Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok átszokni (át...

Hogyan tudok átszokni (át lehet-e) balkezesre?

Figyelt kérdés
Egy sérülés miatt a jobb kezem "behalt", nem úgy "működik", ahogy azelőtt. Át tudnék szokni bal kézre úgy, hogy olyan legyen, mintha eredetileg is balkezes lennék?
2018. aug. 21. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Át tudsz szokni de olyan nem lesz mintha eredetileg is balkezes lettél volna. Ennek ellenére minden hétköznapi feladat elvégezhető így. Akár az írás, rajzolás is megtanulható.

Jobb kezeden esetleg fizikoterápiával nem lehet javítani?

2018. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Át lehet, gyakorlással. Olyan nem leszel, mintha balkezesnek születtél volna, de meg tudsz tanulni írni, kanalat fogni, fogat mosni, stb bal kézzel.
2018. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És ez kb mennyi időbe telik? Tudom, nem egy nap, de azért nem telik egy évbe sem ugye?

Szilánkosra tört az alkar csontom, műteni kellett. A műtét során komplikáció adódott, elvágtak egy ideget, ami miatt a hüvelyk ujjamat nem tudom mozdítani. Se szorítani, se hajlítani.

Szerencsére a bal horgom kitűnő és le is tudok szerelni bal kézzel, de írni meg ilyesmi nem fogok tudni már a jobbal, így bal kézzel kéne megtanulnom.

Köszi a válaszokat.

2018. aug. 21. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Átszokhatsz, sok időbe fog telni, és soha nem leszel olyan ügyes.
2018. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én eleve kétkezes vagyok, nekem egy jobbkézgipsz közben egész sokminden egész jól sikerült ballal kis idő után. Plasztikus az agyad, ez csak új agyi kapcsolódások kialakulásán múlik szerintem, ha kitartó vagy, észerevehetetlen lesz a csere.
2018. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

És hogy alakítsam ki az új agyi kapcsokat? :D

2018. aug. 21. 18:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Az agyi kapcsolatokat hagyjad, majd megszokják a ms helyzetet :)
2018. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van, alakulnak maguktól az agyi kapcsolatok, ahogy használod a bal kezed, így fog egyre jobban menni. Remélem, alakulsz :)
2018. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!