Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Ti mit gondoltok a Halloween-ről?

Figyelt kérdés

Már napok óta megszállt a Halloween-i hangulat, az egyik kedvenc ünnepem.

Viszont sok ellenszenvet látok iránta Magyarországon, és nem értem a miértjét.

- nem amerikai, ahogyan azt sokan hiszik

- nem ütközik Mindenszentekkel

- más ünnepek is megtartunk, amik nem magyar eredetűek



2018. okt. 5. 16:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
29%

19-es, aki sérteget meg gyökerezik, az ne vegye a szájára szenteket, mert istenke megbosszulja.


Mondom én: Tilcsák Bea megjött. és a keresztényi szeretet jegyében bunkó. Ahogy az lenni szokott.

2018. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%
Kikérem magamnak a sértegetést, nagy "toleránsok"! Nektek van "fajtátok"! Nem járt el a kereszténység felett az idő, sokan vannak, így nem lehet megsemmisíteni. Mi vagyunk többen! A kötekedők tanulhatnának tőlük, sok jó példa van. Nem kérünk a baromságokból, így is sok van. Egyik vallást sem üldözik úgy, mint a kereszténységet. Csak itt még nem verik/gyilkolják, vagy rombolják le a házát, mint a Közel-Keleten. Itt még "finomabb" módszerek vannak: gúnyolják, lenézik, ellehetetlenítik. A történelem ismétli önmagát? Vissza az 50-es évekbe? Feje tetején a világ.
2018. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 he84 ***** válasza:
100%
Egy keresztény nem lesz attól jobb, ha fenyeget, gúnyol és lenéz másokat, esetleg rombolással fenyeget. Ez már gonoszság, rosszindulatúság, fenyegetés, ami pont a keresztény viselkedés ellen van. Csak mert Magyarországon több keresztény és katolikus van, nem azt jelenti, hogy mindenki az és hogy aki nem az, akkor az rossz, bűnös stb. A vallást nem szabad kényszeríteni, sem zsarolni vele, bár ez még jó néhány dologgal így van! Én nem utálom, ha vallásos valaki, az a baj inkább, ha valaki ezt túlzásba viszi, avagy rosszul használja fel mások megfélelmítéséért és ha megpróbál másokat rávenni. A Halloween nem Sátánista ünnep csak mert nem keresztény! Ennyi erővel minden gonosz és rossz, ami nem keresztény, ugyan már, elég nagy butaság,...
2018. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Emberek, nyugalom.

Egyszerű kérdés volt, lehet ám normálisan is reagálni. Nem kell sértegetni meg mi egyéb.

A Halloween egy szép ünnep, ami minden korosztálynak nyújt valamit.

2018. okt. 8. 22:13
 25/37 anonim ***** válasza:
84%

Imádom. Szeretem a creepy dolgokat, a horrort, mint műfajt, érdekelnek a természetfeletti dolgok. És az időjárás is felettébb kedvez a hangulatnak. Remek atmoszférát teremt a borzongáshoz.

Nálam úgy zajlik a halloween-i időszak, hogy horrorfilmes maratonokba kezdek már 1 héttel előtte. Kifaragok pár tököt. Egy-két témába vágó programot szervezek le. Idén például horror tematikájú escape room játékra megyünk haverokkal. Magán a napján pedig az új Halloween filmet fogom nézni moziban és a maradék tököt és kifaragjuk haverokkal.

Anno exemmel csináltunk halloween-i ételeket és jelmezes buliba is elnéztünk. Ehhez sajnos most nincs társaságom.


Viszont a hazai és az újkeletű amerikai jelmezes bulikról nincs jó véleményem. Itthon minek csinálunk belőle farsang 2.0-át? Mindenki teljesen irreleváns dolgoknak öltözik be. Mindig valami aktuális popkulturális hülyeségnek. Vagy éppenséggel a szexiségre hajtanak rá mellőzve mindenféle horror jelleget. Nem tetszik, hogy itthon így honosodik meg a dolog. És az sem, hogy emellé max annyi van, hogy jól beba**nak a jelmezes buliban.

Ne egy újabb ürügy legyen már a szétcsapatásra és a magamutogatásra.

2018. okt. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 he84 ***** válasza:
71%
Az a baj kérdező, ha a Halloween téma sajnos néha előcsalja és megszólaltatja a túlzottan vallásos emberek némelyikét és hajlamosak jönni mindennel leoltani a Halloween-t és azokat is, akik nem keresztények, nem katolikusok mint ők. És ez szomorú.
2018. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 he84 ***** válasza:
68%
Mindezt részben saját tapasztalatból mondom, tavaly például máshol is láttam ilyesmi eseteket máshol a neten.
2018. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Hú gyerekek, van baj...


Én katolikus vagyok, korábban már linkeltem egy cikket, légyszi olvassátok már el.

[link]


Teljesen természetes az, ha az ismeretlen dolgokat furcsának, idegennek, félelmetesnek találjuk elsőre, de járjunk utána a dolgoknak rendesen. :)


Ezt az ünnepet a világ más részein keresztények ünneplik. Az a vicc, hogy a cikkben szereplő teológus meg egy tradicionalista, és mégis azt mondja, a halloween teljesen okés.

Ha belegondoltok, a mexikói halottak napja számunkra kész kultúrsokk, pesig számukra ez tök természetes, és ők is római katolikusok. Csak máshogy ünnepelnek. :)


Lehet, hogy ez a dolog idegen számotokra, senki nem mondta, hogy kötelező lenne megünnepelni. De ne állítsunk butaságokat légyszi, és ne gúnyolódjunk, pocskondiázzuk egymást.

2018. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 he84 ***** válasza:
70%
Én nem gúnyoltam senkit, ám a mániákus, nagyon keresztényekre sajnos általában eléggé jellemző a lenéző, fenyegető stílus. Én nem mondtam egy szóval se, hogy egyetlen keresztény, katolikus se fogadja el a Halloween-t. Nyilván a nem mániákusok és a normálisak igen, vagy legalábbis nem akadnak így fent rajta.
2018. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
100%

Én szeretem a Halloweent, jópofa ünnepnek tartom.

Én vallásos vagyok, de nem gondolom, hogy ez ütközne a keresztény ,,elvekkel". Nyilván egy legenda.

Nagyon sajnálom, hogy a magyarok többsége ennyire ellenzi, és elítéli.

2018. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!