Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha valaki feketén...

Elítélendő, ha valaki feketén dolgozik és emiatt van sok pénze?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
igen
2018. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2018. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Annyira nem elítélendő, de nem lesz nyoma, nem számít majd bele a nyugdíjba és a Tb-t is maga után kell fizetnie.

És az önéletrajzba is necces beleírni, mert vagy elhiszik vagy nem.

2018. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Igazából nekem mindegy, ki honnan szerzi a pénzét.
2018. szept. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Attól függetlenül amit a 3-as ír, cseppet sem elítélendő, mivel munkáért kapja a pénzét, megdolgozik érte.


A tisztességtelen pénzszerzés az elítélendő és tisztességtelen dolog, pl.uzsora, zsarolás,másokon élősködés,biztosítási-,alapítványi - és egyéb csalások,sikkasztás stb.



De ha valaki keményen megdolgozik a pénzért az akkor is tisztességes munka ha nincs szerződése és nem számít bele a nyugdíjba.

2018. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

A feketemunka egy áldozat nélküli bűncselekmény, nincsen benne szenvedő alany. Egy vállalkozó megegyezik a dolgozóival, hogy azok elvégeznek x munkát és kapnak érte x pénzt, mivel nem kell a fizetésük felét eladózni sokkal tisztességesebb bért tud adni nekik.

Véleményem szerint az egészségügy, hon-és katasztrófavédelem illetve az iskolarendszer fenntartásán kívül, az adóknak mind önkéntesnek kell lenniük, ha valaki elkobozza a pénzed azt rablásnak nevezik, ha az állam teszi akkor is.

2018. szept. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Én nem ítélem el a fekete munkát végzőket ha minimálisan is de adóznak egy picit.


Tanárként én is tartok magánórákat és nem adózom utána (sajnos csak így tudunk megélni a gyerekekkel). Nem kéne ennek így lenni, de két pedagógus fizetésből nehéz két gyereket nevelni. (tudom vannak akik rosszabbul élnek mint én)


Valahogy az a véleményem hogy a politikusoknak kell példát mutatniuk az embereknek. Sarkítva mondhatnám azt is hogy ha kevesebbet lopsz csalsz mint egy a politikus akkor az nem elítélendő.

2018. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

És a gyerekesek,akiknek teljes adókedvezményük van?És mellé még kapnak családit,gyedet,gyest,CSOK-ot,sőt ingyen étkezést,tankönyvet a gyerekeik? Ők hogy teljesítik a "kötelezettségüket" az állam felé? Nem elég hogy nem fizetnek adót,de még 10 milliós VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ kölcsönt is kapnak.


A betegek,fogyatékkal élők,akik soha nem dolgoznak,de 18 éves koruk óta kapják a nyugdíjat?


A migránsok,akik ételt,gyögyszert,ruhát kapnak ingyen?


Akik börtönben vannak és ingyen esznek, fűtenek,fürdenek,sőt edzenek,interneteznek, tanulnak, mikor sokan belegebednek meg diákhitelt vesznek fel hogy tanulhassanak?


Az politikusokról meg akik milliókat lopnak már ne is beszéljünk, Lázár János kisfiának 20 milliós szőlőbirtok van a nevén,amit elfelejtettek beírni a vagyonnyilatkozatba... Vagy az önkormányzatok, ahol uniós pénzből sportközpont meg vendéglő épül a szegényeknek,közben meg a polgármester lakik az épületben? Ők hogy számolnak el ilyen összegekkel?


Akkor nehogy már valakinek bűntudata legyen elteszi azt a kis pénzt amiért dolgozott. Így is elég baj,hogy nekünk kell eltartani a sok alja népet és még a csaló politikusokat is nekünk kell gazdagítani. Lehet ha ők kevesebbet lopnának nem kellene a népnek ennyit adózni.

2018. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem áldozatok nélküli, az egész lakosság az áldozata (mert mindenkire kihat a költségvetés), illetve tisztességtelen a becsületes emberekkel szemben. Ha valaki csak azért dolgozik feketén, hogy több pénze legyen, és nem mert amúgy nem tudna megélni, az nem jobb, mintha ugyan ezért lopna szerintem.
2018. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Most komolyan az nem tisztességtelen a becsületes emberekkel szemben,hogy csinálok 3 gyereket és a becsületes adózók pénzéből kapok 10 milliót ingyen? De az tisztességtelen,hogy amiért megdolgoztam azt megkapom, nem a kormànynak adom másoknak CSOKra meg stadionokra?
2018. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!