Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarja minden tini...

Miért akarja minden tini beskatulyázni magát egyfajta stílusba/szubkultúrába?

Figyelt kérdés
Nem értem... :0 Kérem értelmes válaszok jöjjenek!

#tini #szubkultúra #beskatulyázni #stílusba
2018. szept. 10. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Identitáskeresés.

Sokaknál akár többtíz év is lehet, mire rájön, hogy a szellemi autonómia sokkal inkább helyes út, mint mimdenáron tartozni valahová.

2018. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én önként választottam egy életstílust anno 12 évesen, és mái napig követem. Ez elkötelezettség, elhivatottság, affinitás kérdése. Vannak igenis értelmes szubkultúrák és stílusok, és vannak totál divatbaromságok is.
2018. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberben benne van, hogy valahova akar tartozni. Ez legegyszerűbben egy szubkultúra követésével oldható meg.
2018. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erről szól ez a korszak, tartozni valahova, barátokat, közösséget találni. Te milyen tini voltál?
2018. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem minden tinire igaz ez. Én semmilyen stílus vagy kultúrát nem követtem csak azért hogy valakik befogadjanak. Én maradtam én, és így is túl lehet/lehetett élni. Nem követem a divatot, nem vagyok rocker, sem plázap*csa vagy ilyesmi.

De egyébként tényleg azért csinálják sokan, mert így egy társaság része lesznek, tartozni fognak valakikhez/valakihez, és ez biztonságérzetet ad szerintem, vagy valami hasonlót.

Szerintem addig nincs is ezzel baj, amíg valaki önmaga tud maradni.

20/L

2018. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az életszakaszban teljesen normális, bizonytalanok, esetleg magányosak, szeretnének valahova tartozni. Én tinikoromban nagy rocker voltam, és szerettem, ha ezt a külsőm is tükrözi.
2018. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én semmilyen stílus vagy kultúrát nem követtem csak azért hogy valakik befogadjanak. Én maradtam én, és így is túl lehet/lehetett élni. Nem követem a divatot" - Igazából a "senkit nem követek" is egy irány, ennek is megvannak a képviselői. :-)

De nem csak divatból lehetsz ám része valaminek, én sem divatból szeretem a rockot, nem divatból hordok valamit, nem divatból sportolok, hanem mert nekem tetszik. Az már másodlagos, hogy ezekkel bizonyos közösségekhez tartozom is, de én attól még önmagam vagyok.

2018. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7es

#5ös vagyok :)

És igen, hasonlóképpen értettem mint te, amit teszek vagy viselek nem azért, mert az a divat, hanem mert nekem egyszerűen az tetszik :)

2018. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!