Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Logikusan mennyi arra az...

Logikusan mennyi arra az esély, hogy valaki szerelmes, de nem veszi észre, vagy csak olyan 4-5 évvel később tudatosodik benne, hogy talán az volt?

Figyelt kérdés

Egy valóságos érzelmi analfabéta vagyok, - egy időben még az is felmerült bennem, hogy aspergeres vagyok vagy pszichopata/szociopata - tudatos erőlködés nélkül nem tudok ráhangolódni mások érzéseire, ami azt illeti, a sajátjaimra se. Ha megpróbálom, akkor az is inkább néz ki valamilyen pszichológiai elemzésnek, mint zsigeri "átérzésnek". Az empátia-szintem is... mondjuk úgy, problémás.

18 éves vagyok, és soha nem voltam szerelmes, nem volt semmilyen párkapcsolatszerűségem, se randi, se csók, se kézfogás, ezen a területen minden tapasztalat nulla. És, ami azt illeti, nem is mondanám azt, hogy bármilyen érdeklődést vált ki belőlem az ellenkező nem - a sajátom se. Nincs olyan se, hogy meglátok valakit a valóságban vagy filmben és jön, az az "úristen, de tetszik... de jól néz ki" reakció, mint amiről mások regélni szoktak.

Persze van egy fiktív elvárás listám a témában, de valószínűnek látom, hogy ha "megfelelne" az ebbe a listába foglaltaknak valaki, akkor se jelentene az semmit, ahhoz túlságosan szeretem az egyszemélyes hurkomat. (Nem kifejezetten szorongok az emberek között, de komfortosabb, ha nincsenek a közelemben.) Szétvet az ideg már a gondolatra is, hogy egy ember "olyan" módon közeledni próbáljon hozzám, nagyon kényes vagyok a személyes teremre centikben és időben számolva is. Már attól a plafonon vagyok, ha egy ismerős meg akar köszönésként vagy búcsúzásként ölelni.


MOST jönne a konkrétan a kérdéshez vágó rész.

Van egy általános iskolai osztálytársam, aki úgy változatos időközönként, mondjuk pár havonta eszembe jut, olyankor nehezen zavarom ki a gondolataim közül, és nem találok rá ésszerű okot, hogy miért. Egy időben elég rendszeresen álmodtam is vele, olyan dolgokkal kapcsolatban, amikről fentebb megemlítettem, hogy a kilátásba kerülésükre a legvonzóbb opció számomra a jó messzire elszelelés. Mostanában megint fel-felbukkan vele ez a fura álomláncolat, megint eszembe jut. De nem álltam hozzá közel egyáltalán, - nem hiányzik senki általánosból - nyolc év alatt nem volt olyan "beszélgetés" vele, ami megugrotta volna az egy percet, fel sem merült bennem, hogy tetszhet.


Mégis... időről-időre feltűnik a tudatomban, mint valami frusztráló, elhessegethetetlen légy. Állandóan belezavar a szervezettségembe, amikor előjön az a periódus, amiben a tudatalattim porondra hívja. Ettől meg egyre jobban pipa vagyok.

Olyan ez az egész, mint egy trükkös feladvány, aminek sehogy se tudok rájönni a megoldására. Jelenleg úgy állok hozzá, hogy ha meg lenne végre az a r.hadt válasz, akkor talán a problémamegoldó és hibakereső maximalizmusom békén hagyna, és folyhatna a nyugodt medrében tovább a komfortos kis "önkéntes remete" életem. A hatékonyság leépítő zavarok nélkül.


Szóval, aki kevésbé emocionális laikus, hogy látja a helyzetet a fentebbiek ismeretében? Mégis tetszett, esetleg szerelmes is voltam belé, de csak mostanáig jutott odáig az agyam, hogy ezt úgymond... felfogta?



2018. szept. 13. 04:38
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Nulla
2018. szept. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az nem hangzik szerelemnek, legalábbis ez nem arról szól, hogy pusztán gondolsz valakire.

Pl. Gondolhatok valakire azért is, mert megbántott, haragot érzek iránta vagy ilyesmi, de barátként is lehet gondolni valakire. A leírásodból ez nem derül ki, hogy te miként gondolsz arra a fiúra.

Szerelem esetén érzéseim vannak, nem csak puszta gondolatok, pl. arról ábrándozom, hogy együtt vagyok az illetővel egy intim helyzetben, közel áll hozzám, esetleg arra törekszem, hogy közel kerüljek, mert vonzódom hozzá.


Úgy gondolom, hogy aki érzelmi analfabéta, az nemigazán él meg szerelmet. Amúgyis úgy beszélsz, mintha valami törvény létezne arra, hogy mindenki szerelmes lehet, ami nem igaz. Ha valaha tényleg szerelmes leszel, akkor azt észreveszed és nem kell bemagyarázd magadnak mindenféle kifacsart logikai képlet alapján...

2018. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 14. 00:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért merült fel, mert egy emberrel se volt még ilyen, hogy így eszembe jutogatott minden különösebb ok nélkül, és mert furcsálltam, hogy noha ezzel a korosztállyal kapcsolatban mindenki a rózsaszín felhőkről meg a megkergült hormonokról papol, én mégis teljesen immunis vagyok mondhatni az egészre.
2018. szept. 14. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!