Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elragadtatás után mi lesz...

Elragadtatás után mi lesz azokkal akik itt maradnak keresztényként? Ha mártírhalált halnak ugyanúgy a mennybe kerülnek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam már neten, de ez a dolog nem egészen tiszta. Én úgy tudtam eddig, hogy aki nem ragadtatik el, az "lekéste a vonatot", és ennyi volt, hamarabb észhez kellett volna térnie. Ha jól tudom nincs második esély senkinek, de akkor mért maradnak itt mégis néhányan ? Vagy ez az egész "jel felvétel" és üldözés még a visszatérés előtt lesz ? :)

Értelmetlen, fogyatékos válaszok nem érdekelnek, akinek nem tetszik a téma, ne is kommenteljen, köszönöm.



2014. máj. 23. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Értelmetlen, de nem ez a baj. Hanem az, hogy a vallás tanainak zöme nem értelmezhető szó szerint. Az ilyesfajta kijelentések általános irányelvekre vonatkoznak, ha úgy tetszik, az életvitel milyenségét kívánják befolyásolni. De szó szerint érteni, hogy lekéste a vonatot, és mi lesz ezekkel, az teljes értelmetlenség. A vallásnak ez a tézise mindössze annyit mond, ha megfelelően élted az életed, "jutalomban" lesz részed. De mivel egy életed van, azt utólag nem módosíthatod, mondván, hoppá, nem lesz jutalom, kezdjük újra. Nincs újrakezdés, ha nem megfelelően éltél "büntetés" következik.

Itt most nem arról van szó, a vallás e tanával valaki egyetért-e, vagy sem, hanem arról, hogy akár igaz, akár nem, értelmezzük megfelelően.

2014. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
A közönséges keresztény vallásban az utolsó ítéletnél mindenki megy a mennybe/pokolba érdemei szerint. A Jehovák meg hasonló szekták találtak ki létszámkorlátot, ennek lényegét nem ismerem.
2014. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A sztori szerint utána jön a tűzeső, örök sötétség, skorpió-emberek kínozzák őket, meg jön a pecsételő-szörny, és egyéb válogatott szivatások, hogy aztána végén mind a Pokolba kerüljenek és ott kínoztassanak örökkön-örökké az elképzelhető legdurvább kínzásoknál is durvább kínokkal, amik sohasem érnek véget - mert JézusIsten szeret téged.
2014. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3/3 -as : Nagyon sok hasonló mondatot hallottam már emberektől, de azért ez nem pont így van :) Isten elküldte a fiát, aki végigszenvedte az egész életét, majd meghalt helyettünk, és ebben mutatkozik meg Isten szeretete, mivel MINDENKIért tette ezt. 1000%-ban egy ember sem tette volna ezt meg, és ezt mindenki tudja. Csak gondolj bele : vannak parancsolatok, amiket kiadsz másoknak, és ők azért is mindig az ellenkezőjét csinálják annak, amit te mondasz, újra, és újra, és újra. Nem lennél egy idő után nagyon ideges ? :D Ígyis nagy kegyelemben van részünk, csak nézd meg milyen undorító dolgok vannak ma a világban, már rég elpusztulhatott volna az egész, mert megérdemelné.... de nem ... Isten azt akarja, hogy minél több ember megtérjen, ezért ilyen türelmes már párezer éve :D De egyszer nála is betelik a pohár, ezért kiárasztja haragját a világra, és meg is lehet érteni.... DE ez még mindig nem következett be, mivel még mindig vár, és vár, és tűr, de már közel van :)
2014. máj. 23. 15:44
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Az elragadtatás után nem marad itt keresztény a Földön. A Biblia szerint ugyanis az elragadtatás Krisztus visszajövetelekor lesz:

"Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban; azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk. Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel." (I.Thessz. 4:15-18)


Üdv. Péter

2014. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem egyszerű kérdés. A Biblia három égről beszél. Tőlünk nézve a Menny a harmadik ég, a mi egünk pedig az első. A kettő között van a második ég, ahova a lázadás után ki lettek zárva a fellázadt angyalok a Mennyből. Az első ég a hatnapos teremtés során lett létrehozva, hogy a Gonosz angyalok ki legyenek zárva a földi szférából. Vagyis a földi és mennyei világ közé be van ékelődve a Sátán birodalma. Ahogy a bűn megsokasodott a Földön, úgy szabadultak be a világba gonosz angyalok a második égből, illetve szabadultak fel démonok a Pokolból, hogy az embereket gyötörjék, és bűnre ösztönözzék. Minél nagyobb és töményebb a bűn a világban, annál több gonosz angyal és démon szabadul rá a világra, akik még gonoszabbá teszik azt. Ez egy önmagát gerjesztő folyamat. De a hatezer év történelme során, még a leggonoszabb korszakokban is, beleértve az Özönvíz előtti korszakot, mindig korlátozva volt a gonosz szellemi lények száma a földi szférában. Az elragadtatás után azonban fel fog kelni Mihály, és csatába indul a mennyei sereg élén, és legyőzi a Sátánt a második égben, és visszaszorítja az első égbe. Ez ha nem tévedek a hét éves nyomorúság közepén fog megtörténni, azaz az elragadtatás után három és fél évvel. Ez azt jelenti, hogy egy példátlan történelmi helyzet áll elő: a Sátán és az összes gonosz angyal beszabadul a világunkba, plusz a mélységből is kiszabadulnak a láncra vert gonosz angyalok és démonok, és az emberek között fognak élni. Éppen ettől lesz ez a kor nagyon gyötrelmes minden egyes embernek.


A mártírhalálról az a véleményem, hogy azt a rómaiak is nagyon nehezen adták, pedig ők messze nem voltak annyira gonoszok, mint azok a gonosz szellemi lények, akik akkor soha nem látott mértékben fogják elözönleni a világot. Sokan úgy képzelik el a nyomorúság mártírjait, ahogyan az 1790-es években mentek a francia nemesek és szolgáik a guillotine alá, pedig már a rómaiak is keresztre feszítették a keresztényeket, vagy az oroszlánok elé vetették, ha nem voltak hajlandóak engedni a kínzásnak, és nem hódoltak Jupiternek. Az Antikrisztus sokkal gonoszabb lesz bármelyik elődjénél, bár meglehet, hogy a kínzó eszközei modernebbek lesznek, de biztos vagyok abban, hogy legalább annyira hatékonyak és gátlástalanok, ahogyan azok is azok voltak.Éppen ezért most kell kitartani, mert az a kor annyira gonosz lesz, hogy aki most nem tud megállni az Úrban, az az elragadtatás után még úgy sem tud majd. Aki most nem tud eltűrni egy kis kísértést, igazságtalanságot vagy gyűlöletet, az hogyan lesz erre képes egy olyan közegben, amelyben nem lesz jelen a Szent Szellem kenete, nem lesz egyház, valószínűleg még Biblia sem lesz, de az összes gonosz szellemi lény, aki eddig nem tudott behatolni a világunkba itt lesz az emberek nyakán?


Mindezek mellett, akikben benne van a Krisztus bizonyságtétele, és hűségesek maradnak ahhoz még a szörnyű kínhalál elszenvedésének a terhe mellett is, azok valóban a Mennybe fognak kerülni. A Jelenések könyvében beszél a Biblia egy nagy sokaságról, amely a nagy nyomorúságból jött, akik mártírhalált haltak. De feltehetőleg ezek a személyek nem azonosak az elragadtatáskor itt maradt langyos keresztényekkel, bár ha a langyos keresztények ismét visszatüzesednek, akkor mártír még lehet belőlük. Ad abszurdum elképzelhető, hogy egy keresztény, akiben benne van a Krisztus bizonyságtétele, nem veszi fel a fenevad bélyegét, de valamiképpen megússza az Antikrisztus felelősségre vonását, és Jézus második eljöveteléig kitart, akkor őt is magához fogadja az Úr. Ez azonban nagyon elvi kérdés, mert amellett a tömény szellemi gonoszság mellett elképzelhetetlennek tartom, hogy ne lepleződjön le valaki a hatalom előtt, különösen, ha teszi a dolgát, azaz hirdeti az embereknek az Evangélium üzenetét.

2014. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#kérdező

De, úgy van ahogy a #3-ban írtam, esetleg leszel szíves kinyitni és elolvasni a sztorit.


Kettő: aki nem fogadja el Herr Gott, A Führer vallását, az az Újszövetségben is ugyanúgy elítéltetik. A "144,000" pontosan erről regél.


Három: nekem még az istened nem adott parancsot. Azt sem bírta bizonyítani hogy létezik, sőt: én ellenben bizonyítani tudom hogy NEM létezik. Bármikor kiállok veled is a Carmel Hegyi Kihívásra.


Négy: egy mindenható-mindnetudó-mindenüttjelenlévő lény mitől lenne ideges? Nincs szabad akarat. Mindenkiről alapból tudja mit csinált, mit csinál és mit fog csinálni, mindezt úgy hogy ő maga termetette őket (sztoori szerint), így mindenért ami történik egyedül ő maga a felelős, ő aki saját mindenhatóságának raszolgája.


Mivel bizonyítottad hogy kérdésed puszta provokáció, megy neked a piros jelzés.

2014. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Az én értelmezésemben az első pecsét első lovasa az antikrisztus lesz. Aki majd csak akkor fog megjelenni, amikor félretolat az útjából az aki most még visszatartja (szerintem a menyasszony). Azoknak a hívőknek a gyülekezete, akiknél megvan a kegyesség ereje, van a lámpásukban olaj, és a világ szeretete helyett várva várják Krisztus visszajövetelét. Pál szerint majd csak >>>azok között akik elvesznek<<< (2Thessz.2:10) fog megjelenni a bűn embere (az antikrisztus). Tehát nem lesz már itt az utolsó 7 évben az igaz egyház a Földön, hanem előtte elragadja az Úr. Viszont a Jelenések könyvének 6. fejezetében az ötödik pecsét felnyitásánál azt látjuk, hogy még nem teljesedett be azoknak a száma, akiknek meg kell öletniük az Isten beszédéért és a bizonyságtételéért, tehát lesz még az elragadtatás után az utolsó 7 évben is esély a megmenekülésre, de ekkor már a hívőknek a hitükért az életükkel kell fizetniük. A pecsétek felnyitása után a következő 7. fejezetben a 9. verstől az a nagy sokaság fehér ruhákban szerintem nem Krisztus menyasszonya, mivel ők a >>>nagy nyomorúságból jöttek<<< és állnak a trón előtt. Krisztus menyasszonya viszont nem haragra van rendelve.(I Thessz. 5:9) Vagyis ezek a nagy sokaságból valók az utolsó 3 és fél évben az antikrisztus üldözése következtében lesznek mártírok. (más elképzelés szerint ez a menyasszony, de én kizártnak tartom)


Jel 13:15 És adaték neki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt művelje, hogy mindazok, akik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,


Isten áldjon! :-)

2014. máj. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Nincs olyan a Bibliában hogy "Az" antikrisztus. A Biblia szerint midenki antikrisztus aki nem keresztény.

Szó szerint ott áll hogy "már most is számtalan antirisztusok vannak", de SEHOL nem szerepel "Az" antikrisztus.


A Jelenések Könyvének értelmezéséhez pedig ismerni kell az egész Bibliát, és írásának körülményeit. Semmi olyasmi jelentése nincs az említett képnek amiről te zagyválsz. Össze-vissza ugrálsz kiragadva sorokat, oktalanul társítasz egymástól teljesen különálló képeket.

2014. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

" sőt: én

ellenben bizonyítani tudom hogy NEM létezik."


Hajrá, fuss neki. Itt azért elég sokan tudjuk, hogy létezik, de hátha mutatsz egy nem megszokott eszmefuttatást. A hagyományosakat már unom. Mind ugyanaz.

2014. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!