Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért adnak sokan tucatnevet...

Miért adnak sokan tucatnevet a gyereküknek mikor annyi név van, és egyre több az új nevek száma?

Figyelt kérdés

Sokan a szülők nevét adják a gyereknek vagy olyat,amiből már több 10ezer van az országban.


Ha nekem lenne gyerekem én biztosan olyat nevet adnék neki,amilyen nincs a családban senkinek,és nem is gyakori.


2018. szept. 18. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%
Eddig csak nyafogást hallhattunk, de egy nevet nem írtál, ami neked tetszene és szerinted nem tucat.
2018. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%
Én nem értem, miért kell azt nézni, hogy egy nevet hányan adnak a gyereküknek. Én megelégszem azzal, hogy a saját gyerekemmel foglalkozom, de azért tök jó neked, hogy te ennyire ráérsz, hogy mások gyerekeinek a neveit nézegeted. Akármi a neve, minden gyerek egy egyéniség, nincs kettő egyforma.
2018. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a nevétől lesz valakinek egyénisége.
2018. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A gyerekeim névválasztásánál (Blanka és Balázs) nem érdekelt, hogy hány másik embert hívnak így és soha nem bántam meg. Nekem így tetszik a többiek véleményére meg nem adok.

Nem a nevekben (ez csak egy felszínes dolog) kell egyedinek lenniük az embereknek hanem a személyiségükben.

2018. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Inkább leszek az ezredik Anna mint az első Eperke.

Egyébként meg nekem is tetszik a Luca név például és nem azért adnám a gyerekemnek mert divat.

Amúgy ki a halált érdekel, hogy melyik névből mennyi van?

2018. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a családjukban pont ez a gyerek az első Hanna, Hanga, Zétény vagy Máté.
2018. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Engem érdekel.


Anna.

Hát,ezzel az erővel a szomszédra is bízhatnád a névadást:)

2018. szept. 19. 18:56
 18/19 anonim ***** válasza:
Valószínű a ritka nevek nem véletlenül ritkák, hanem mert borzalmasak, és ezért nem sokan adják őket. Ha kislány lesz javaslom a Zsaklin vagy a Chanel neveket...
2018. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szénégető Audiernyóc, Lakatos Hermióne, Balog Ronáldó
2018. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!