Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan vessek véget a függőség...

Hogyan vessek véget a függőségnek? ( Számítógép)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem köt le semmi, munka után hazajövök, gépezek, alszom(későn persze, így reggel fáradtabban megyek munkába). Ha nem gépezek barátnőmmel vagyok. Viszont vele is sokszor eszembe jut a gépezés, szeretek játszani, de nem normális, hogy ezzel telik el az egész napom, munkából ezért sietek haza,nem megyek edzeni, nem foglalkozom mással, pedig lenne mit csinálnom, tovább szeretnék tanulni, nyelvvizsgát letenni, de inkább a gépezést választom, minthogy leüljek tanulni. Sajnos évek óta ez megy, volt amikor kevesebb időt töltöttem a gép előtt, de utána megint ráfüggtem. Ezen jár az agyam majdnem egész nap. Orvoshoz nem szeretnék fordulni egyenlőre.

Mivel a munkahelyem sem szeretem, szeretnék váltani, többet keresnék de kevesebb szabadidőm lenne, arra, hogy elcsesszem az időm a gépezéssel, bár sokszor barátnőmmel vagyok a szabadidőmben, de mégis a fejemben van ez a szempont is, hogy kevesebb időm lesz gépezni. Ideje változtatni ezen, de hogyan álljam meg, hogy ha időm van ne gépezéssel töltsem?

Aki volt hasonló helyzetben, vagy tudna tanácsot adni, az írjon nyugodtan.

22/f



2018. aug. 30. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Sajna engem sem köt le semmi csak a gyakorikérdések, menj el a csajoddal este kocsmázni vagy étterembe, jót fog tenni, nekem is jó néha, de anti alkesz vagyok, úgyhogy így nekem rosszabb.
2018. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Tanács?

Add el a géped és vegyél helyette egy olyat, amin csak netezni lehet.

Azon is szabj meg egy korlátot magadnak, maximum 1-2 óra naponta.


Az első időszak nehéz lesz, de 2-3 hét után már minden visszaáll a normálisra.

2018. aug. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

- szakmai segítség kérés (pszichológus)

- új hobbi, új szokás kialakítása

- akitv sportolás (nem verseny szinten, de legyen heti 2-3 rendszeres edzés, ez sok mindenben segít)

- társaságba járni rendszeresen.

- társas játékokkal játszhatok társaságban. Így a játék élmény meg lesz.

- 30 napos kihívások

- tudatos cél kitűzés. Tudd, hogy miért akarsz Leszokni!

- segítség kérés családtól / haveroktól

- könyv olvasás

- meditáció


Minden napra rendszer, időbeosztás. Legalább 30 napig nagyon komolyan tartani.

- napló írás, benne aznapi teendők értékelése, élmények, gondolatok gyűjtése, másnapi tervek összefoglalása.

2018. aug. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Miért is kéne változtatnod? Ha esetleg megunod, akkor meg nem játszol, ennyi.
2018. aug. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy helyzetelőnyben vagy és sajnálom, hogy így kezeled a dolgot. Neked van barátnőd, nekem nincs. Én is hasonló helyzetben vagyok, de ezzel csak magamat károsítom, te meg gép nélkül a barátnőddel együtt töltött időt sem értékeled.

Sajnálom.


Dugja el a barátnőd a gépet vagy a netsticket, foglalkozz többet a barátnőddel. Miért jobb a virtuális világ, mint a valódi - erre keresd meg a választ.

2018. aug. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
En az asztali gépeket annyira nem szeretem. En a laptopokert bolondulok meg az okostelefonokert.
2018. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
58%
Szerezz magadnak egy olyan hobbyt, ami leköt téged annyira, hogy ne a gépezés jusson az eszedbe csak! Én is voltam így pár éve középsuli alatt. Rengeteg időm volt játszani és ki is használtam, sajnos egy picit a jegyeimen is látszott, majd a kötelező 50 óra miatt elmentem oktatni egy általános iskolába informatikát egy másodikos osztálynak, a mai napig ismerettségben vagyok az osztállyal (most lesznek 4.-esek). Mivel a gyerekek kíváncsiak és érdeklődőek, valahogy inspirálnak arra, hogy tanuljak, hiszen milyen gáz ha ők 5-ös tanulók én meg 2-3, így nagyon sokat fejlődtem 2 év alatt, az érettségim is kifejezetten jó lett, egyetemre járok, rendszeresen kimozdulok. Nem igazán vettem észre egyből, de egyre jobban azt veszem észre, hogy kevesebb az igényem a számítógépre, és ezt én például 33 gyereknek köszönhetem ^_^ .
2018. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Az kell, hogy elkötelezd magad. Ez olyan, mint a dohányzás. Az ember szeretne leszokni, de folyton csak azt mondja milyen jó lenne leszokni. Nem, ezt így nem fog menni. Ha nagyon akarsz oda ülsz de ha képes vagy arra hogy erőt vegyél magadon és munkából hazajövet ne be ülj elé hanem valami mást csinálj akkor le tudsz szokni. Hidd el, tapasztalatból mondom. Hasonlóan voltam egy két éve. Noha én tanulás helyett választottam és majdnem meg is buktam. Amikor év végén láttam hogy 1,7-re állok akkor tudatosult bennem mégis mit csinálok.. Azon a napon haza mentem és szokás szerint ültem volna be a gép elé, de sikerült erőt vennem magamon és azt mondtam magamban hogy nem..

És bejött végül hármasra tudtam javítani és sokkal több időt töltöttem mással mint játszással.

De röviden:

Mond meg magadnak hogy nem. A barátnődért a családodért a te életedért. De döntesz de ha le akarsz szokni tegyél is úgy.

Ha bármire szükséged van írj priviben ;)


17/f

2018. szept. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ez még szerintem nem függőség, de ha ezen nem változtatsz, akkor arra fog vezetni.

1. keress új hobbit, valamit, ami érdekel, mert lehet, hogy azért vagy így a gép dologgal mert tényleg nincs mit csinálnod, és az se jobb ha ülsz és nézel ki a fejedből.

2. Járj el helyekre, akár az online barátaiddal találkozz ( persze ezt csak ésszel, nem tudni, kivel is beszélsz pontosan ) és próbálj meg minél kevesebbet gondolni a gépre / játékokra.

3. Tarts szünetet, nem azt mondom, hogy játsz 1-2 órát, aztán nyomd ki és kösd le magad, mert ez hülyeség, ha nem tudsz tényleg mit csinálni. Legyen az, hogy játszol 1 órát, aztán elmész sétálni / futni / biciklizni / focizni, amit szeretnél, meg fogod látni, hogy egy idő után sokkal könnyebb lesz kimenni.

4. Járj el a barátnőddel helyekre, teljesen mindegy, hogy hova, csak érezzétek jól magatokat. Én személy szerint nem mennék étterembe, mert ott mindketten unatkoznánk, és persze, hogy a gépre terelődik a gondolatom, inkább menjetek ki a parkba, vagy csak legyetek együtt és máris kevesebbet gondolsz majd a gépre.

Remélem ez segített, ne ilyedj meg, EZ MÉG NEM FÜGGŐSÉG, de lassan kezd azzá alakulni. Amennyiben nagyon nem sikerül elszoknod ettől, akkor tényleg javasolni tudom egy szakember felkeresését.

2018. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Amiket leírtam nekem beváltak. Ha másnak nem tetszik, nekem akkor is beváltak. Ha leszavazod, akkor is beváltak. :)
2018. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!