Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a baratomat...

Mit tegyek ha a baratomat zavarja, hogy egyetemre jarok?

Figyelt kérdés

1 evig szuneteltettem a tanulmanyaimat es most ujrakezdtem es annyira jo erzes..ugy hianyzott. Viszont mikor meselek neki akkor azt latom,hogy nem erdekli tulzottan. Elkezd teljesen masrol beszelni es latom,hogy idegesiti.

Multkor el is szolta magat,hogy idegesiti es hogy en lenezem ot. Pedig egyatalan nem. Altalaban annyit meselek csak hogy epp mirol tanultunk,hogy tok erdekes,mennyire szeretem,milyen volt a napom stb stb.

Elkepesztoen zavar mikor “lecsitteg” es latom,hogy telibesz*rja a napom. Mit tegyek?

Jogot tanulok egyebkent..


2018. szept. 29. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Készülj fel a szakításra. Komplexusai vannak és megpróbál visszahúzni téged a saját szintjére. A tanulásnál nincs jobb befektetés és aki ettől meg akar fosztani annak meg kell mondani, hogy te ezt végig fogod csinálni és hogy bsztasson mert amúgy fel is út meg le is út.
2018. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
A te világod neki egy más világ, akárcsak neked az övé. Képzeld, téged hogy érdekelne, ha neked az ekevas önélesítő szögállásáról értekezne.
2018. szept. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

#2

Tudod, hogy mi a gáz ezekben az esetekben? A jogot tanuló barátnő megtanul mindent az ekevas önélesítő szögállásáról, hogy értse, hogy a párja miről mesél annyit. A eközben barátja arra sem veszi a fáradtságot, hogy legalább meghallgassa, amit a barátnője mesél és helyeslően bólogasson/mosolyogjon, mintha értené. Az igazi az lenne, ha megkérdezné a lányt a dolgokról, amikről mesél és kérné, hogy magyarázza el egyszerűen a dolog lényegét. Szerintem senkinek sem árt, ha tanul egy kicsit, mégha nem is érdekli a téma.

2018. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
En anno, miutan elkezdtem az egyetemet, annyit meseltem csak az exemnek, hogy "az egyetemi kaveautomata tok jo kavet csinal" erre megkaptam, hogy na, en is atvaltoztam egy bekepzelt egyetemistava, hogy nagyzolok, mert odatettem az "egyetemi" jelzot. Wtf? Neki is megvolt anno a lehetosege egyetemre menni, de nem igy dontott... Komplexusosak... Nemsokra ra elvaltak utjaink, bar nem csak emiatt.
2018. szept. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok továbbra is.

Kedves Kérdező!

Én ugyanabban az élethelyzetben vagyok, mint te. A barátomnak érettségije és OKJ-je van. Nem a szakmájában dolgozik, hanem a hobbijával foglalkozik a munkahelyén (autók) és nagyon szeret ott dolgozni. Én pedig egyetemre járok, csak éppen orvostudományi területen. Épp most passziválok egy évet, mint te tavaly.

Így átérezve a helyzetet, szerintem ne erőltesd ezt a kapcsolatot! Ez a srác teljesen elnyom. Büszkének kellene rád lennie, ehelyett a saját komplexusai áldozatává tesz téged. Ne akard ezt egy életen át magadnak! A legtöbb férfiben ösztönösen benne van ez az érzés, ha a barátnője magasabb végzettségű vagy jobban keres nála, de ezen felül tudnak kerekedni. Ő nem fog.

Az én párom is felhozza veszekedés közben néha, hogy "Mert te egyetemre jársz, akkor most csak neked lehet igazad, én meg hülye vagyok, mi?", de csak ha már egy órája vitatkozunk valami hülyeségen. Nem mondom, hogy nem érzem úgy néha, hogy nem hallgat meg, mert az esetek 70%-ában ő mesél, én meg hallgatom. Sokszor, amikor elkezdek beszélni, egy mondat után belekezd a saját meséjébe, amit még el akart mondani. Viszont mikor sikerül összeszednie a gyermeteg, kalandozó figyelmét, akkor meghallgatja, hogy mit mondok, megkérdezi, hogy az mi és végig is hallgatja, illetve valamennyit tanul belőle. Minden héten magától bekapcsolja a The Good Doctor című sorozatot, odahozza mellém, hogy nézzük és közben folyamatosan kérdezi, hogy mi történik, milyen betegséget lát, az mitől van és hogyan kell kezelni.

Szerintem ha a barátod nem képes ilyen apróságokat megtenni érted, akkor nem érdemes ilyen kapcsolatra pazarolni az idődet, tönkre fogsz menni.

2018. szept. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem képes elfogadni, azt lapátra kell tenni.
2018. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tortent olyan pl,hogy a fuzetem a taskambam maradt mert egyetem utan vasarolni mentunk es nem vettem ki.

Beszolt,hogy azert hozom hogy lassak egyetemista vagyok. Persze felig viccesen adta elo.

Elegge idegesito...

2018. szept. 29. 10:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez már beteges, hogy egy táskában felejtett füzetből is ezt hozza ki.
2018. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyilvan buszke vagyok hogy egyetemre jarok,es elkepesztoen elvezem es nagyon hianyzott. Ezert beszelek rola,ezert jar mindig a fejemben es nagyon boldog vagyok,hogy van lehetosegem tanulni. Persze,hogy beszelek errol..
2018. szept. 29. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben szakítanék vele. Nekem is volt egy hasonló párom, aki OKJ végzettséggel rendelkezett, míg én egyetemista voltam (és vagyok még mindig). Nekem a világon semmi problémám nem volt ezzel a helyzettel, de őt kifejezetten zavarta, féltékeny, irigy volt és állandóan engem cseszegetett, gondolom így élte ki a kisebbségi komplexusait. Egy ideig tűrtem és próbáltam neki segíteni pl. sokat beszélgettünk erről, próbáltam éreztetni vele, hogy engem ez abszolút nem zavar és nem nézem le, nem tartom kevesebbnek stb., illetve próbáltam lelkesíteni és támogatni, hogy akár ő is elkezdhet valamilyen képzést, ami érdekli. Viszont semmi eredménye nem volt, mintha meg sem hallott volna. Amúgy ugyanez volt nálunk is... Én is sokat beszéltem az egyetemről, ami lehetséges, hogy már idegesítő vagy unalmas lehet, szóval én még azt is megértettem, hogy nem kíváncsi mindenre, mert már soknak érzi. Ez van, nekem ez teszi ki a napjaimnak a nagy részét, csomó időm az egyetemmel és a tanulással megy el, szóval magától értetődő, hogy erről tudok a legtöbbet beszélni. Jól esett volna, ha ő is jobban érdeklődik és figyel rám, de elfogadtam, hogy őt ez a téma annyira nem érdekli. Ugyanakkor később már jöttek a beszólások és szidott, amiért egyetemre járok és amiért bölcsész karos vagyok, mert életében nem járt egyetem közelében, de természetesen azt tudta, hogy "nem ér semmit, büfészak, hülyeség, egy szakmunkás többet ér, vicc az egész" stb.... Ha tanultam és emiatt megkértem, hogy picit hagyjon békén vagy megbeszéltünk egy másik időpontot, hogy találkozzunk, akkor is jött, hogy "biztos kamu és megcsalom, tuti nem kell ennyit tanulni, csak átverem, kihasználom" stb. Nyilván az egyetemista fiúk is el lettek hordva mindennek. Egy idő után én ezt már nem bírtam és megmondtam neki, hogy nekem nincsen arra szükségem, hogy valaki állandóan ócsároljon, főleg nem egy párkapcsolatban. Szakítottunk.
2018. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!