Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem találom a helyem az...

Nem találom a helyem az életben, mit tegyek? (Hosszú lett, sajnálom. Köszönöm, aki végigolvassa)

Figyelt kérdés

Burokban nőttem fel. Szüleim bizalmatlanok nemhogy idegenekkel, a saját anyjukkal is (sok rosszat elkövetett elkövetett mindkét nagyi, valahol érthető is, de hogy mindenkivel ilyenek legyenek emiatt szüleim). De főként velem és a nővéremmel szemben. Semmit nem néznek ki belőlünk. Sosem tanítgattak minket gyerekként, sose vezettek rá minket semmiere. Ha látták, hogy elakadtunk valamiben két dolog történt: kivették a kezünkből és megcsinálták helyettünk vagy leszidtak, hogy "Ugyan hát még ezt se tudod normálisan megcsinálni? Azt hittem pedig, hogy ez menni fog." Ezt volt, hogy rokonok, ismerősök előtt hangosan kaptam meg anyámtól pl egy limonádé készítés kapcsán ("Édes istenem, azt hittem ezt nem tudod elrontani!").


Gyerekként volt, hogy anyám kinevetett vagy lehülyézett, mert pl épp olyan hangulatban volt és kérdez valami tök random dolgot félinformációkkal, és mivel nem jól válaszoltam, hát hülye vagyok, nem fogtam fel a kérdést.


A gyerekkorunk így telt, aztán kikerültünk egyetemre. Nővérem is hasonlóan elveszett lehetett mikor felkerült, ő szerintem kapcsolatba menekült egy nála 14 évvel idősebb bunkó alak mellé, rögtön az egyetem első félévében. Össze is költöztek, azóta alig jön haza, csak ha muszáj.


Én is felkerültem Pestre egyetemre, és mint aki falnak ment és az meg rá is dőlt, olyan volt eleinte. Mintha kidobtak volna a repülőből ernyő nélkül. Itt mindenkinek kiforrott személyisége, életcéljai, elvei vannak, többen gyerekkoruk óta sportolnak, valaki már edzői szintre jutott. És rengeteg élményük van, minden nyáron diákmunkáznak, fesztiváloznak, nyaralnak, többször is nyaranta, egyszóval ÉLNEK. (ilyenekre nálunk nem volt pénz, de azt soha nem engedték szüleim, hogy dolgozzak nyáron még egy nyamvadt tankönyvcsomagoló diákmunkát se, mert nektek "első a tanulás, annyi pénzért fel ne áldozd a tanulmányokat (nyáron...), ha nagyon akarsz dolgozni, tudunk itthon munkát adni." Ezt a mondatot míg élek nem felejtem el, se azt a dühöt amit kiváltott belőlem.)


Magamon vettem észre, hogy társaságban nem merek megnyílni, kisebbségi érzésem van, úgy érzem, síkhülye vagyok, egy színtelen, szagtalan jellemtelen valaki, aki ha egy csettintésre eltűnne, senki még csak oda se nézne a társaságból. Cinikus lettem, egy-két mondat után csupa negatív "bélyeget" akasztok mindenkire (ez r_ _nc, az idióta, stb-stb).


Nem akarok ilyen lenni! Élni akarok, könnyed, felszínes, futó kapcsolatokat, fesztiválélményeket egy összetartó, szoros baráti társaság tagjaként, nyári munkákat, ahol épp a gamergépemre gyűjtök, vagy mittudomén, amire akarok, képezni magam, utazni, külföldi ismerősöket akikkel minden nyáron összejövök a Szigeten, akikhez utána én megyek ki egy hétre.


Nincsenek céljaim, se vágyaim. Csak csinálom az egyetemet, mert ez az egyetlen amihez értek, a tanulás. Lett még öt évem, amit az oktatásban töltök és annyi. Sodródom az árral, kilátástalanul. Közben pedig úgy érzem, elrohan mellettem az idő, az élet, az életem, és valahogy érzem belül, hogy ez nem én vagyok. Ennél több van bennem. Valamikor régen, kisgyerekként nem ezt ígértem magamnak, nem ilyen életet.


Mit tegyek? Változtatni akarok. Alig bírom már magamban tartani, (amiatt lett ez ilyen hosszú is, mert legalább itt kiírhatom magamból.


Senkinek nem mondtam még ezt, szüleim sem tudják ezt természetesen, nem merem nekik elmondani, kevésbé komoly dolgot is elbagatellizáltak már. (irónia elvtárs jót röhöghet, mert hogy én sem bízom az én szüleimben, ők se az övékben...). Egy keveset nővérem tud, de ezt mind nem mondtam el még neki sem, ő talán megértené, nem tudom.


Mit tegyek?


UI: Jómúltkor hallottam a "Kezdjetek el élni" című számot, szégyen nem szégyen, férfi létemre azt hittem ott bőgöm el magam helyben, azt a szöveget nekem írták, úgy érzem.



2018. szept. 19. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Egészen a szöveg kétharmadáig együttéreztem veled, aztán megláttam ezt a mondatot: "Élni akarok, könnyed, felszínes, futó kapcsolatokat, fesztiválélményeket egy összetartó, szoros baráti társaság tagjaként," , és innentől sajnos már nem tudtalak komolyan venni. Egy nagyon szépen kikerekített történetben adtad elő tulajdonképpen, hogy irigy vagy a sok agyhalottra akiknek minden nyara arról szól hogy pocsolyarészegen fetrengenek valami hulladék fesztiválon egész nyáron meg minden nap mással dugnak. Bocs, de ilyenben nem akarok (és egyébként nem is tudok) segíteni. Inkább értelmesebb időtöltést tudok javasolni: utazz, művelődj, járj moziba, könyvtárba, bárhova. A fesztiválozást sosem értettem mire jó, az alkoholmérgezés, igénytelenség és nemi betegségek melegágya. Ha fizetnének nem mennék oda. Az agysejtjeim olcsóbban is tudom pusztítani. Ja, és írtad hogy megbélyegzel mindenkit "(ez r_ _nc, az idióta, stb-stb)", na a fesztiválon csak r_ _nc lesz, mert oda mindenki inni meg dugni megy. Kulturált szórakozás...
2018. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsesz, "Márti dala" helyesen :)
2018. szept. 19. 20:39
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem voltam még fesztiválon, így nem is tudok róla véleményt mondani. Van egy szaktársam, nem ihat alkoholt egy betegség miatt, mégis rengetegen ott volt. Kérlek, attól, hogy személy szerint nem tekinted követendőnek a fesztiválozást, nekem igenis problémaként jelentkezik.


Jó legyen, kicserélem:


" Élni akarok, mély és őszinte párkapcsolatot, akinek mindezt el merem majd mondani, (csak meglepő módon a nők terén sincs semmi tapasztalatom), közös élményeket, nyaralásokat, kirándulásokat egy összetartó, szoros baráti társaság tagjaként, nyári munkákat, ahol épp a gamergépemre gyűjtök, vagy mittudomén, amire akarok, képezni magam, utazni, külföldi ismerősöket akikkel minden nyáron összejövök a Balatonnál, akikhez utána én megyek ki egy hétre"


Így már azért egy komoly problémaként hangzik, nem?


És igen, azt eltaláltad, irigy is vagyok. Egy idősek vagyunk, élik az életüket, élményeik, tapasztalataik vannak, haladnak az életben. Emiatt pedig borzasztó bűntudatom is van.

2018. szept. 19. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Párom is hasonlók miatt boldogult nehezen az életben. Sajnos ő még nehezebben is, mint te, de teljesen átérzem a fájdalmaidat.


Kimaradt az a korszakod, amely a legfontosabb ahhoz, hogy valakivé válhassál. Nem leszel már újra gyerek...



Úgy gondolom, rajtad csak az segíthet, ha találsz valakit, aki megtanít élni. Lehet ez barátnő, guru, egy haver... Sajnos ez egyedül nem fog menni...

2018. szept. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4.)


Köszönöm a tanácsot. Tényleg kellene valaki. Talán van 2-3 közelebbi barát, de még előttük sem merek megnyílni. Egyszerűen nem merem igaz barátaimnak hívni őket. :(


Jó olvasni, hogy van megoldás. Erre rögtön lenne pár kérdésem.


-ha nem kényelmetlen neked/nektek, megosztanád velem párod történetét (akár privát üzenetben is)? És ami jelenleg nagyon megfogott, hogy tudta megoldani?


-hogyan ismerkedtetek meg. Fontos, hogy ilyen/ehhez hasonló problémákkal hogyan lehet párt találni?

2018. szept. 20. 01:42
 6/7 anonim válasza:
Szia, mit szolnal, ha mi beszelgetnenk? Az egyik legjobb megoldas, ha olyannal beszeled meg a gondjaid, aki nem ismer teged, akivel meg nem talakoztal, feszultseg nelkul tudunk beszelgetni es megnyilni, nevtelenul, oszinten. 20/L
2018. nov. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm! Írtam. :)
2018. nov. 6. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!