Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nemrég mentem egyetemre,...

Nemrég mentem egyetemre, szimpatikusak akik közé járok, viszont már most a közösség peremére kerültem. Mit ronthattam el ennyire?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdtem az egyetemet. Bejárós vagyok, nem járok kollégiumba, beiratkozás előtt meg beiratkozáskor se ismertem innen még senkit, neveket se tudtam kikkel fogok együtt járni. Gólyatáborba se mentem el, mert nem nekem való.

Aztán ahogy elkezdődött az első hét, tudatosult bennem, hogy itt már mindenki egy lépéssel előttem jár, minden tekintetben. Kapásból legtöbben kollégiumban laknak. Gólyatáborban sokan voltak, de közel se mindenki. De már az első héten látszott, mindenki mennyivel tájékozottabb nálam, több embert ismer, már az első hét folyamán totál összemelegedett az egész társaság, baráti kapcsolatok alakultak ki, jól megismerték egymást, kivéve engem. Felém az elejétől fogva nem közeledik senki, nem is akar senki megismerni. Nem szól hozzám a kutya se, teljesen kiközösítve érzem magam. Néha próbálom egy-egy emberrel felvenni a kapcsolatot, de sikertelenül, ugyanis ha valakihez odamegyek az eléggé menekül a szituációból. Már az is jó, ha valaki egyáltalán köszön nekem a szakomról, sokan még arra se méltatnak. Facebookon ugyan visszaigazolnak ismerősnek a legtöbben ha bejelölöm őket, meg vissza is írnak, de ez élőben semmit se jelent, ott totál úgy viszonyulnak hozzám mint egy vadidegenhez, akit nem is akarnak megismerni.


Mit ronthattam el ilyen szinten ebben a közösségben? A másik meg, hogy van egy facebook csoport, ahol úgy nézem sokan már nemhogy beiratkozáskor, de augusztusban is benne voltak, szóval azért itt már tényleg sokan ismerhették egymást. Engem meg az első napokban vett be az egyik HÖK-ös.


2018. szept. 16. 11:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyetlen ember van aki legalább segíteni hajlandó nekem ha nem tudok valamit, de élőben ő se viselkedik velem túl természetesen. Nem tudok elbeszélgetni vele, inkább elvan a többiekkel
2018. szept. 16. 11:09
 2/8 A kérdező kommentje:
Azon úszhatott el az egész közösségi életem itt, hogy nem voltam se gólyatáborban, se kollégiumban nem lakok?
2018. szept. 16. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem azon, h felenk vagy es ezt latjak rajtad. mas kozossegekben ikerult a beilleszkedes?
2018. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Máshol se nagyon, de nekem nagyon durva ez hogy ennyire senki se kíván velem megismerkedni, közeledni felém, ha meg én próbálok közeledni feléjük akkor meg irtóznak az egésztől és nem kérnek belőlem
2018. szept. 16. 11:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Most, hogy már mindenkinek kialakult ott a baráti köre, akikkel elvan, esélytelenné is vált hogy bárkivel összebarátkozzak?
2018. szept. 16. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még van esélyed. Biztos van valaki, aki szintén nem annyira találja a helyét, és sokszor egyedül van. Meg nemrég kezdődött el, szóval annyira szoros barátságok nem alakultak, szóval még szerintem simán van esélyed. Alkalomadtán menj oda az emberekhez, akár egy kisebb társasághoz. Kétlem, hogy mindenki menekülni előled. Amúgy az, hogy valakihez odamész, és menekül a szituációból, az nem feltétlen jelent rosszat. Például én se szeretem, ha valaki odajön hozzám. Vagyis nem az, hogy nem szeretem, csak nem tudok igazán mit mondani, és az én részemről az egész szituáció kínos emiatt. Ha tudom, hogy valakivel egyezik a stílusunk, pl. olyan bandás pólója van, amit én is szeretek, akkor legyen vadidegen, de vele tudom, hogy lenne közös téma, és tőle nem ódzkódom. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy mindenki konkrétan tőled menekül. Szerintem ha odamész kisebb-nagyobb társaságokhoz, előbb-utóbb úgy is lesz valaki akivel elbeszélgethetsz. :)
2018. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is idén kezdtem az egyetemet. Nem voltam gólyatáborban, és senkit nem ismertem előre. Annyi előnyöm volt, hogy másik karon volt egy felsőbb éves ismerősöm, de ő is csak az ügyintézésben segített, meg körbevezetett, társasági életben nem igazán tudott.

Nálunk is ki vannak/voltak már alakulva a klikkek.

Azt tudom tanácsolni, (nem tudom nálatok hogy van, nálunk a laborok és a gyakorlatok tankörökre vannak osztva) hogy először a tankörödből/csoportodból próbálj meg az emberekkel beszélgetni. Nálam ez úgy volt pl., hogy egyik gyakorlaton leültem ahol szabad hely volt, óra végén megkérdeztem a mellettem ülőt, hogy hol lesz kövi óra meg mi lesz. Aztán láttam, hogy vannak még 1-2-en akik magányosak, hozzájuk is odamentem, köszöntem, beszélgetésbe elegyedtem. Nap végére már egész jók voltunk :D Beszélgettünk, hülyéskedtünk. Ez volt hét elején. Hét végére már megalapítottuk a "hülyék csoportját" mert egy szintfelmérő rosszul sikerült és javaslatot kaptunk egy felkészítő tárgy felvételére :D

Ne legyél zárkózott, az nem segít. Próbálod felvenni az emberekkel a kapcsolatot, ez jó, folytasd :D Próbálj meg olyanokhoz odamenni akiken látod, hogy egyedül vannak, vagy ha csoportban is, de látod hogy nem olyan "aktív" tagjai a csoportnak. Kezdj beszélgetni teljesen hétköznapi dolgokról ha úgy van. Első héten természetes, hogy mindenki zavarban van meg új neki a dolog :) Nyilván egy már előre kialakult klikkbe nehéz bekerülni, de szerintem bőven akadnak még olyanok akik nem tartoznak úgymond sehova, őket kell keresned :D

A kollégiumi élet igazából az egyetemi csoporttársaiddal való kapcsolatod nem sokban befolyásolja, mert kicsi az esély arra, hogy pont a te csoportodban levő emberekkel kerülj egy koliba. Ez inkább úgy en bloc a társasági életedre van kihatással, de még így sincs veszve semmi :)

Az, hogy páran már korábban benne voltak a csoportba, nem feltétlenül jelenti azt, hogy sokan ismerték egymást. Lehet csak előre készültek úgymond, és felvételt kértek a csoportba.


Ne aggódj, még nem késtél le semmiről, ha ügyes vagy minden ki fog még alakulni ^^ Ha a Debreceni Egyetemre jársz, akkor akár velem is ismerkedhetsz :D

2018. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nincs eselyed. ha minden kozossegben ez volt, itt mitol lenne mas? te nem valtoztal, ok pedig nem fognak lepeseket tenni vki fele aki nem szimpatikus nekik. van egy rossz hirem: amig te nem valtozol addig hiaba varod a megvaltast es hiaba probalkozol majd a baratkozassal, csak a kedved fog elmenni az egesztol. pszichologust javaslok, valoszinuleg a gyerekkorodban kell keresni a hibat, ott ud a szuleiddel valo kapcsolatoddal.
2018. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!