Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért telik ilyen iszonyat...

Miért telik ilyen iszonyat gyorsan az idő hogy lassan 2020 lesz?

Figyelt kérdés

Nekem tisztára mostnak tűnik a gyerekkorom. Van egy gyerek a szomszédban aki azt mondta hogy szerinte is nagyon gyorsan telik az idő. Azt mondta nagyon hamar eltelt a nyári szünet, és nem regnek tűnik neki hogy tél volt. Pedig csak 11 éves. A tudósok állítják pedig hogy csak az öregeknek tűnik hogy rohamléptekben telik az idő. De ez nem igaz!!! Nemrég még 2010-2011-et írtunk mostmeg 2020???ezt nem tudom felfogni. Egyszerűen idegesít az egész.

21/f



2018. aug. 24. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
valóban gyorsan telik, bár néha nem bánnám, ha egy kicsit még gyorsabban telne. már el akarok költözni itthonról, meg gyerekeket szülni, de előbb még be kell fejeznem a sulit, és még van egy évem... :/ 20/N
2018. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt tapasztaltam hogy ha természetesen élek mint például a Tüskevár Matula bácsija akkor lassabbnak érzékelem az idő múlását. Tán azért mert a természetben lezajló folyamatok is lassúak, például a növények növekedése és hasonlók.

De a városi művilágban számomra is repül az idő. Úgy elszáll egy hét mint ha csak egy óra lenne vagy még annyi sem. Valószínű azért tűnik így mert a művilágunkban minden folyamat gyors lett.

Nemrég biciklitúráztam egy nagyot a határ és Bécs közti nemzeti parkban. Meglepően tartalmas, emlékezetes és kellően hosszú volt az a nap. Emlékezetesebb mint városon egy év.

2018. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor is felvan gyorsulva az egész idő. Direkt azért telik gyorsan hogy nem elég hogy oda van a gyerekkorom még fiatal se legyek. Kettőt pislogok és nyugger leszek annyira veszettül telik. 1-2 év is egy pillanat alatt eltelik.
2018. aug. 24. 18:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon gyorsan telik. Lassan vége a gyerekkoromnak... és a legdurvább, hogy valaki beszél pl 2008ról, magamban gondolkozom, az most volt nemrég, erre eszembe jut, hogy már 10 éve :O valahogy leragadtam olyan 2012 környékén, még tisztán emlékszem, ahogy 2013 január 1-én először írtam le, hogy 2013. Olyan furcsa volt. Akkor gondolkoztam ezen, hogy hogy telik az idő...és azóta eltelt lassan 6 év.
2018. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
16/L
2018. aug. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az idő érzékelése relatív, ha jól érzed magad, akkor csak úgy repül, miközben unatkozás közben (meg ugye suliban) csak vánszorogni tud.:)


Egyébként az évek előrehaladtával is rövidebbnek érződik, mivel életed kisebb szeletét teszi ki egy év.

2018. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is feltűnt, túl hamar elrepül az idő, túl gyorsan elmúlik az élet. A nyári szünet is gyakorlatilag mint az álom, elszaladt, és jön megint 8 hónapnyi kínlódás. A tanórák, munkaidő miért nem múlik ilyen gyorsan?

Ezért nem értettem soha azokat, akik pl. már óvodásan felnőttek akartak lenni, merthogy a felnőtt azt csinál amit akar, a gyereknek meg azt kell csinálni, amit a felnőtt akar. Vagy amikor valaki nagyobbnak akar látszani azzal hogy piál, bagózik, meg ocsmányul beszél. És szentül hiszi, hogy felnőttnek lenni mekkora jó dolog.

Aztán amikor felnőtt, vagy pláne megöregedett, átkozza a fiatalkori önmagát, hogy miért nem akkor élt, amikor fiatal volt és erős, és feleennyi kötelezettségre, kompromisszumra nem kényszerült rá...


"Amikor még húsz éves az ember,

dal fakad az ajkán, nem panasz.

Az éveket még zsugorgatni nem kell,

s oly édes még az illatos tavasz.


Húsz éves vagy! Istenem, de szép is!

Tárt karokkal vár a nagyvilág!

Május van, és néked kék az ég is,

mind tiéd a harmatos virág!


Húsz éves vagy, s mindezt meg se látod,

úgy szeretnél felnőtt lenni már.

Ne kergessed el az ifjúságot!

Úgyis elszáll...siettetni kár...


Bizony-bizony egy szép napon

kopog az ősz az ablakodon,

s egy reggel már a hajadon

csillog a dér.


Még zeng a dal, még itt a nyár,

de langyos már a napsugár,

s odakünn egy régi dalt

dúdol a szél.


Ma még talán nagyon szeretsz,

de ifjú már sosem lehetsz!

Öreg fiú!

Húszéves már...sosem lehetsz..."


/Csáki László/

2018. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2015 óta telik gyorsan csak. 16/F
2018. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6

Akkor az mitől van hogy amikor unatkozok egész nap akkor is rohamosan telik el az a nap?

#7

Én nem 20 hanem 10 éves szeretnék lenni. Ilyen versed nincs? 😎

2018. aug. 24. 18:27
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy minél rövidebb ideig húzódjon el az emberek szenvedése. Azoknak, akik elvannak nyomva, el kell viselni, de így minél rövidebb ideig. ---Szerintem. Amúgy van ez is, meg még valaki mondta, hogy "Földanya szívverése felgyorsult", szóval, hogy megemelkedett a Schumann -rezonancia; és meg amúgy egy spirituális ember mondta, hogy neki az első szakmája órás, tehát az órákon látszódnia kéne, ha az idő gyorsulna fel, tehát a változás bennünk történik belül. Ja meg máshol olvastam, talán a fényörvényen, hogy nemsokára elérjük a szeretet rezgését, ez még a Schumann-hoz, meg aszem a boldognapoton volt még Schumann-rezonanciáról cikk; nem tudom pontosan, melyikben mi volt. Meg azt még talán a fényörvény-cikkben láttam, hogy amikor valami olyan dolog, olyan nagy esemény történik, akkor úgy kileng a rezonancia, és nem a műszerek hibásodtak meg, hanem hirtelen nagyon sokkal megemelkedett az a rezgés, az a frekvencia. Amúgy van az is, hogy melyik rezonancia, frekvencia a szeretetnek a hullámhossza,és régen arra voltak állítólag behangolva a rádiók; és aztán egyszercsak kitalálták, hogy kötelezően legyen átállítva, én ezt nem tudom. Ja meg még ahogy egyre idősebb lesz az ember; még az a változás is hozzáadódik, mert már több évnyi információ nem rögzül olyan részletesen. Szal pl ha fogunk valami egységet, mondjuk ilyen hosszút ______________ Na, ez mondjuk legyen egy egység, és akkor ez az idősebb embernek az életére többször fér rá, mint egy kicsi embernek. A kisgyerek még nem úgy érzékeli az időt talán. Ja és nemtom, jól sikerült-e ezt a részét leírnom, lehet, hogy már más válaszoló leírta, vagy majd le fogja írni. Szal amíg kicsi az ember, jobban oda tud figyelni a pillanatokra; lehet, hogy talán jobban meg is tudja élni őket, neki még nincs annyi emléke. Most eszembe jutott az is, hogy a nagyobb ember esetleg már belefásul. Meg pl nem lesz annyi "nagy felfedezés", jelentőségteljes emléke. Mármint a kisgyereket nagyon sok hatás éri, és ő akár még minden pillanatban is felfedez valami újat; és akkor több emléke marad; de az a sok információ pl az ő hét évébe zsúfolódik bele, az ő hét éve alatt történik. Szóval ott rövid idő alatt történik nagyon sok jelentőségteljes felfedezés. És ezért tűnhet még pl többnek az idő. Szóval én asszem, hogy nem csak a korral változik az időérzékelés, hanem hogy már közeledünk elvileg talán a vaskor(?)-nak szokták nevezni vége felé. Ezek az infok amúgy nem tutkók, innen-onnan jöttek infok, meg még talán lehet, hogy pici saját is van benne.
2018. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!