Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miėrt ilyen ėletkėptelen,...

Miėrt ilyen ėletkėptelen, önállóan gondolkodni nem tudó a fiatalság jelentős rėsze?

Figyelt kérdés
Sok sok kėrdės itt, de más oldalakon vagy fórumokon erre utal. Lusták vagy egyedül alapvetó dolgoknak sem kėpesek utánajárni. Ha valami bonyolultabb mint 1+1 akkor mar elakadnak. Szinte függetlenül a tėmától. Termėszetesen nem mindenki, de nagyon sokan... Nem ėrzik cikinek ezt? Nem a trollokra gondolok. Sajnos sokan komolyan ilyenek. Szerinted?
2018. szept. 18. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert a szüleik ilyennek nevelték.
2018. szept. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Örülök, hogy van annyi időd arra, hogy más dolgaval foglalkozz..


Az a ciki, hogy te ezen rágódsz haver. Ahelyett, hogy élnéd az életed, a saját dolgoddal foglalkozva.

Senki sem tökéletes, fiatal korban meg főleg nem. Ha valakit hibáztatni akarsz, akkor a szülőket hibáztasd. Magyarul nem a fiatalok vannak elcseszve, hanem az a generáció, akik "felnevelték" őket. Ennyi a történet.

2018. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt veszem észre a korosztályomon, de nem foglalkozok velük, inkább fel se húzom magam a hülyeségeiken, épp elég dolgom/problémám van.


N/20

2018. szept. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert ezek szülei, nagyszülei is ilyenek - ez nem a "fiatalság" jellemzöje, hanem a többség ezen a szinten van. Ilyenek például az általánosítgató, "mai fiatalok"-at szidó emberek is.
2018. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem vannak, akiknél a nemtörődömség vagy lustaság játszik közre, de olyanok is, akik túl bizonytalanok ahhoz, hogy az önálló gondolataikat felvállalják.


Pl. velem is előfordul, hogy egészen egyszerű kérdéseket szegezek másokhoz (lényegében olyanokat, amire én is tudom a választ), mégis megkell kérdeznem, hogy biztos legyek, olyankor mondhatni függök mások véleményétől.

Van amikor szorongás miatt teszek fel nevetségesen egyszerű kérdéseket, pl. ha épp vonaton utazok, akkor gyakran megkérdezem, hogy jó vonatra szálltam-e fel, még akkor is, ha előtte megnéztem (mert attól tartok, hogy talán elírás miatt esek tévedésbe).

Úgy gondolom, hogy interneten is fennállhatnak ilyen problémák, hiába jársz utána valaminek, nem tudhatod, hogy megbízható forrásból olvasol-e épp, ezért elolvasol több véleményt.

2018. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Mert sajnos ilyennek neveltek minket, így nőttünk fel.

20/N

2018. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a gyermekeiket sokszor túlféltő, túlságosan elkényeztető és mindent a szájukba adó szülők miatt. Másrészt pedig az oktatási rendszer miatt, mely túl sok hangsúlyt fektet a lexikális tudásanyag elsajátítására, ezzel szemben nem ösztönzi a diákokat az egyéni problémamegoldókészségük fejlesztésére, az önálló gondolkodásra és saját vélemény kialakítására.
2018. szept. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
Te vagy az életképtelen és nem én *dab* *dab* *dab*
2018. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj én is nagyon találkozom ezzel a problémával. Főleg most, hogy nyári munkán is részt vettem ahol azért alaposan meglettek a szűrve az emberek, így is... Sajnos mindegyiket otthon elkényeztették nem kicsit. Beléjük nevelték, hogy ők a világ közepe, soha nem hibásak semmiben. Mindenki azért van, hogy kiszolgálják őket. Amikor nekem kellett folyamatosan váltanom fejben a dollárt át forintba, mert ők nem voltak rá képesek, pedig közgazdaságtant tanultak stb.
2018. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Sajnos mindegyiket otthon elkényeztették nem kicsit. Beléjük nevelték, hogy ők a világ közepe, soha nem hibásak semmiben. Mindenki azért van, hogy kiszolgálják őket."


Mit takar a mai fiatalság...mert a fentiek teljesen ráillenek 28-30 éves rokonaimra is, testvéremre, unokatestvéremre, baráti társaságukra.

2018. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!