Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utasítják el ha azt...

Miért utasítják el ha azt mondom valamire hogy sajnálom?

Figyelt kérdés
Több lánynál is észre vettem már, ha valami rossz dolgot közőlnek ami velük történt, én meg aztmondom rá hogy sajnálom, erre azt mondják hogy Nem kell. Miért nem ?
2016. febr. 18. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha velük történt a rossz dolog és te így reagálod le, akkor talán azt vehetik le belőle, hogy jó nagy balekok lehettek, hogy velük ezt meg lehetett tenni. Senki nem szereti, ha "lesajnálják" őket.

Persze függ a konkrét szituációtól a dolog. Én nem sértődnék meg rajta, ha jóindulatból jön a válasz, de ez persze egyénfüggő.

2016. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát. Én csak azt nem értem, miért kell még ezt is túl bonyolítani ? Igen nyilván azért beszélünk meg érdeklődök iránta, mert biztos lesajnálom.. Alaphelyzetbe nállam ez az empátiát jelenti, hogy valamire aztmondom őszintén hogy sajnálom.
2016. febr. 18. 11:27
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem azért mondja el az ember a gondjait, hogy a másik sajnálkozzon rajta. Felesleges ezen ennyit rugóznod.
2016. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ilyenkor hol van az a női kijelentés , hogy " érezze a törődést, hogy valaki figyel rá, érezze hogy valaki együttérez vele és a többi ? Valahogy meg csak ki kell fejezni. Miért, talán kezdjek el jópofizni úgy mint akit nem is érdekelne ?
2016. febr. 18. 11:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, vagy sajnálom a történteket. Így rögtön másabbul hangzik, nem azt szűri le az ember, hogy lesajnálod.
2016. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lesajnálom :D ez akkora baromság.. Lesajnálás. Akkor se értem a logikát, miből jut valaki arra, hogy őt sanálom le és nem a dolgot ami történt vele.. Akkor úgy mondanám hogy:Sajnállak. Számomra ez a le sajnálás.

Na de jolvan majd kipróbálom legközelebb ha ilyen lessz.

2016. febr. 18. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
7%
Nem sajnálkozni kell, hanem MEGOLDANI a helyzetet, kedves Férfi!
2016. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na és hogy oldjam meg mennyek oda és csapjam szét aki azt tette vele, úgy hogy semmi közöm a dologhoz mert nem is voltam ott ? Női szemmel ez lenne a megoldás hogy fel lehessen rám nézni ?
2016. febr. 18. 12:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha meg nem foglalkozom vele akkor meg az a baj hogy nem teszek érte semmit, ami meg azzal egyenlő hogy én leszek az olyan akire nem lehet számítani. Bonyolúlt egy dolog.. :D
2016. febr. 18. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:

"Na és hogy oldjam meg mennyek oda és csapjam szét aki azt tette vele,"

Mindenkivel annyit lehet megtenni, amennyit ő maga megenged a másiknak, mármint gondolom a szar párkapcsolatára, vagy exére panaszkodott neked a csaj. Szóval ha te akkor azt mondod, hogy sajnálod, az tényleg úgy hangzik, hogy "sajnállak, amiért olyan hülye voltál és mindezt eltűrted". Eleve ne legyél a lelki szemetesük, aki titkon tôbbet szeretne, aamíg ők csak panaszkodni, meg együttérzésért vannak veled, nem jó bolt az neked.

2016. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!