Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják gengszter...

Miért gondolják gengszter rappereknek magukat bizonyos emberek?

Figyelt kérdés

Az interneten egy csomó helyen látom, hogy (neveket nem mondok) olyan mocskos szövegeket írna/hallgatnak egyes emberek hogy az botrány. Nem akarok idézni de láttam/hallottam olyat aminek legalább a 70%-a káromkodásokból állt, a maradék 30% pedig önmaguk fényezéséből és felsőbbrendűség érzetéről szól. Ők mindenkinél kitartóbbak, jobbak, erősebbek, keményebbek. Őket az utca meg a nyomor nevelte, de a csúcsokig jutottak,stb. Ez egy dolog, legfeljebb nem az én ízlésemnek megfelelő, de az a baj hogy az ismerőseim között is van ilyen és tudom hogy egy aluliskolázott gyári droid, semmi több.

Tehát ellentmondás van a kettő között.

Nyilván nem gazdag, sosem nevelte utca vagy gettó őket, inkább úgy élnek mint az alsó társadalmi réteg teteje.

Van valamennyi bevételük de semmi nem érdekli őket, nem képzettek semmiben (nem diplomára gondolok mielőtt valaki felhozná), nincsen semmijük, legfeljebb gyerekeik, akikkel napról napra élnek. Ettől nem tudom miért olyan kemények vagy miért érzik magukénak azt a gondolatot, hogy mindennél és mindenkinél erősebbek és bármit el tudnak érni, hiszen ennek pont az ellenkezője történik velük.Meg az öltözködést sem értem, hiszen 5 számmal nagyobb kínai atlétát meg az ülepénél (nem értem miért) 8 számmal nagyobb melegítőt hordanak. Szóval nem úgy néznek ki mint egy klasszikus rapper hanem ez valami más. Huszonéves létükre egy 10 éves gyerekre emlékeztetnek aki felvette a szülei ruháját és a beszédük, gondolataik is olyanok és még neveletlenek is.

Nem kötekedés képpen de leírhatnátok ki mit gondol erről vagy mi ez a jelenség.



2018. szept. 1. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem szeretem az ilyen típusú embereket, nekem is volt a környezetemben sok ilyen. Valóban nem az eszükről híresek. Nekünk még gyerek korunkban volt szokás, hogy azonosultunk az általunk kedvelt zenével, vagy egy film főhősével.

Ez valami olyasmi jelenség lehet, mint amikor a tíz éves gyereket folyton bántják a társai, mert túl gyenge, és kialakít egy belső világot, amiben szupermennek, vagy pókembernek képzeli magát. Előszeretettel nézi tehát ezeket a filmeket, vagy gyűjti a képregényeket szuperhősökről, mert addig tud velük azonosulni, és ki tud lépni a nyomorult kis világából.

Ezek a "gengszter repperek" sem nőttek fel, és valójában tényleg silány az életük, de ettől különlegesnek, és keménynek érzik magukat.

Én egy időben dolgoztam kárpitos műhelyben varrónőként. Ott a férfiak zöme ezt a stílust képviselte, egész nap bömbölt ez a szókimondó "zene". Azt láttam az arcukon, hogy ez mintha megerősítené őket, sokkal könnyebben megemelnek egy kanapét, ha közben fenegyereknek érzik magukat. Én eleve ezt a gengszter elnevezést sem értem, szerintem nincsenek tisztában a fogalommal. Az ilyen zenészek is azt hiszik magukról, hogy attól gengszterek, mert nagy a pofájuk, közben meg ha bele kerülnének egy éles helyzetbe lehet elsírnák magukat. Olyan ez, mint pl. a Hooligans. Nem mondom hogy rossz zenét játszanak, de az 5 hónapos kismacskám szerintem nagyobb huligán, mint Csipa.

2018. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem magyar viszonylatban kell ezt a vonalat nézni, hanem Chicago Detroit, és talán még Anglia vonatkozásban.

Ezt azért mondom mert én is ebbe a rétegbe tartozom zeneileg, viszont az életérzés idehaza nincs meg, fegyverek, pénz, rablások, bűnözés.


Ezek a szövegek pont abból születnek hogy kire fogtak fegyvert, lőtték meg többször is, vagy melyik bandával állnak harcban, mert ilyen is van, nekem ezektől hiteles az egész, nem attól amit Majkáék, Gwm, Busta hablatyolnak. Ezekre egy 14 éves fekete gyerek ráfogná a pisztolyt maguk alá szarnának.


Az fos ruhákat csak egy két idióta kezdte el népszerűsíteni, egyikőjük részben ez a kis hülye, akikről itthon a 13-17 éves réteg gondolja azt hogy balhés

[link]


Viszont én elhatárolódok a zenéjétől is meg a kinézetétől is, egyrészt a korom miatt is, arról nem beszélve hogy hiteltelen, nem is értem miért nem került süllyesztőbe még.

2012-től követem a műfajt amikor megalakult és egy-két otthon felvett anyagot találtam youtube-on, akik elkezdték maguk is szegénységből indultak el, a drog jövedelmező volt akkor is, van aki a zene mellett is foglalkozik vele, ebből adódóan sokan meghaltak már golyó által. Úgyis mondhatjuk hogy háborúznak a riválisaikkal, 26 évesen én sem értem mert nem abba születtem, de a zenéikből sokat meg lehet tudni.


https://www.youtube.com/watch?v=47HWudLwFWA


Akik nagyon benne voltak a zenében sajnos már nem élnek

https://www.youtube.com/watch?v=r818JAOa1bI


Illetve többen még börtönben vannak, azért nem nagyon jönnek kifelé klipek, az most felnövő gyerekek akik ebbe születnek, ők próbálkoznak érvényesülni most.

2018. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy legyél mai rapper?

azon kívül hogy rappet gyártasz, a név is kell.

Lil "találj ki vmi rövid kis nevet"

Lil

Lil ,mindenki Lil no name rapper......

2018. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló, ez a "az 5 hónapos kismacskám szerintem nagyobb huligán, mint Csipa" olyan aranyos volt :DDD

Egyébként szerintem is nevetségesek az ilyen emberek, pár hete az RTL-en mutattak egy riportot régi való világos "celebekről", hogy mi történt velük azóta és mutatták, hogy Majkát hogy befenyítette a barátnője, meg lencsevégre kapták, ahogy talán csókolózott egy csajjal a "villalakók" közül, vagy valami történt köztük, aztán ott rítt a barátnőjének a luxusvillából, hogy nem történt semmi köztük, ne hagyja el...tiszta szánalmas volt. Ma meg ő énekelget arról, hogy micsoda kemény csávó, meg hogy az utca nevelte...Hogyne :D

2018. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!