Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék átszokni a vízre de...

Szeretnék átszokni a vízre de egyszerűen nem oltja a szomjam?

Figyelt kérdés
Elkezdtem edzeni most kezdek el futni, szeretnék egészségesebben élni de egyszerűen hiába iszok mentes vizet boltit/vezetékest nem oltja a szomjam. A szénsavas igen meg az cukros üdítők ezekről szeretnék leszokni de úgy nem igazán megy hogy közbe érzem hogy szomjazom.
2018. febr. 4. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
ez tök fura, nekem a bubis víz nem oltja egyáltalán, nem is esik jól szénsavasat inni. szerintem megszokás kérdése
2018. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem van, hogy nem jól oltja a szomjam a sima víz, viszont a szóda igen. Csuda tudja, jó-e folyton szódát inni, de olykor nem probléma, azt hiszem.

Próbáltál más folyadékokat, tea (persze üresen, ahogy a rendeset kell), limonádé? Nem folyton, persze, de kiegészítésként vagy ha minden kötél szakad, szomjazni nem jó.

2018. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat. Esetleg lehet, hogy nem iszol eleget? Nekem van, hogy átkozottul szomjas vagyok fél liter víz után, de iszom még és akkor azért hat.

A hidratálást mindenképpen megoldja, hisz víz, nincs olyan, hogy nem, a szomjúságérzet a fura.

De amikor túl sokat ittam (próbaképp egyszer megcsináltam ezt), akkor is végigszomjaztam a napot.

2018. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Ez egy hülyesé, ne igyál 1.2 napig, semmi nem fog jobban esni mint a friss tiszta víz..

Max hozzá vagy szokva a gyors szénhidráthoz, a cukros szarokban, de ennek a szomjhoz semmi köze.

2018. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A szénsavssal mibaj?


A sima víz nekem sem, csak hányingerem lesz tőle, de a szénsavas tökéletesen jó.

2018. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eleget iszom, sokszor van az hogy nagyon szomjas vagyok iszok vizet amennyit bírok, de még mindig szomjas vagyok ráiszok 1-2 korty bármilyen cukros üdítőt és már jó.

A tea nem segít a limonádé igen csak abba megint van cukor :/

2018. febr. 5. 16:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Mit jelent az eleget iszol? Súlyod? És mennyit iszol?
2018. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
65 kg kb 1,5-2 liter
2018. febr. 6. 17:02
 9/10 anonim ***** válasza:

tehát kb 3liter vizet kellene meginnod, ahhoz, hogy "eleget" igyál. 20kg-onként 1liter ami "elég"

cukrozott löttyökben a szénhidrát 4*es vizet köt meg... talán azért nem csillapítja a víz a szomjad, mert ki van éhezve a szervezeted a vízre.

2018. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyenlőre megpróbálok úgy átszokni hogy kb 80%ban vizet iszom és 20%ban üdítőt és ezt majd csökkentem.
2018. febr. 7. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!