Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nemi erőszak? Mit tennétek?

Nemi erőszak? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nem szóltam senkinek,anyámnak hiába mondtam anno,nem hitte el.Megtaláltam a testvérét faceboon az illetőnek..Kb. 15 év után.Fenyegetést írtam,de szerintem ez érthető.Mi a következő lépés ?
2018. aug. 28. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Feljelenthet rágalmazásért. Sajnos 15 év múlva már bajosan bizonyítható az ominózus eset. Gondolom gyerek voltál akkor. Viszont most már nagykorú vagy, jobban meggondolhattad volna mit tegyél. Nem a testvérét kellett volna megfenyegetned, hanem akár most jelenteni, s ha megvizsgál egy pszichológus, Ő tud véleményt alkotni, mennyire élményszerű a történeted.
2018. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiírod #metoo posztként. A nemi erkölcs elleni bűncselekmények elévülése megváltozott úgy két éve, ügyvéddel kéne beszélned, hogy a te esetedben érdemes-e még feljelentést tenni. Ha még lehetséges ez, akkor valamilyen módon bizonyítanod is kell, ami történt. Az mindenképp jó, hogy akkor rögtön elmondtad édesanyádnak, még akkor is, ha nem hitte el, amikor tanúskodik, el kell mondania pontosan, amit hallott tőled.
2018. aug. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- te felejelented nemi erőszakért - semmi nem fog történni

- ő feljelent fenyegetésért - és jó megszívod.

2018. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha a tesójának írtál fenyegető levelet, és Ő feljelent, akkor NAGYON beszpod - ugyanis a testvér ÁRTATLAN
2018. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

15 év távlatából már nem tudom elképzelni hogy bizonyítani lehessen. Bizonyíték nélkül meg nem csukunk le senkit, nem véletlen.

Megteheted a feljelentést. De ha nem vallja be akkor nem lesz belőle semmi.


Amúgy meg manapság a metoo miatt sokan azt is nemi erőszaknak veszik ha a másik erősebben néz rá az illetőre. Sajnos hála a metoo kampánynak, nehéz ezeket a 15 éve megerőszakolt eseteket komolyan venni. Főleg mert mindig bemondás alapú, bizonyítani nem lehet.

Tudom hogy számodra ez késő vigasz. De nem szabad húzni a feljelentést az ilyennel. Azonnal rendőrségre kell menni.

2018. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igen,ez nagyon el lett szúrva,akkor kellett volna megtenni a megfelelő lépéseket,csak nagyon fiatal voltam,és az a legrosszabb hogy most kezdett el ez idegesíteni,ennyi év távlatából.Persze a testvér nem reagált vissza semmit facebookon,lehet azt hiszi hazudok,vagy megkattantam,de ha más nem is lesz,remélem ezt egyszer az élet visszaadja az illetőnek.Mert nekem sok évi gondot okozott ezzel,ami neki talán csak egy este volt.
2018. aug. 29. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Egy este volt?

Elnézést ha félreértem, de ezek szerint volt egy egy-éjszakásod amit később megbántál vagy nem csak egy éjszakásnak akartad, és most így utólag már nemi erőszaknak állítod be az esetet?

2018. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!