Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy gyerekkorba...

Miért van az, hogy gyerekkorban egy óra szinte örökkévalóságnak tűnik, öreg korban meg szinte magától értetődően elhussan?

Figyelt kérdés

De kb. ilyesmi érzés a hét, a hónap, vagy akár az év. Gyerekkorban a hétfőtől a péntek mintha messzebb lenne, de felnőtt korban egykettőre itt van.

Mitől van ez, amikor ugyanannyi időtartamokról van szó, mégis öreg korban mind rövidebbnek tűnik?



2018. aug. 25. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, te voltál gyerek és most 60 vagy, igaz ?

Csak mert én mondom neked hogy badarság amit írtál.

2018. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Gyerekkorban informácioigényesebb az agy, mindig az a jo ha történik valami, a buszt várni is kegyetlen pl okostelo nélkül, öregen pedig már tul sok a külső inger, az agy nem tudja bedogadni, követni
2018. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztaltam amiről Kérdező ír.

Gyerekkoromban 1-2 órás autóút örökkévalóságnak, szinte fél napnak tűnt, nehezen viseltem, mindig kérdezgettem: "mikor érünk már oda".

Napok, hónapok sokkal hosszabbak voltak, 1 év is nagyon hosszúnak tűnt.

16 évesen tapasztaltam először, hogy "felgyorsul az idő", azóta is ezt érzem.

Harmincon felül vagyok.


Tudom ez valamennyire relatív, mert manapság a különféle kütyük miatt is lehet érezni az idő felgyorsulását, de én anno ezek nélkül is úgy éreztem...

2018. aug. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

"a buszt várni is kegyetlen pl okostelo nélkül"


Csak akkor, ha már kialakult a függőség. Nem az életkortól függ, hanem attól, hogy mennyire van valaki rácuppanva a mobiljára.

2018. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez azzal van kapcsolatban, hogy mennyire képes az ember belefeledkezni abba, amit csinál, nem pedig azzal, hogy milyen idős. Az életkor csak annyiban érdekes, hogy felnőtt korában az ember több ilyesmin gondolkodik, gyerekkorában meg még eszébe se jut ilyen elvont dolgokon filozofálni. De felnőtt korban is van olyan, hogy nagyon vontatottan telik el egy óra/nap/stb., máskor meg ugyanolyan hosszú idő csak úgy elsuhan. Még ugyanolyasmi tevékenység közben is: ha unalmas filmet nézel, az szubjektíve tovább tart, mint ha olyat, ami tökre érdekel.
2018. aug. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 curiousgeorge09 válasza:
100%

Sziasztok. Lehet, hogy lehülyéztej, de leírom, mit gondolok erről.

Amikor mondjuk 10 éves vagy, akkor egy év az addigi rövidke életednek 10%-át teszi ki, vagyis viszonyítva ez egy elég hosszú intervallum. 5 éves gyerek számára ez már 20%, ami még több. Viszont idősebben, mondjuk 40 évesen ez már kevesebb, mint 3%.

Hasonló példa: ha van összvissz 300 Forintod, és valamire 100-at ki kell adnod, akkor az olyan nagy összeg, hogy fáj elkölteni, mintha a fogad húznák. 5000-rel a zsebben, már nem olyan vészes a kiadás.

Más: tükörsimára borotválkozol, pár nap múlva pedig úgy érzed, hogy milyen gyorsan nő a szakállad. A 0-hoz képest igencsak feltűnő a különbség. De mi van, ha már van 10 cm szakállad? A pár nap alatt hozzáadódó x mm észre sem vehető.

Szóval én úgy gondolom, az időegység múlásának érzékelése nagyban függ attól, hogy mennyit hagytunk már magunk mögött belőle.


Szép napot mindenkinek!

2018. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez nem a kortól függ, hanem, hogy mivel töltöd azt az időt. Ha semmivel (egyedül vagy, nincs nálad könyv, rejtvény, akár okostelefon -azzal is lefoglalod magad -, akkor örökkévalóságnak fog tűnni.
2018. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Feltételezem azért,mert gyerekkorban az ember(általában)nem agyal annyit,többet van a jelenben.
2018. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a pillanat akkor jött el amikor elsőben vagy másodikban, nem is emlékszem már rá mikor, megértettem az órát. Addig minden időtlen volt. :(
2018. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Kár volt lehülyézni a kérdezőt. Akkor mindjárt lehet folytatni azokkal a tudósokkal is, akik vizsgálták ezt a kérdést.

Itt van róla egy cikk: [link]

2018. aug. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!