Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb, a rasszizmu...

Melyik a rosszabb, a rasszizmus, vagy a homofóbia?

Figyelt kérdés

Én magam nem vagyok előítéletes alapvetően de megvan a véleményem mindkét témában.

De az utóbbiban nem igazán vagyok érintett.


2018. szept. 7. 00:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettő rossz. Meglátásom szerint általában együtt jár a kettő.
2018. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem elég hasonló a kettő, mindegyik elítél egy csoportot valamiért, amiről nem tehet s ami miatt még nem értéktelenebb a másik ember.
2018. szept. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Mindkettő rossz, de szerintem a rasszizmus valamivel érthetőbb. Mert végül is egy meleg senkinek sem árt, max. néhány embernek "felfordul tőlük a gyomra" (néhány homofób személyt idézve), ahogy látják őket kézen fogva menni, csókolózni, stb. De vannak olyan etnikumok (lásd a c-betűsek Magyarországon), akikkel az embereknek sorozatosan rossz tapasztalataik vannak, mert nem képesek beilleszkedni a társadalomba. Nekem is kapásból rengeteg ismerősöm van, akit pl. támadtak már meg romák csoportosan az utcán, vagy loptak tőlük, stb., szóval tényleg jelentősebb kárt okoztak nekik..

Ezek után szerintem természetes, hogy több rossz tapasztalat után az ember általánosítani fog és igyekszik távol tartani magát az adott csoporttól.

2018. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ez igaz.
2018. szept. 7. 00:25
 5/19 anonim ***** válasza:
28%
Melyik rosszabb, kutyát kínozni, vagy macskát kínozni?
2018. szept. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért ez nem ugyanaz
2018. szept. 7. 01:42
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Nem az állatkínzást hasonlítottam a két fóbiához, hanem azt próbáltam érzékeltetni, hogy mindkettő (a rasszizmus és a hoomfóbia / a kutya és macskakínzás) pont ugyanolyan rossz, ezért nem lehet különbséget tenni a kettő között.

Ne akadj fenn a részleteken...

De egyébként tényleg nem ugyanaz. A homofóbia miatt egyes országokban nemváltoztató műtétekre kényszerítenek embereket, vagy akár nyilvánosan fel is lógatják őket, a rasszizmus miatt meg népcsoportokat törölnek el a föld színéről, vagy rabszolgaként használják őket. Tényleg ne hasonlítsuk ezt az állatkínzáshoz.

2018. szept. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%
Mindketto lehet adott helyzetben ertheto
2018. szept. 7. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%
A rasszizmusban van igazság (jó nyilván nem fajelmélet szintjén, de aki Fekete-Afrikába születik az az ottani lehetősége miatt sokkal tudatlanabb, butább, erőszakosabb ember lesz mint én (még akkor is, ha ezért a véleményemért te nácinak tartasz). A homofóbiában nincs.
2018. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem feltétlenül!
2018. szept. 7. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!