Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy-két nap erejéig ki szeretn...

Egy-két nap erejéig ki szeretném próbálni, hogy milyen kerekesszékkel élni. Mit mondjak a barátaimnak, ismerőseimnek?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy megpróbálnék menni mindenfené, élni az életemet, csak ilyen módon. Már nagyon régóta foglalkoztat ez, egy jó ideje már meg akartam ezt csinálni. Viszont mi van akkor, ha összefutok eközben valaki ismerőssel, hogy reagáljam le, mit mondjak neki? Illetve pár barátomra is gondoltam, hogy jó lenne, ha ugyanúgy részese lennének ennek/ezeknek nap(ok)nak, mintha nem csinálnám ezt a kipróbálást. Hogy mondjam el nekik? Fogalmam sincs, mit szólnának. Csakúgy, mint egy esetleges random ismerős az utcán. Mit tanácsoltok? A ti lennétek a barátaim vagy az ismerőseim helyében, hogyan reagálnátok?
2018. szept. 14. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút pozitívan reagálnék,engem is vonzott régen a gondolat.

És belegondolva ez növelheti az együttérzésedet a mozgássérültekkel.

Én ezt sok embernek ajánlanám,megtudnák, átéreznék,milyen szerencsések.És hogy milyen kemény a mozgássérültek élete, mégis imádnivalóan pozizívak.

2018. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, hogy egy fogadás volt és a magyarázkodás letudva.
2018. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erdekes otlet. Biztos hogy egy uj vilag fog megnyilni elotted, mashogy fognak hozzad viszonyulni az emberek, uj akadalyokat fogsz megtapasztalni, amire jarokent talan soha nem gondoltal volna, es ezt atelni ugy, hogy effektiv nem vagy a helyzetre raszorulva, biztos, hogy erositeni fogja az empatiadat, amire valljuk be, mindenkenek nagy szuksege van!


Majd meseld el milyen volt, ha sikerul megvalositani.


Mondhatsz akarmit, fogadas veszitese, nem letezo serules, kutatast csinalsz, stb.


Ha az en ismerosom lennel, en jobban orulnek, ha elmondanad az igazat, hogy csak kivancsisagbol csinalod.

2018. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4%
Az előzőekkel ellentétben,számomra ez nagyon negatív.Kíváncsiságból kipróbálni milyen az ami másnak katasztrófa,nem hinném hogy vicces annyira.Utána te felállsz,éled az életed mintha mi se történt volna,egy ideig benned marad talán,de kifakul az emlékezetedben.Ez olyan mint a vakok esetében.Szerintem nagy hülyeség,barátod helyében ezt inkább feltűnösködésnek venném mint rendes cselekedetnek.Ha át akarod érezni a helyzetet,inkább beszélgess el pár ilyen emberrel,nem biztos hogy lesz kedved ezzel utána játszani.
2018. szept. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit egyetértek az utolsoval.

Én tudok járni, és ennek borzasztóan örülök, mert oda megyek, ahova akarok.

Anno Pesten ki lehetett próbálni, hogy milyen a kerekesszékkel élők mindennapjai. Össze volt állítva egy nem túl hosszú, de mindenféle akadállyal teli pálya. Úgy vágtam bele, hogy mi ez nekem és kísért közben egy csajszi aki tolószékes. Hát baromi nehéz volt és fárasztó. Szerintem ha belevágsz, ne egyből az életben csináld.. inkább veszélyes lenne, mint jó móka.

Ha a barátom lennél, segítenék találni egy helyet, ahol kipróbálhatod, de nem támogatnám, hogy egyből emberek közé menj. Ha kiváncsi vagy mi éri a kerekesszékeseket nap mint nap, inkább beszélgess velük. És ha találsz egy nyitottabbat, szerintem inkább tőle kérdezd meg, mit gondol az ötletedről. Ő máshogy fogja látni mint mi.

Egyébként bennem nagyon megmaradt amikor végigmentem a pályán, és azóta is segitek akinek csak lehet.

2018. okt. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, beavatnék egy-két barátot, biztos benne lennének.


Nézd meg a Szerelembe gurulva és az Életrevalók című filmet, szerintem neked tetszeni fognak. Az utóbbi megtörtént, az élet adta történet.

2018. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!