Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vajon a buta emberek, akik...

Vajon a buta emberek, akik folyton boldogak, ugyanúgy érzik magukat, mint a boldog részegek? Úgymond "tompák" a világ fájdalmaira? Nincs min aggódniuk?

Figyelt kérdés

Persze egyrészt egyértelmű a válasz, hisz van a naív és buta boldogság és a boldogság, amikor az ember túl teszi magát a kétségbeesésen. Mégis kíváncsi vagyok, hogyan tapasztaltátok meg, miként élik le az életüket azok, akik sajnos/szerencsére nem lettek túl sokkal megáldva...

Erről a két filozófus példája jutott eszembe: Az egyikük egész életét idegesen/pánikolva éli le, hisz tudja, az egésznek nincs értelme, míg a másik pont emiatt boldog.

Nekem nem pont jó lapokat osztott le az élet az elején, de szerencsére ezeket arra használtam fel, hogy minél többet hozzak ki magamból, kiegyensúlyozott életet éljek, illetve a "carpre diem" szerint töltsem időmet[vagyis próbálkozzak arra törekedni...], de a nagybetűs élet számomra még hátra van. [Van hova fejlődnöm.]

Egyszerűen néha írigylem, néha szánom, míg legtöbbször csak nem gondolok arra, hogy egyesek mennyi lehetőséget dobtak el, hogy végül meggyet szedjenek a forró napon(vagyis napszámos munka) és biztos alapok nélkül gyereket vállaljanak, míg én még több évig gyerekként vagyok kezelve, "szívok"(persze ez is -, mint sok minden más- elég relatív) az egyetem alatt, hogy további nehézségeken küszködjem magam át....és még valódi párkapcsolatról szó sem volt, csak a munkához való "előkészületekről".

Tudom, eléggé negatívan hangzik ez az egész, de sajnos tény, hogy a buta emberek boldogabbak. Lehet én csak elég okos vagyok ahhoz, hogy tudjam, mennyire vagyok hülye...Lehet, későn érő vagyok és biztos, hogy túl gondolom ezt az egészet, de sajnos nincs túl sok önbizalmam és a napokban pont egy ilyen téma jött fel(We happy few-> játék)[spoiler?], ahol az egyik karakter azt kérte a bosziktól, hogy bárcsak ő is normális lehetne, mint a többi lány...lényegében(ha nem szó szerint) azt kérte, hogy legyen butább, mire az egyikük azt válaszolta, hogy maradjon a kémiánál(ami őt jobban érdekli, mint a fiúk...). Ez eléggé emlékeztet magamra, csak ő feltalálta magát, míg én egy káoszban élem le az életemet...mintha a szüleim folyton rámnyitnának a szobámban és mondanák, hogy rakjak rendet, míg én egy feketelyuk miatt aggódnék, amit rajtam kívül senki se lát...Mintha akkor se lennének képesek észrevenni azt, ha az a szobám közepén lebegne, mégha próbánák is. Valahogy nem vagyok összekapcsolva a világgal, vagy nem is tudom...


2018. aug. 26. 01:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást: boldogok a lelki szegények...

Gond akkor van, amikor egy ostoba embert az tesz boldoggá, ha más szomorú. Szóval ja...sajnos ez is jellemző rájuk.

Ha egy ostoba ember szomorú, akkor vagy őt érte kár, vagy mást ért szerencse...

2018. aug. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1


*Ismered a mondást: boldogok a lelki szegények..


Csak a buta és tudatlan ember példálózik olyan idézettel aminek sem az értelmét sem a valós jelentését nem tudja:DD


Hogy egy kicsit okosodj és ne légy ennyire ostoba mint amit mutattál magadból, és értelmet nyerj, hogy ha legközelebb ezt az idfézetet használod akkor tudjad mire illik:



boldogok a lelki szegények..


azaz:


áldottak, akik lelkileg szegénynek érzik magukat, mert Istenből msosem elég nekik, többet és felettébb valóan többet kívánnak.


Ez a jelentése:)


Boldog=áldott


Már ha egy Bibliai idézettel próbálsz példálózni, akkor legalább az minimum, hogy tudod az értelmét:D

2018. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A "lelki szegény" kifejezést a köznyelvben a butákra használják. Lehet hogy eredendően más volt a jelentése, azóta viszont eltelt 2000 év. Ettől még nem kéne másokat ostobáznod SZVSZ.
2018. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 Tök mindegy mennyi idő tellik el, ha már idéz egy ember bármiből is, illik tudni a valós jelentését-ha már idéz.

És nem csak idézget ostobán, a valós jelentést nem ismerve.

2018. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 értem. Akkor talán okosodj egy kicsit, mielőtt hozzászólsz a témához, és ökörségeket írsz:


[link]


A mínuszt pedig visszakaptad helyből.

2018. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi számit egyáltalán sikernek ha létezik fejlettebb faj az űrben mi csak rovarok vagyunk számukra.De még az óceánok rol is keveset tudunk pedig a bolygó 70% az.És 7milliárdból 60% szegény több túlsúlyos ember mint az éhező.Okosnak semm mondanám az embert mert az elit is hatalmon maradással van elfoglalva.De még modern gépek semm képesek egy rovarnak a szintjét elérni.
2018. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A buta embereknek az örömük is "buta". Nekik már egészen kis dolgok is úgymond "örömöt" okoznak...például az ivászat.

Nem boldogabbak semmivel, csak az ő primitív szintjüknek megfelelően a boldogság is primitív. És igen: jellemző, hogy akkor boldogok, ha más pórul jár. Olyankor annak örülnek, hogy nem ők.

#2 te meg idióta vagy, de nagyon. Kaptad tőlem is a mínuszt.

2019. szept. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!