Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit mondanál egy olyan emberne...

Mit mondanál egy olyan embernek, aki felkeres azzal, hogy ő meg akar halni?

Figyelt kérdés

Ha azt mondja, hogy már unja az életét, és éppen azon gondolkozik, hogy hogyan ölje meg magát.

Te mindent bevetsz, megmondod neki, hogy életcélt, kutasson kihívások után, törje meg a monoton életmódját, keressen professzionális segítséget, de erre csak azt kapod válasznak, hogy "nem tudja megcsinálni" vagy "inkább marad így".

Arra is gondoltam, hogy az ilyen ember nem gondolja komolyan, amit mondd, de akkor is felkeresett, és valami választ vár.

Mit csinálnál azzal, aki tudja magáról, hogy téved, és mégsem akar változni, nem akar hallgatni semmire és senkire?



2018. okt. 3. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Ha te minden töled telhetöt megtettel, akkor a felsoroltakon kivül nem igazan tudsz mast. En azt hallottam, ami persze nem szentiras, hogy aki beszel rola, inkabb csak sajnaltatni akarja magat, aki meg is teszi, az nem mondja senkinek, ezert is sikerül sajnos sokaknak :(
2018. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Én megmondanám, hogy akkor tegye, ne engem traktáljon a világfájdalmával. Nem pszichológus vagyok és azt leszámítva nem tudok mit tenni vele, minthogy megmondom, hogy keressen fel egy szakembert. Nekem is vannak problémáim, először azokkal óhajtok foglalkozni, nem az ő hisztijével.
2018. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ez mar inkabb erzelmi zsarolas kategoria, ahol csak annyi a cel, h torodj vele, megkapja toled a figyelmet. te lelkiismeretesen probalod ot lebeszelni, o meg elvezi a helyzetet es kozben hulyenek nez. nem mondom, h ne probaljunk meg segiteni az ilyeneket, de csak akkor, ha o keri. ha o nem ker segitseget, te tehetsz barmit, ugyse fog rajta segiteni. az ilyen tipusu embereket, mint te sokszor kihasznaljak az ilyen erzelmi zsarolok, ezt csak mellekesen jegyeznem meg
2018. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors válaszokat! De még nagyon, tényleg nagyon szívesen fogadom a további véleményeket és tanácsokat!!!

Ha nem tudsz megoldást, de véleményed van, kérlek írd meg! Szerintem tudnék tanulni belőle, és sokat segítene!


Nem ez az első alkalom, hogy egy barátom felkeresett ilyennel, és azon mellett, hogy segíteni szeretnék nekik, nem is értem, hogy miért tennének ilyet.

2018. okt. 3. 14:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már sokadszorra csinálja ezt veled, akkor jogod van hozzá... még ha nagyon-nagyon nehéz is lesz... de mondd a szemébe, hogy ezt a témát neked soha többé ne hozza fel, mert ez így már energiavámpírkodás.
2018. okt. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki hülye haljon meg.
2018. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Szerintem a legfőbb om a problémamegidás hiánya, vagy valaminek a hiábya. Ha azt ki tudod deríteni, talán tudsz rajt segíteni. Az is nagy segítség, hogy meghalgatod.

Csak akkor álj neki, ha bizos vagy bent, hogy ha kimegy az ajtódon, az ügye vele megy. Ha átveszed, átéled te is abba a helyzetbe kerülsz lelkileg. Szóval óvazosan, könnyű elsülyedni a bánat és kilátástalanság mocsarában.

2018. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6-os

Hajrá!


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Aki erről beszélget veled azt szerintem felesleges azokkal a tipikus lebeszélő szándékú mondatokkal traktálni, mint pl.: "az élet szép" "ki tudja mi lesz holnap"

Ha az illető esetleg depressziós, ezek valószínűleg semmit nem fognak segíteni.

Én megpróbálnék mély beszélgetésbe elegyedni vele, hogy az én szememen keresztül láthassa a világot. Úgy talán észrevenné a többi lehetőséget is az öngyilkosságon kívül.

2018. okt. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!