Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak még Emo-k? (további...

Roadkill kérdése:

Vannak még Emo-k? (további kérdések lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,Még mi előtt elkezdeném le szeretném szögezni senkit nem akarok megbántani vagy bosszantani a kérdésekkel csak a kíváncsiság vezérelt.Megértéseteket előre is köszönöm.

Na akkor a kérdések,ha lehet Emo-k válaszolják meg vagy aki nagyon jártas a témában.Köszönöm.

-Milyenek az Emo-k?(kedvesek vagy inkább agresszívabbak)

-Mit jelent hogy az Emo-k érzékenyebbek?(pl hamar elsírják magukat vagy ilyesmik)

-Emo-kat csak az Emo dolgok érdeklik vagy van például más dolog is ami érdekli őket(tudom embertől függ hogy mi érdekli)

-Hol szoktak találkozni mostanság az Emo-k?

-Miért nem láttok de ha még keresek se Emo-kat?

Előre is köszönöm a válaszotokat.Bocsánat a sok buta kérdésért :) Sziasztok



2018. szept. 20. 22:34
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Jah tényleg meg még valami.

-Aki régen Emo volt az még lehet hogy most is az?

2018. szept. 20. 22:35
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
kék
2018. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Szia! :)

Emo fogalom alatt két csoportot értünk, az egyik egy embercsoport, a másik egy társadalmi szubkultúra.

Emo mint embercsoport: Az emo szó az emocionális (érzelmes) szó rövidítése, így minden embert, aki az átlagnál több érzelemmel éli meg a tapasztalatait hívhatunk emo-nak, ám a köznyelvben nem ez az általános.

Emo mint szubkultúra: A tagjaira jellemző a fél szemet eltakaró vasalt haj, esetleg emellett festett is. Nagyjából ennyi. Ezen belül van köztük mindenféle embercsoport, lehet egy emo érzelmes vagy épp passzív is, visszahúzódó, félénk vagy akár arrogáns, szeretheti a sajtot, de utálhatja is...

A tagokra jellemző az önmaguknak való ártás, ami főként borotvapengével történik, amivel különböző testrészeiket vágják meg, de persze rengeteg a kivétel, aki elítéli az ilyesmit.

Zenei érdeklődésük általában a metalcore-ra és az alter-műfajokra szűkül le, de persze ebben is vannak kivételek.


Azért nem látod őket, mert a számuk erősen lecsökkent az utóbbi évtizedben, ami Magyarországon nem is csoda, tekintve, hogy gyakori a külső alapján való ítélkezés vagy az arra alapozott kötözködés, ami elbátortalanítja a stílussal ismerkedő embereket.

Meg persze egy olyan társadalmi csoport, ahol az átlagnál jóval gyakoribb az öngyilkosság aránya evidens, hogy nem húzza sokáig.


Én is voltam az egyébként, szerettem is az lenni, szimplán kinőttem, hogy bárhova is tartozni akarjak. :)

2018. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Metionin ***** válasza:
100%
Én szoktam látni párat de azok tizenévesek, tehát amikor az emo fénykorát élte, ők max oviba jártak. Valahol csak találkoznak/ismerkednek mert együtt mászkálnak.
2018. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Londonban élek, itt valami reneszánsz cuccát éli ez a műfaj, de itt már valami másnak hívják, ne kérdezd fogalmam sincs. amikor megkérdeztem egyik fiatal ismerősömet h te emo vagy, kiröhögött, h az amugy "imo" meg ezelőtt 20 évvel volt menő (ebben biztos tévedett de hagyjuk, 18 a csávó)

Mindegy kinézetre épp úgy nézett ki mint a tokió hoteles srác volt anno, és egyre több fiatal néz ki számomra durván b. zisan...

2018. szept. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
7%

Nincsenek, meghaltak.

12/l

2018. szept. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez az emo stílus kb 10 éve futott nagyot az akkori tinik körében, akik ma már 25-28 évesek. Szerintem a 90%nál múló divathóbort volt, aki ma is tartja magát az se olyan látványosan már.

Manapság nagyon ritkán látni egy egy fiatalt, aki külsőségekben hozza a jegyeket.

2018. szept. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Várok még tőletek :)
2018. szept. 22. 21:54
 9/21 Káposztáskenyér válasza:
100%
Szia! Én emo vagyok most is. A második válaszoló teljesen jól elmondta de én annyit mondanék hogy amivel gyakran összekeverik az emokat, ami a scene. Ami érthető mert nagyon hasonló a két szubkultúra. A kettő között a különbség az hogy az emók inkább feketében vagy szürkében járnak és fekete vagy barna hajuk van (pl nekem is természetes barna). A scene-ek meg sokkal több színt hordanak (pl.: kék, piros, zöld, sárga) és neon színek és a hajuk gyakran nem természetes színű hanem ugyanúgy színes. Az én barátaimmal (ők mondjuk metalhead-ek) egymásnál szoktunk találkozni vagy ha nem akkor a városban találkozunk. Az emók szeretik az emo zenét (pl.: My Chemical Romance, From First To Last) de én szoktam hallgatni mint sokan pop punk-ot (pl.: Green Day, Blink-182) és metalcore-t (Bring Me The Horizon, Parkway Drive). Egyébként a hajszínekre visszatérve az is embertől függ, mert én magam Scenemo-nak nevezem, mert sok feketét és szürkén hordok, de nagyon beszeretném festeni kékre a hajam és tudom hogy az iskolában mondanák hogy köcsög, de ezt már úgyis kapom :D.
2018. szept. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Káposztáskenyér válasza:
35%
14/F és egyébként a köcsög meleget jelent (vagy kancsót) ha valaki nem tudná. Egyébként káposzta
2018. szept. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!