Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Figyelt kérdés

Már napok óta megszállt a Halloween-i hangulat, az egyik kedvenc ünnepem.

Viszont sok ellenszenvet látok iránta Magyarországon, és nem értem a miértjét.

- nem amerikai, ahogyan azt sokan hiszik

- nem ütközik Mindenszentekkel

- más ünnepek is megtartunk, amik nem magyar eredetűek



2018. okt. 5. 16:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon király ünnep, csak kár értelme nem sok van, és manapság ez is csak a vásárlásról meg a magamutogatásról szól. Gyerekként szerettem, mára teljesen hidegen hagy. Itthon egyébként sincs nagy hagyománya a rémisztgetésnek meg a cukorkéregetésnek, megnéznem mi lenne ha itt az utcában beöltözne valaki és elkezdene kéregetni cukorkát.
2018. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 he84 ***** válasza:
68%
Nem magamutogatásról szól, ez azért túlzás. Aki ilyet mond, az nem egészen érti a lényegét. Ennyi erővel ne adj karácsonykor senkinek semmit, mert biztos mutogatod, dicsekszel azzal hogy mit vettél valakinek,... Na ez nagyjából ilyen butaság és túlzás.
2018. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
5%
Alapból nincs vele bajom, de azt utálom mikor pont halottak napjára időzítik a Halloween bulikat. Halottak napja szóljon már a megemlékezésről, mint beb***arintásról. Szóval az nem tetszik, hogy a 3 ünnep (kelta Halloween, keresztény mindenszentek, halottak napja vallástól függetlenül) összemosódik.
2018. okt. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 he84 ***** válasza:
A Halloween nem a halottak napján van,... Látom te is kevered. 3 külön ünnepről van szó nem ugyanazokon a napokon. Tehát nem a halottakat gyalázzák a Halloween-t ünneplők, ekkora butaságot,... Ha ez így lenne, akkor az emberek 70%-a gúnyt űzne a hallottakból és magasról tennének rájuk, a saját már nem élő rokonaikra, barátaikra is. Nem így van.
2018. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 he84 ***** válasza:

Itt van egy leírás, ami tisztázza a dolgokat, érdemes elolvasni, főleg az előttem válaszoló 33-asnak:

[link]

Ezen belülről kiemelném ezt:

"Október 31. - Halloween

November 1. - Mindenszentek

November 2. - Halottak napja"

Itt meg egy másik hasonló leírás:

[link]

Szóval nem ártana tájékozódni, mielőtt nyilatkozunk valamiről, ha akár egy kicsit is bizonytalanok vagyunk. Főleg hogy meg lehet találni a megfelelő infókat.

2018. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Júj, de félreértettetek!!!!! NEM én keverem, hanem az emberek akik halottak napján buliznak. Mert bizony van ám ilyen! Láttam már hogy halottak napján halloweenoznak! És igen, az átlagember fejében simán összemosódik a 3 ünnep.
2018. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 he84 ***** válasza:
A többség nem a halottak napján bulizik, ez rossz általánosítás. Talán kevesen igen, de a többség nem, mert ők tudják melyik napon melyik van. És akik azon a napon teszik, nem hinném hogy rossz szándékkal a halottakat meggyalázva, lehet annak egyéb oka is, de nem tudom mi. És akkor nekik mondd ezeket, ne nekünk.
2018. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!