Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ilyen helyzetet...

Hogy lehet egy ilyen helyzetet a legjobban kezelni? Voltatok mr hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Álláskeresésben vagyok. Felkerestem egy intézményt, ami országosan egyedül álló, és régi vágyam, hogy ott dolgozhassak. Felvettem a kapcsolatot a vezetővel, akivel már régebben kétszer találkoztam is hivatalos alkalmakkor. Nem ismerjük egymást személyesen, de tudta, hogy ki vagyok, és mondta, hogy menjek be hozzá, mert tudna nekem állást adni. Nagyon megörültem, lelkes lettem, küldtem neki CV-t és referenciákat az eddigi munkatapasztalatomról.


Már magán a találkozón azt éreztem, mintha túlságosan is személyes lenne, mintha egyéb szándékai lennének. A következő napokban e-mailekkel és hívásaokkal bombázott, amik pedig már burkolt célzásokat is tartalmaztak arról, hogy van munkám, ha egyéb dolgokra is hajlandó vagyok. Közölte, hogy neki kellene kizárólag dolgoznom, és majd megbeszéljük a részleteket, folymataosan személyes találkozást sürget alibi indokokkal. Tudja, hogy nagyon szükségem van a munkára, mert most maradtam egyedül a kisfiammal, de ez most már nagyon undorító, hogy így ki akar használni.


Az a baj, hogy pont annyira konkrét, hogy ne lehessen félre érteni, de pont annyira nem az, hogyha felhoznám, akkor vissza tudna támadni, és letagadni, hogy semmi ilyen nem volt a szándékaiban (hozzáteszem nős és gyerekei vannak).


Hogyan lehetne úgy kikerülni a dolgokat, hogy munkám is legyen - amire amúgy nagyonis alkalmas lennék, és ezt a referenciáim is alátámasztják - de ki tudjam kerülni a közeledéseit? Rettentő kényelmetlenül érzem magam emiatt.



2014. ápr. 11. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

pont leszarjak a referenciad, nokent sim[ bevallalnam xD

add neki amit akar, mit kell varialni!

2014. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kerek-perec megmondanám, hogy már nem érdekel a munka. Keresnék mást. Ilyen embernek nem akarnék dolgozni. Ha megun vagy talál nálad csinosabbat, fiatalabbat, akkor hidd el, gondolkodás nélkül kirúg.
2014. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már megírta e-mailben, hogy felvenne, válaszolj arra a levélre és másoltban tedd be a HR-est is. Szerintem ez a legbiztosabb módja annak, hogy zaklatás nélkül felvegyenek, de hogy azután minden rendben lesz-e....hát, arra nem vennék mérget.


A másik variáció, hogy visszautasítod az állást.


Velem is történt már hasonló, hogy a pizzéria tulajdonosa, ahonnan rendelni szoktam, egyszercsak felhívott, hogy nem-e érdekelne munka, ő tudna nekem adni, kis számlázás, bla-bla, ezenkívül megkérdezte, hogy nem-e lennék a masszőre (nem vagyok masszőr, ez nem zavarta)... Aztán utalás utalást követett és gyorsan le is koptattam. Ilyen emberrel képtelen lennék együtt dolgozni még ha egy ujjal sem érne hozzám, akkor is.

2014. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!