Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tupac Shakur vagy Eminem a...

Tupac Shakur vagy Eminem a jobb szerinted?

Figyelt kérdés

Eminemet kamaszkoromtól ismerem, és a mai napig is szeretem a zenéjét, megvan a legújabb (Revival) albuma is eredetiben.


Tupac-ot azonban tavaly év elején ismertem meg (elkezdtem gyűjteni az ő eredeti albumait), és ennek ellenére azt mondom, hogy szerintem Pac jobb, mint Eminem (amit bizonyára magam Marshal sem vonna kétségbe).


Mondom ezt azért, mert egy tavalyi szavazás alkalmával, amin 2 millióan vettek részt, Eminemet tették meg győztesnek, Tupac pedig csak a második lett. Nem igazán értem, hogy ez miért történt, bár van tippem.


Tudom, hogy van már ilyen kérdés itt, de nem árt ezt a témát újra frissíteni. Ti hogyan látjátok ezt? Esetleg indokot is írhatnátok.


A véleményét mindenkinek tiszteletben tartom.


2018. szept. 10. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is Tupac jobb egy kicsivel, de én Eminemet is kedvelem, úgy vagyok nagyjából mint te. Eminem tuti top 3-ban benne van, de elsőnek talán én is Tupacot tenném meg. Nem tudnám megmondani miért, ez amolyan szubjektív megérzés vagy nem is tudom hogy fogalmazzam... :D A Top 3 maradék helyéért meg nagy csata lenne többek között Dr. Dre, Snoop Dogg, Biggie, az NWA, 50 Cent meg Ice Cube között. A mai rapperek viszont fasorban sincsenek, a kislábujjáig nem érnek fel Eminemnek vagy Tupacnak.
2018. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hát igen, a mai rapperek... sokan mondják, hogy ma már nem olyan a rap, mint régen. Pl azért még a 2000-es években is jó volt a rap, pl. 50 cent nagyon jól tolta. Egyébként nekem kimaradt az életemből egy egy időre a zene, szóval most próbálok felzárkózni. :D Pl egyéb old-school zenéket is tavaly ismertem meg.


A new school albumok közül egyelőre Dr. Dre - Compton (2015) albumát tartom nagyon jónak. Majd most Kendrick Lamar zenéjét akarom megismerni.


A magyarországi helyzet tekintetében viszont csak az old-school vonalat tartom mérvadónak (pl. régi Ganxta Zolee dalok).

2018. szept. 10. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:

"Eminemet tették meg győztesnek, Tupac pedig csak a második lett."


A zene mindig a fiatalokra van elsősorban hatással, evidens, hogy egy még élő előadó legyőzi a már elhunytakat. 100 év távlatból visszatekintve 2Pac lesz az, akit nagyobbra tartanak.

2018. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ebben egyetértek.


Ráadásul 2pac-nak csak néhány évből állt a tevékenysége, Eminem mögött viszont kb. 20 év van, de szerintem így sem tudts felül múlni Pac-ot. Sőt, mint egy levelében leírta, 2pac zenéje hatással volt rá.


Eminem viszont nagyon jó, főleg a mai világban, ahol már Snoop Dogg sem úgy tolja, mint régen, és ma már minden jött-ment rappernek tartja magát. Ennek nevetségesebb formája, amikor "gengszter rap"-et akarnak tolni olyanok, akikre ha egy 14 éves méger srác ráfogná a fegyvert, elmenekülnének. 😂

2018. szept. 10. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:

ja igen, az ilyenektől, mint Cardi B, én is kiakadok :D


Run DMC-t szeretem amúgy még

2018. szept. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Eminemet nem lehet osszehasonlitani 2pacal.

2pac a rap mufajban maradandot alkotott BIgivel.

Eminem meg maga feher letere egy lehetetlen dolgot csinalt amit elert le a kalappal

De mind ket eloado kulonbozo stilus.

De a legujabb album a kamikazee :)

2018. szept. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!