Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kemény munka meghozza...

A kemény munka meghozza gyümölcsét. Szerintetek is így van?

Figyelt kérdés
2018. szept. 16. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen.Nem tudnám elképzelni máshogy.Pedig nem vagyok maximalista.
2018. szept. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem, a kemény munka mellé sokszor szerencse és jó háttér is kell. Ez a három pedig ritkán áll együtt.
2018. szept. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
másnak.
2018. szept. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy igen, mert fejlődik, gondolkodik általa az ember, és a végén gyarapszik pl.: vagyonra vonatkozóan.

Lehet, hogy nem, mert lehet, hogy az egész út számára tévút. Pl.: olyan dolgot végez, aminek a vége böri.

2018. szept. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Röviden:

Nem.

Szerencse és jó háttér, egyéb körülmények kellenek hozzá. Szerintem a jellem, mentális egészségi állapot, soft-skillek is szükségesek...



Hosszabban:

Nekem 2 fő célom van, már ami a munkával, kemény munkával kapcsolatos:

1. Szerethető munkahely, ahova legalább aránylag szívesen megyek be, az idő meg nem ólomlábbal telik.

2. Aránylag jó kereset, hogy ami az ölembe hullott, azt ne veszítsem el. Édesapám jelenleg támogat, de egyre rosszabb egészségi állapotban van (ráadásul marha felelőtlen a pénzzel) - hónapok kérdése, hogy mikor kell nekem támogatnom őt. Egymásra vagyunk utalva, olyan nincs, hogy nem támogatom.


Még hosszabban a történetem:

Én gimiben kő keményen tanultam, semmi életem nem volt, mégis 4-es, sőt, a végén alig 4-es átlag. Nem tudtam eldönteni, mi akarok lenni és túl sok tantárgyra koncentráltam egyszerre. Plusz az otthoni elvárásnak is meg akartam felelni.


A kőkemény tanulás nem hozott eredményt ugye, mint fentebb írtam, részben a görcsösség, az öngerjesztő "nekem úgyse megy", a koncentráció hiánya, a túl sok tárgyra koncentrálás és kisebb részben a kevesebb IQ miatt.

Mindenképp "szellemi foglalkozást" akartam űzni, akár még kutatni is, ezért egyetemre mentem, de mivel butának tartottam magam, könnyebb egyetem büfészakját választottam.



Ott is keményen tanultam, mert ilyen vagyok. :) Ugyanakkor annyira rossz egyetemet választottam, hogy konkrétan egy épkézláb TDK-témát sem sikerült kerítenem, természetesen gyakorlati hely választásában se tudtak segíteni - oldd meg magad. TDK-ztam végül, de egy vicc volt az egész, a szakdolgozatnál pedig úgy éreztem, egy kegyelemtéma, kegyelemkonzulensekkel, akik persze teljesen elengedték a kezem.



Utána családi okokból nem tudtam elhelyezkedni.



Aztán adatrögzítő lettem. Ez szerintem az irodai munka egyik legalja.


A munka mellett eddig végig tanultam, jogsi, két tanfolyam. A 2 tanfolyamnak se lett eredménye, pedig nagyon ígéretesek voltak.

Így jelenleg angol és programozás (nyugi, ez utóbbi azért érdekel is, nem teljesen kényszer, anno is kicsit tanultam és úgy érzem, valamennyire bennem van ez a szellemiség).



Ugyanakkor remény már alig van bennem, már ha van egyáltalán.

2018. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a kemény munka mellé kell motiváció és kellő elhivatottság is.
2018. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én környezetembe általában meg hozta az eredményt. Akkor maradt eredmény nélkül amikor értelmetlen dolgot eröltettek. Az nem hoz sok eredményt ha értelmetlen dolgot csinálsz.
2018. szept. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem keményen kell dolgozni hanem okosan.
2018. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 quicken válasza:

A keményen dolgozol vagy okosan?

nem jàr egyutt a két dokog furcsa de igaz!!!

szóval ha keményen dolgozol magadnak akkor van gyümölcse....

de ne keverd össze azzal ha egy cégnél vagy!!!

mert ha ott dolgozol keményen elàshatod magad 40 évesen roncs leszel és mellé még szegény is ....lehet emelnek a fizudon de tudnod kell soha nem nyersz!!

ha céged van és keményen dolgozol akkor annak van gyümölcse...sőt a munkàsaidat is dolgoztathatod keményen de ez pofàtlan dolog!! ha csak ő nem kéri vagy igényli akkor viszont a jutalom jàr....igaz nem viszik tulzàsba....

én is vàllaltam a cégnél plussz melót de a fizetsége elmarad ....ez van...

2020. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!