Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez egy fóbia? Valaki sejti...

Ez egy fóbia? Valaki sejti hogy ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Már hosszú évek óta nyomaszt ez a dolog amit se én, se a környezetemben senki sem tud megmagyarázni (mert valójában nem is értik, bár én se igazán). Nem tudom hogy ez valami betegség-e, egy fóbiának a hatása vagy esetleg más, de megpróbálom akkor érthetően leírni mi is a problémám: Már évek óta jelentkezik nálam egy egyfajta lüktető, frusztráló érzés. Mostanában már csak akkor ha erre gondolok de régen véletlen szerűen előjött és hosszú percekig kínzott. Amikor ennek a dolognak a hatása alatt vagyok akkor hirtelen minden lelassul. Lassabban hallok dolgokat és olyanokat is amik el sem hangzanak.. Gyakori hogy beugrik egy régen elhangzott elhadart mondat vagy szó.. Ilyenkor iszonyatosan lüktet a fejem és hirtelen a hangulatom is egy szomorúbb irányba vált. Igazából ennyit tudok erről írni, nem tudtam még eddig semmihez sem kötni bár egy kicsi sejtésem azért van. (nem tudom hogy fontos-e). Még kiskoromban a szüleimmel nagyon sokat néztem sunyiba nemigazán nekem való sorozatokat pl Castle, dr. csont, gyilkos elmék, ncis, csi stb.. aztán rá kb 2 évre hirtelen minden amitől eddig nem riadtam vissza pl a gyilkosságok, hullák, sorozatgyilkosok stb.. olyan volt mintha minden félelem egyszer csak rám zúdult volna egyik napról a másikra és onnantól kezdve minden ilyesmitől féltem egy részt sem mertem semmi ilyenből nézni többé.. azóta ez változott persze most már szoktam nézni ilyeneket és szeretem is őket de még mindig furcsállom hogy egy nap még nem zavartak másnap meg a legfélelmetesebb dologgá váltak számomra.. nos ennyi lenne ha bárkinek van valami tippje vagy valami hasonló esete az nyugodtan írhat ide is és privátba is.

2018. szept. 16. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez vagy valami pánikroham a felgyülemlett stressztől,vagy valami skizofrènia tipus,ezt azért gondolom mert hangokat is hallasz.Hogyan viselkedsz közben?Lemerevedsz?Vagy kapkodod a levegők?Képes vagy reagálni?Milyen gyakran fordul elő?
2018. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
61%
Hát lehet hogy a magadba fojtott szorongás így jött ki rajtad,néha előfordul ilyen pláne gyerekkorban.De ha azóta nincs ilyen akkor nincs baj.. Meg közben idősebb is lettél,nyilván másként fogod fel/jobban kezeled ezt.
2018. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!