Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Figyelt kérdés

Már napok óta megszállt a Halloween-i hangulat, az egyik kedvenc ünnepem.

Viszont sok ellenszenvet látok iránta Magyarországon, és nem értem a miértjét.

- nem amerikai, ahogyan azt sokan hiszik

- nem ütközik Mindenszentekkel

- más ünnepek is megtartunk, amik nem magyar eredetűek



2018. okt. 5. 16:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem.
2018. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Te nézz utána annak hogy ki az az Anton Lavey meg John Ramirez

2018. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Én tökre örülnék, ha nálunk is létezne ez a házról házra járós, cukor kéregetős dolog a gyerekeknek. Olyan vidámnak és barátságosnak tűnik. A felnőtteknek/kamaszoknak már viszonylag megszokottabb a jelmezes buli, de ezt még hiányolom.
2018. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 he84 ***** válasza:
100%
Én is szeretem a Halloween-t, de kifejezetten nem ünneplem itthon. Bár egyszer volt olyan, hogy a húgommal kifaragtunk egy tököt, de semmi jelmezesdi, vagy ilyesmi. Én inkább neten 1-2 weboldalon ünneplem néha virtuálisan 1-2 általam kedvelt játékban, ahol szokott lenni Halloween event.
2018. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"Koppintás!!!" - érdekes, Szent István amikor átvette a kereszténységet, az nem koppintás volt? Még mindig ősi pogány vagy? A fekete pénteket is elveted? Sz#rsz az akciókra, megveszed két hét múlva drágábban? Hűha.


Amúgy gyakori a vallási bigottság, "pogány és/vagy sátánista ünnep" (általában a vallásukat nem gyakorló keresztények kiáltozzák ezeket a dolgokat legjobban), az egyház meg ebben az időben nyitja meg a propagandacsapokat. (most olvastam egy hirdetést arról hogy "apuktura" hogy rontja meg velejéig a lelked és nyújtja át a Sátánnak - igen, az egyházunk kb. a 16. században van, s most nagyon túloztam)


Személy szerint nem mentem soha "trick or treatelni", sőt még példát sem láttam rá a környékemen; de családon belül szoktunk közösen dekorálni, tököt faragni, tökös italokat/ételeket készíteni, és ettől függetlenül ugyanúgy kijárunk mindenszentekkor a temetőbe.

2018. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
9%

Pogány, keresztényellenes szokás, és felesleges hülyeség. Aki ráadásul azt írta, hogy itt is kopogtassanak be édességért, mint Amerikában, nem tudom, mit gondolt. Még csak az hiányzik! Annyi szép szokásunk van, azok bezzeg feledésbe merülnek. Már locsolkodni is alig járnak el a fiatalok. Szerencsére határon túl tartják a magyar népszokásokat. Locsolkodáson kívül karácsonyi kántáláson vettem részt, nagyon tetszett. Nem hiszem, hogy ezzel az idegen dologgal kéne foglalkozni.

Igen, a legtöbb ünnep nem magyar eredetű, viszont keresztény. Magyarország alapvetően keresztény, ahogy Európa, így érthető, hogy ezeket ünnepeljük.

És már hallom is a "toleráns" letorkolókat, kioktatókat.

2018. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%
2018. okt. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
77%

16

Na, megjött Tilcsák Bea.

A születésnap sem keresztény.

TILCSUKBE

2018. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
#19, légyszi olvasd el a 17-es hozzászólásomat légyszi!
2018. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
77%

19


Te ájtatos keresztény, te szerencsétlen, te szemforgató, te. Nem tetszik, amit írnak, és máris jössz KERESZTÉNYI ALAPON a gyökerezéssel?!


A fajtád fölött eljárt az idő. Ez vagy bármelyik ünnep pedig akkor is meghódítja a világot, ha te KERESZTÉNYI ÁJTATOS KÉPMUTATÓ ALAPON séregetni próbálsz másokat.


Így jártál.

2018. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!