehúzni 1-2 generáción át, helyi munkalehetőség szinte semmi, sürgősségi orvos, éjjel-nappali nincs stb. legalább egy 15 ezres várost választanék.
2018. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"Ráadásul, az itteni mezőgazdasági munka... Kúszni-mászni a földön, hogy megéljen az ember.."


Miért? A vidékiek közül mindenki abból él, hogy kúszik-mászik? Én úgy tudom, vidéken is élnek mindenféle foglalkozású emberek.

2018. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nehéz lenne, úgy érezném, nem számítok. Mármint, nem tudom, értitek-e, de pl. mikor látom a híradóban, ahogy egy embert ide-oda szállít a mentő, mert nem tudják, hova kell vinni, akkor annyira kiakadok, hogy azok az emberek, akik azon a településen élnek, nem érdemelnek meg egy kórházat? Nem érdemli meg, hogy felvegye a saját pénzét a bankból?


Engem irritálna a kiszolgáltatottság, pedig Pesten élve autóm sincs, de nem kell órákat várnom a metróra.

2018. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

10-es: Igen, de nem ingyen. Plusz 1500-2000 ft. Egy hely van csak, ahonnan rendelni tudunk, mert megéri.

12-es: Igen, mást is dolgozunk, van rendes munkahelye mindenkinek, de ha boldogulnánk a földek nélkül, akkor nagy eséllyel nem ezt csinálnánk :)

2018. aug. 20. 13:45
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az zavarna igazán, hogy sokkal messzebb van minden. Sajnos el vagyok kényelmesedve, mert itt van egy köpésre 3 járatnak is a megállója, amik kb. bárhová elvisznek, a bolt is 10 perc séta oda-vissza, munkahely is van a közelben bőven...


Amitől pedig tartanék, hogy egy eldugottabb faluba a mentő nem ér oda 5 perc alatt, hiába rohannak ahogy tudnak. Mondjuk még a háziorvosomat sem láttam évek óta, de egyszer kell csak bajnak történnie.

2018. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
100%

Nem tudom milyen településről lehet szó, én falusi vagyok a nyugati vidéken (1500 fős). Az általad leírtakból szinte semmi sem igaz a falumra. A buszok fél-1 óránként járnak, hétvégén is van bolt, helyben van orvos, fodrász, manikűr, nem is egy. A mezőgazdasági munkát kifejezetten szeretem, de nem muszáj végezni, ha valakinek nem jön be, nekem ez kikapcsolódás. Szórakozási lehetőség nincs sok, viszont nem is lenne nagy kereslet rá, hiszen mindenki a kertben van tavasztól őszig. Ebédet rendelni valóban nem lehet, és a nagybevásárlást is a 10 percre lévő kisvárosban kell megcsinálni, de ezt elég 2-3 hetente.

A kérdésedre válaszolva, szerintem egy pesti nem tudná megszokni, én pl pont hogy Pestet nem tudtam 5 év alatt. Most ott dolgozok, de amint lehet, haza szeretnék költözni. Sajnos itt kevés munkalehetőség van. Talán egy Győr szintű várost meg tudnának szokni, de kis faluban nem tudom elképzelni, hogy egy pesti jól érezné magát.

2018. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nem egy embert ismerek, akik több évnyi budapesti élet után leköltöztek vidékre. A probléma az, hogy a pesti ember valami külön kasztnak gondolja magát. Azt hiszi, Budapestből áll az ország. Pedig vidék adja az ország 99%-át, mert minden az, ami nem a főváros. Szóval a fogalmakkal gond van. Én vidéken élek, sosem mennék lakni Budapestre, nekem túl nyüzsgős, megőrjít a sok ember, a hangos forgalom, a sok csöves, a sok idegbeteg az utakon és máshol. Kiráz a hideg tőle. Kisvárosban élek, persze ez meg unalmas tud lenni néha, de igyekszem mindig feltalálni magam. Éltem Szegeden évekig az egyetem miatt, jártam Pécsett is, Kecskeméten, Szolnokon, az ilyen méretű városok nagyon élhetőek, bejönnek. Szóval maximum egy Debrecen méretűben élnék még, tehát legfeljebb 200 ezer lakosú városban.

Tévhitben élsz, ha azt hiszed, hogy nincsenek nyitva hétvégén a boltok, üzletek és csak 2 óránként jár a busz, vonat stb. Sőt, a legtöbb pizzéria hétvégén is nyitva van, akár szombat este, vasárnap is tudok rendelni kaját, ha úgy tartja a kedvem, pedig ez tényleg egy kisváros. Ügyelet is van a kórházban, fogászaton, ha probléma lépne fel. Amiről te írsz, az legfeljebb egy falu, vagy község lehet. A mezőgazdasági munka sem abból áll már vidéken, hogy kúszik-mászik a sárban, földön az ember. Minden gépesítve van, felül a klmíás Fendt, Klaas, John Deere, New Holland stb. traktorra, kombájnra, aztán csapatja.

2018. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Én pesti emberként nem tudom megszokni a pesti életet.



Sok helyen percenként annyi ember kerül ki, jön szembe, kerülöm én ki, amennyi nekem minimum egy hétre elég. Vibrálás, nyüzsgés, mint egy hangyaboly, folyton van valaki az ember intim szférájában, megállnak az út közepén, úgy jönnek szembe, hogy le kell menj a buszöbölve, taxidroszt úttestjére, a gazba, eszükbe se jut egymás mögé rendeződve elengedni....

8 km távolságot megtenni tömegközlekedéssel sokszor 45-50 perc. Nem óránként jár, bár sokszor 15 percenként csak; cserében 8 km 50 perc - és igen, van ilyen.

Belsőbb kerületben lakom, konkrétan Bp középpontja, de ide se mindig egyszerű pizzát rendelni (az egyik, népszerű szolgáltatónak zárva az egyik étterme, másikból nem szállít, a többi drága, szállítási költség van és egy órát vársz) / itt sincs szupermarketekből választék és igazából autóba kell ülj egy bevásárlásért / itt sincs minden tele éjjel-nappalikkal, tőlünk 1 km-re van, méregdrága és igazából zöldség-gyümölcsbolt konkrétan, mellékesen van pár egyéb élelmiszere is.

Nagy vágyam egy kisebb kert, van fogalmam a kertgondozásról és nem, nem hiszem el, hogy egy kisebb kertben a fűnyírás annyira megerőltető... (Én pl szerettem füvet nyírni). A szabadban egy kis lazulós munka és végeredményben mozgás, így ennyivel kevesebbet kell kocogni, tornázni...

Itthon egy másfél négyzetméteres erkélyen lehetek kertész.


Én beteg vagyok, ha nem lehetek szabadban.

Mivel voltaképp nincs hol szabadban reggeliznem, vacsoráznom, olvasgatnom/neteznem, így parkokat keresek fel, de ott tömeg van és/vagy rossz a közbiztonság, zaj van, a parkok zsebkendőnyiek illetve mikor van időm kiülni csak úgy? Kb semmikor.



Túlzsúfolt, nagyon tömött-tömegnyomoros, szürke, koszos, nagyon zajos, nagyon rossz közbiztonságú hely számomra Budapest, ahol egyáltalán nincs köpésre semmi sem....



Talán a lehetőségek jók.

Partiarc nem vagyok, programokra annyira nem megyek, hogy azt se tudom, mik vannak.

Viszont ezerféle kávéház, teaház, kajálda, pub, japános kávéház, forrócsokizó, szalagos sushi több helyen, sportolási lehetőségek, pl. squash, biliárd, bowling, falmászás köteles és kötél nélküli.

Egy jó bowling után beülhet az ember sörözni, akár enni és utána sörözni, és ugyan 8 km 50 perc, de legalább késő estig, illetve éjjel is sok helyen élhető lehetőségek vannak, nem megy el az utolsó vonat reggelig és nincs az, hogy két óra múlva megy olyan vonat, amihez van buszom.

2018. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
37%
Egyetlen falusi ismerősöm sem foglalkozik mezőgazdasági melóval, max.a kert végén pici veteményes, de azt is inkább idősebbek. Olyan ez a kérdés mintha valaki elképzelte volna milyen a "vidék", és az alapján trollkodik.
2018. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

16-os: Kelet-Magyarország.

Utolsó pedig: De igen, mi foglalkozunk mezőgazdasággal, nem csak úgy elképzeltem :) Tudom, mennyire befolyásolja az időjárás a termést, jártam anno másokhoz napszámba is, miért trollkodnék ezzel?

Szerinted azt a sok földet itt Magyarországon ki műveli meg? Attól, hogy a te ismerőseid közül egyik sem foglalkozik mezőgazdasággal, még vannak emberek, akiknek ez jelenti a plusz bevételt.

2018. aug. 20. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!