Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez az idegennyelv-mánia?...

Mi ez az idegennyelv-mánia? Szégyen magyarul írni? Csak engem idegesít?

Figyelt kérdés
Egyre több olyant látok, hogy teljesen feleslegesen kevernek idegen, jórészt angol szavakat amagyar szövegbe. Ma egy kérdésben a dickpic, egy válaszban a coach, néhány hete egy válaszban a creepy, és nem tudom, mire véljem ezt a jelenséget. Unatkozó tizenévesek fitogtatják a nemlétező műveltségüket?
2018. szept. 7. 15:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

October15, épp ezen problémázok. Elintézed azzal, hogy egyzserűen így szokták hívni, annak ellenére, hogy van magyar megfelelője. Ugyanez van a creepy-vel is.

Erre mondom, hogy sznobság, és műveletlenség.

2018. szept. 7. 18:13
 12/16 October15 ***** válasza:
67%

Akkor mi a creepy tökéletes megfelelője?

Illetve a Coach magyar megfelelője? [A higgy magadban csak te számítsz bullshit coach-ra gondolok és nem a tudom is én röpi edzőre. :D]


Akkor most sznob vagy műveletlen? :D Előbbiek általában egyben utóbbiak is. :D

Amúgy erősen kétlem, hogy műveletlen lennék csak nem vagyok akkora "nagymagyar", hogy 2 angol szótól identitás zavarom támadjon. :) Hmm vagy inkább nem vagyok akkora "kismagyar" ez esetben.

2018. szept. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Valóban idegesítő, de ha ez elterjed, elfogadottá fog válni, és a végén nem lesz feltűnő a dolog.
2018. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Biztos nem nézel tévét, de pont most volt egy mobilszolgáltató reklámja, ami tele volt angol kifejezéssel, a szelfi-től kezdve a nem tudom miig.

Egyből beugrott ez a kérdés itt a gyk-n.


Majd kigyűjtöm a szavakat és mondom mik, ez egy nagy szolgáltató, talán a Telenor, akiknek nyilván van felelősségük, hogy mennyire korcsosítják el a magyar nyelvet, de úgy tűnik az ő célközönségük jelenleg a 20-on éves korosztály, tehát az ő szlenges, angolos, nyelvén kommunikálnak feléjük, így nem érdekli őket.

2018. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 October15 ***** válasza:

Tehát minden ami picit is nem magyar a sátán ördögi tervének része. :D Értem. De akkor miért használtok román / német netet miközben koreai, finn, amcsi stb telókról írtok? :D Kínai ruhákban ülve.. XD

Álszentség lvl végtelen.

2018. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi a dick közöd van ahhoz, hogy milyen nyelven írok le egy szót?
2020. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!