Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztétek már valaha, hogy...

Éreztétek már valaha, hogy akármennyire is csodáljátok az életet, annyira nehéz és bonyolult számotokra, hogy összeomlotok a "súlya" alatt?

Figyelt kérdés
A nehézséget lelki értelemben gondolom. Tehát, tudtok találni szép dolgokat a mindennapokban, látjátok a fejlődést, a haladást az életben, mégis éjjel ágyban fekve inkább az jár a fejetekben, hogy jobb lenne, ha elengednétek... Mert nem tudtok úgy kiteljesedni, megoldani azt az egy dolgot, ami a ti "felelősségetek" lenne, hogy jobb legyen a világ, hogy ti magatok boldogok legyetek. Sőt, inkább már évek óta olyan, mintha nem is élnétek... Folyton küzdeni kell, hogy normálisak, életvidámak legyetek, de éjjel olyan érzés, mintha csak köd lennétek.

2018. aug. 20. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos volt ilyen időszak az életemben. Öngyilkos gondolataim soha nem voltak, de volt, hogy rossz volt élni. Kitartást, minden elmúlik! A rossz is.
2018. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem pont így fejezném ki de lényegében igen.
2018. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha ez az érzés, hogy nekem nem kellene itt lennem, már 10 éve fennáll, gyakorlatilag gyerekkorom óta, akkor még megváltozhat? (Olyan, mint aki elveszít valakit, és nem tudja feldolgozni, hogy ő meg életben maradt)
2018. aug. 20. 22:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Pontosan miben látod fennállni? Tényleg fennáll valamely ne h lehet, ami felett nincs uralmad, vagy saját magadnak idézed elő?
2018. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*valamilyen helyzet
2018. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az, amit leírtam, tényleg megtörtént. Elvesztettem valakit, és azóta van bennem ez az érzés. Minden nap, úgy érzem, mintha itt sem lennék igazából. Csodálom, sőt általában túlidealizálom az embereket, de nem tudok szoros kapcsolatokat kialakítani. Ha valakivel mélyebben beszélek, mindig nagyon furcsán érzem magam, így a szégyenérzethez tudnám hasonlítani. Olyan súlytalannak érzem a tetteimet, mármint nem viselkedek felelőtlenül, csak olyan, mintha így semmit nem befolyásolna... Nem tudom elképzelni magam, ahogyan idősebb leszek, családom lesz, olyan életem, mint akárki másnak, még ha problémák is vannak benne. Mintha csak egy burokban lenne mindenki, én meg azon kívül. Meg úgy magamat sem tudom nagyon definiálni... sokszor úgy érzem utólag, mintha hazudtam volna valamiben, mondjuk, hogy mit szeretek, de igazából inkább azért van mert vagy folyton változik a hozzáállásom mindenhez, vagy alapból nem tudom eldönteni, hogy mit gondoljak róla.
2018. aug. 20. 23:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy alapbetegségem, ami miatt alapból küzdelem az élet. A magyar társadalom egy ideje igencsak megváltozott negatív értelemben, tehát ezek miatt is küzdeni kell. Sokszor azt érzem, hogy egy dzsungelben jobb az élet mint itt, a magyar társadalomban.

"látjátok a fejlődést": igen, látom én is a fejlődést. Mind a környezetemben, mind a fizikai valójában 8új eszközök megjelenése, stb.). Azonban ebből én nem minden pontját tudom kamatoztatni, érvényesíteni.


Itt a magyar társadalomban vannak 1-esek, 2-esek 3-asok és 4-esek. Van, akinek csak az alvás jelent örömöt, mert nem akar ebben a mai magyar társadalomban pankrációsként részt venni. Mindegy, ezt akarja a mai magyar társadalom...

2018. aug. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokszor túlmisztifikálják ezt az élet dolgot.

Egyszerűen csak menni kell előre. Fölösleges értelmet keresni, mert nincs. Apró célokat lehet kitűzni, aminek az elérése átmenetileg örömforrást, boldogságot jelent. Nagyjából ennyi. Nem kell ezt annyira komolyan venni, hogy összeroppanjon az ember.

Persze nehéz valakinek a hiányával együtt élni. Nagyon nehéz, ezt tudom. Eszedbe jut egy zenéről, egy hangról, egy illatról, egy helyről, mindenről, ami körülleng és közben a legrettegettebb érzés, hogy elfelejted őt. Az arcát, az érzést, amikor megérintett, vagy megölelt. Nem bírom ki, hogy elmenjek a város mellett, ahol el lett temetve anélkül, hogy legalább egy csokor virágot vinnék a sírjára és ha ott vagyok, akkor nem bírom ki, hogy ne mondjam el neki mennyire hiányzik. Nem bírom ki, hogy ne tegyem rendbe a sírt, akkor sem ha alapvetően rendben van, mert ez az idő olyan, mintha vele lennék, segítenék neki...

Szóval nem könnyű, de a hiánnyal is meg kell tanulni együtt élni és menni előre. Attól, hogy összeroppansz az élet súlya alatt, senkinek nem lesz jobb. Neked se, másnak se, mert más meg majd a te hiányod miatt fog ugyanígy érezni.

Megvan mindennek az ideje. Az emlékezésnek, sebnyalogatásnak, szomorkodásnak is, de ugyanígy időt kell találni a könnyed időtöltésre, pihenésre, nevetésre is.

2018. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Igen, sok mindennel egyetértek, amit leírtál. 10 év sok idő, ezalatt nekem is voltak kicsit jobb időszakaim, és rengeteget küzdöttem, hogy ezt a gondolkodásmódot elsajátítsam, amit leírtál. Hogy nem kell (és nem is lehet) megváltani a világot, nem kellene túlgondolni, valami óriásit belelátni az életbe... És ez úgy nagyjából megy is, de ettől függetlenül elég rosszul vagyok. Mindig azt érzem mintha valami súlyos dolog nehezedne a tüdőmre, és nem kapnék levegőt. Mintha egy szellem lennék, néha már olyan, mintha nem is hallanák konkrétan, amit mondok. És az élet egyik területe se nagyon jön össze, mondjuk a hobbik, amik érdekelnek, azokban nem vagyok tehetséges, amire tanulok az egyetemen, az sem, akárhogy teperek nem veszi észre senki a lelkesedésem, nincsenek mélyebb barátságaim, pedig nagyon érdekelnek az emberek, a történetük, a segítésük... Párkapcsolat az meg még inkább nem, de mondjuk nem is az lenne az első lépcsőfok.

Mindenesetre köszi azért, hogy írtál, igazából ilyenkor még ennyi is jól esik...:)

2018. aug. 21. 15:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ebben kell alapvetően keresni a hibát. Nincsenek emberi kapcsolataid, mondhatni magányos vagy, így persze hogy nehéz. Tipikus "világfájdalom" érzés, amit persze ki lehet vetíteni erre, meg arra, de aztán gyorsan kiderül, hogy a probléma valójában nagyon egyszerű. Ha lenne kivel beszélgetni, időt tölteni, szórakozni, eljárni ide-oda, kirándulni, kikapcsolódni, mindjárt más lenne a leányzó fekvése. Én a helyedben erre keresnék megoldást első körben, hisz ez sokat tud lendíteni a dolgokon. :)
2018. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!