Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha már élni...

Mit csináljak, ha már élni sincs kedvem a sikertelen álláskeresés miatt (sem)?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, nyáron végeztem el egy BA képzést, most levelezős vagyok mesteren, és egyszerűen szerencsétlen vagyok, voltam pár interjún, egyikre sem jeleztek vissza már egy ideje, ráadásul a környék nem is bővelkedik a munkalehetőségekben... A szüleimmel lakok jelenleg, de már egyre nehezebben megy az együttélés is, szeretnék már külön élni, de munka nélkül nincs pénzem, pénz nélkül meg költözni sem tudok, nem szeretnék a szüleimtől kérni, meg egyébként sincs sok nekik sem. Spórolt pénzem is alig van, életkedvem meg semmi.

Barátaim sincsenek már, bár őket nem is tartottam igaz barátnak, volt, aki lopott tőlem, volt, aki csak kihasznált... Barátom sincs, nem is volt, és így nem is hiszem, hogy mostanában változni fog, mert senkinek nem kell egy búvalb*szott barátnő, még akkor sem, ha egyébként szép, meg kedves.

Van értelme így élni egyáltalán? Már itthon vagyok 3 hónapja, tanulgatok, próbálom képezni magam, segítek itthon is, de egyre többször gondolok arra, hogy befejezzem ezt az életet, mert elegem van már belőle. Egyedül a szüleim miatt hezitálok, vagy éppen a csodára várok, de nem történik semmi, én meg csak egyre depressziósabb leszek, veszekszek mindenkivel, ellököm magamtól az embereket...

23/l


2018. szept. 19. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szabad tudni rólad egy kicsit többet? Merrefelé laksz, mivel próbálkoztál eddig, mi az, ami miatt nem jött össze, ami nem jött össze? ... Biztosan a részletekben van valami:)

Ha szeretnéd, privátban is írhatod

2018. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az álláskeresés sosem volt egyszerű dolog. Annyit tudsz tenni, hogy mindennap nézegeted a hirdetéseket, és küldözgeted mindenhova az önéletrajzod, minél több helyre. Érdemes esetleg utána nézni, hogy milyen egy jó önéletrajz. És annak is nézz utána, hogy mi a megfelelő viselkedés egy állásinterjún. Ezt bejátsszák cégek, hogy nem jeleznek vissza, ilyenkor általában másnak adták az állást. De minden állásinterjút fogj fel tapasztalatnak. És ne add fel az álláskeresést!
2018. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Én is 3 hónapja vagyok itthon anyám zavar dolgozni de nem vágja ő se hogy még válaszolni sem válaszolnak nem hogy behívjanak valahova megbeszélésre. Unom már az egészet unom keresni idegesít az egész.
2018. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elszomorító hogy milyen sok velünk egykorú fiatal ír ki ilyen kérdést nap mint nap. És nagy a munkaerőhiány ugye?

Én ugyanebben a helyzetben vagyok. Csak április óta. Szintén egyetemet végeztem. Igaz én dolgoztam néhány helyen de azóta nincsen semmi. Sok helyre beadok önéletrajzot, semmi válasz. Tapasztalatom kevés van. Munkalehetőség nincs sok. Benne vagyok ilyen csoportokban facebookon is,állandóan ugyanazokat hirdetik. De be akartak màr engem szervezni a fundamentába, ígérgetett a munkaügyis állást amire be se hivtak interjúra de már meglett ott a megfelelő emberük. Már szinte mindenhova jelentkezek ami kicsit is tetszik. Nulla sikerrel. Nekem is vannak olyan napok mikor élni sincs kedvem. Esténként sokat sírok. Én is a szüleimmel lakok mert a megtakarított pénzem nem lenne elég elköltözni. Egyre inkább szégyellem ezt a helyzetet az ismerőseim előtt is, ezért lassan senkivel sem beszélek már. Egyre magányosabb vagyok. Kimozdulni sincs kedvem mert már egy mozira is szégyellek pènzt kérni felnőttként.

Viszont igenis érdemes élni. Ne is jusson eszedbe az ellenkezője!! Mesterképzés után biztosan lesz munkád. Az jó ha képzed magad, én is 2 hét múlva csinálom a második nyelvvizsgám. Hátha..

Egyszer a mi időnk is eljön! Kitartást!!!

24N

2018. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én több szakmával is rendelkezem, igaz nem diploma, de sehová sem vettek fel engem se dolgozni. Vagy egyetemi FOSZK, + 2 SZAKMA.

Próbáltam más területet, egy időben hívtak is , egy nap három interjúra mentem, de mind sikertelen.

Nehéz .....pedig nyugaton lakom, csak egy állásra van 6382625jelölt.

2018. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
A kilépés a nagybetűs életbe általában nehéz. De nem szabad ilyen könnyen és hamar feladnod, biztos vagyok benne, hogy fogsz találni állást előbb-utóbb. Ha meg szép és kedves vagy, tuti rád talál egy párkapcosat is. Írhatz privátot is ;)
2018. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó látni, hogy nem vagyok egyedül. Illetve nem, nem jó, mert az lenne jó, ha mindenkinek lenne munkája. Próbálkozom több helyen továbbra is, eddig főként olyanokra jelentkeztem, ami szakmába vág, de úgy látszik, máshol is kell próbálkoznom. Az önéletrajzaim jók egyébként, azzal nem volt gond, behívni behívtak, csak folytatás nem lett az interjú után...

Most közgazdasági elemző mestert csinálok egyébként, érdekel és van benne kihívás is. A BA diplomám alkalmazott közgáz, de itt a környéken nem kapkodnak érte, ezért szeretnék majd költözni.

Mindenesetre megpróbálok pozitívabb lenni, kár hogy csak ideiglenesen megy jelenleg.

2018. szept. 19. 19:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki fiatal nőként nem talál jelenleg munkát ott az igényekkel lesznek a bajok. Unokahúgom a vizsgái végén van, de ide oda beugrósnak elhívják dolgozni, és még kérhet is egy "kicsivel" többet a pénzhez.


Én külföldre akartam kijutni mindig is hogy megalapozzam a jövőmet, ház/kocsi plusz tartalék, amikor oda került a sor hogy vittek volna, a szülők mögé bújtam mint egy szaros, mert nem tudtam a nyelvet és átgondoltam hogy kimegyek 1 millióval, lehet be sem jön, és a pénz is oda.

Így most egy raktárban dolgozok, 200ért.



Ha szakmádban nem tudsz elhelyezkedni akkor keresni kell olyat ahol a személyiségedet nézik, és a rátermettséget, ez lehet gyári munka, vagy pultozás akármi, ha lesz munka akkor tudsz fejlődni, de pénz nélkül nincs sok esély ha csak a szülők nem mondják hogy tanulj egy pár hónapos képzésen és hátha.

Nehéz, de ez az élet itt ebben az országban.

2018. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!